09 Aralık 2021, 10:10:37
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2011 YILI KALİTE DENETİMLERİ  (Okunma Sayısı 111135 defa)
idare
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #60 : 16 Kasım 2011, 15:36:17 »

ben kamuda çalışıyorum  denetimlerden gelen sonuçları sizle paylaştım herkese başarılar dilerim  bir kamu hast kal. yön direktörüyüm saygı ve salamlar

idare
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #61 : 16 Kasım 2011, 15:37:43 »

ATIK YÖNETİMİ
Bölümünde prosedür incelendi ve uygulama alanı ile ilgili prosedür karşılaştırılarak denetlendi. Atık ile ilgili eğitim kayıtları incelendi. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadı.
POLİKLİNİK HİZMETLERİ
Denetimi ana girişten çevreyi gözlemleyerek başladılar.
Karşılama, danışma ve yönlendirme hizmeti sunan kişiye sorular soruldu ve eğitimleri incelendi.
Hasta kabul çalışanları ile konuşuldu ve özellikle yaşlı ve engelli hastalar için uygulamalarımız sorgulandı ve çalışanların hasta memnuniyeti ve iletişim eğitimleri ve kayıtları sorgulanarak incelendi. Çağrı merkezi dahil olmak üzere hastanın muayene aralıkları ile ilgili nasıl bilgilendirildiği sorgulandı.
Emzirme odası beğenildi. Şimdiye kadar gördüklerinin en güzeli olduğu ifade edildi.
Kan alma birimi incelendi. Hastanın bayılması durumunda gerekli ekipman var mı diye soruldu ve mavi kod alarmı buradan verildi.
idare
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #62 : 16 Kasım 2011, 15:39:14 »

   Bölüm bazında risk değerlendirmeleri yapılmalı
Maddesi gereğince Emine Küçük er’in yaptığı araştırmalar sonucu geliştirmiş olduğu her şeyi içeren tablo çok beğenilmiş ve örnek uygulama olarak bakanlığa iletilmek üzere kopyası alınmıştır.
   Çalışanlara yönelik uyum eğitimleri düzenlenmelidir.
   Genel ve bölüm uyum eğitimleri için rehber hazırlanmalıdır.
a)   Rehber meslek bazında hazırlanmalıdır.
Oryantasyon rehberimiz gibi meslek bazında bir uyum rehberimiz olmadığı için, mevcut sürecimizde uygulamamız olan oryantasyon eğitim takip formu yeterli bulunmamış ilaveten Ayşe Hanım’ın geliştirmiş olduğu ( tıbbi süreçler için )  formlar beğenilmekle birlikte bunun bir rehber şeklinde olması gerektiğini söylemişlerdir. 10 puan değerinde olan bu madde için durumu tolere etmiş te olabilirler, puan vermemişte olabilirler. Net bir ifade kullanmadıkları için bu konuda eğilimim tolere ettiklerine dair ancak emin değilim.
Bu bölüme ait eğitim kayıtları istenmiş ve herhangi bir problem yaşanmamıştır.  Özelliklede sözel order, hekimlerin eğitimleri, temizlik personellerinin eğitimleri ve kişisel koruyucu ekipman eğitimlerine ağırlık vermişlerdir. Eğitim sunumlarının içeriği üzerinde durmuşlardır.
Rastgele herhangi bir bölümün eğitim kayıtlarını sormuşlardır.
   Pembe Kod ile ilgili maddeden değerlendirme dışı bırakıldık.

   Organ bağışı ile ilgili ana madde geçerli olmakla birlikte,
Beyin ölümü yönetim süreci için yazılı bir düzenleme bulunmalıdır. Maddesinden değerlendirme dışı bırakılacağımız ifade edilmiştir.
   Bİomedikal süreçlerinde Biomedikal çalışanımız Kubilay’ın konusuna hâkimiyeti denetçiler tarafından takdirle karşılanmıştır. Kalibrasyon kayıtları, cihazların envanteri, cihaz üzerindeki etiketler incelenmiştir.Cihazların yeri değiştiğinde nasıl takip edildiğine dair özel soru yöneltmişlerdir.

   Temizlik check listleri üzerinde durulmuş aralarda sorumlunun kontrol ettiğine dair kontrol eden bölümü ve imzası olması gerektiği belirtilmiştir.

   Doktor muayene odaları için uygulama da olan check listimizde sorumlunun kontrol ettiğine dair bölüm bulunmamaktadır. Bu formda da kontrol eden bölümü açılmalı ve sorumlu kişinin imzası olmalıdır.

   Hasta memnuniyet anketleri uygulanmalıdır.
Hasta memnuniyeti anketi asgari bakanlık tarafından yayınlanan anket sorularını içermelidir.
Maddesi gereğince mevcut anketlerimizde hasta mahremiyetine yönelik bir sorgulama olmadığı için bu sorgulamanın yapılması gerektiğini ifade etmişlerdir.
   Çalışan memnuniyet anketleri uygulanmalıdır.
   Çalışan memnuniyet anketi, asgari bakanlık tarafından yayınlanan anket sorularını içermelidir.
Maddesi gereğince, mevcut anketlerimiz bakanlığın anketi ile tam bir uyum içersinde değil ,ancak burda benim dayandığım nokta, standart daha yayınlanmadan İk ‘nın sorumluğunda memnuniyet anketlerinin yapılmış olması idi. Dolayısıyla bu madde bize sıkıntı yaratmaz diye düşündüm. Ancak hasta memnuniyet anketlerinde, bakanlık anketleri ile ciddi bir karşılaştırma yapılınca, bu ankette ki soruların karşılaştırılmaması için taktik uygulayarak gecikmeli cevaplarla geçiştirmeyi başardık. Dolayısıyla inceleyecek vakitleri olamadı.
   Hasta ve yakınlarının görüşleri değerlendirilmelidir.
   Gerektiğinde iyileştirme faaliyetleri başlatılmalıdır.
   Gerektiğinde görüş bildiren hasta ve yakınına geri bildirimde bulunulmalıdır.
Maddeleri üzerinde çok detaylı durulmuş olup, özellikle örnek gösterdiğimiz şikâyetle ilgili hasta geri dönüş yapmış olmamız ve kayıt altında olması takdir almıştır.
idare
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #63 : 16 Kasım 2011, 15:45:53 »

Sizlere tavsiyem dosyalarınızı  iyibir sunum yapmak için  Hks deki bölümlere göre hazırlayın ve konusuna hakim olan bölüm sorumlularını her zamn yakınınızda bulundurun
sıkışdığınız anda devreye girsin cevaplasın unuttuğunuz evraklar veya yapmadığınız dökümanlar varsa  hazır bir bu konularda iyi eleman bulundurun anında dökümanı yapsın formatlasın ve siz sunun yani gelen denetçilere karşı pozitif olun onlara iyi bir elektrik verin konuya hakim olduğunuzu hissettirin ancak onların verebileceği örneklerede saıcak bakın onlar aynı zamnda bir eğitimciler bunada hazır ve kendinizi geliştirebilecek bir yapıda olduğunuzu gösterin naçizane tasiyelerim bunlar tabiki bu konuları sizbenden daha iyi biliyorsunuz sadece düşüncelerimi burada yansıttım tekrar herkese başarılar  kolay gelsin
yuysal
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #64 : 17 Kasım 2011, 13:20:19 »

indikatör yönetimi, poliklinikler gibi konular  değerlendirmede kapsam dışındaydı. bu konuları neye dayanarak sorguladılar cevap verirseniz sevinirim
TRAKYA
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #65 : 19 Kasım 2011, 17:59:37 »

edirnedeki denetlemeler 2 hafta ertelendi.çünkü ankarada kongre var.poliklinikler belirlenen altı bölüm dışında 3 yedek bölüm belirlemişlerdi 6 bölümden biri yoksa yedek 3 blümden sırasıyla denetliyeceklerdi.öyle olmuştur.
mücella
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #66 : 21 Kasım 2011, 12:14:07 »

Merhaba sizlere geçmiş olsun darısı bizim de başımıza Dışkaynaklı döküman listenize baktılar ve beğendilerse bizede gönderebilirmisiniz İyi Çalışmalar
çede
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : 02 Aralık 2011, 13:31:46 »

denetime giren arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim
teşekkürler

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

En vefalı dostumuz, gölgemizdir:

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : 02 Aralık 2011, 14:20:51 »

Merhaba sizlere geçmiş olsun darısı bizim de başımıza Dışkaynaklı döküman listenize baktılar ve beğendilerse bizede gönderebilirmisiniz İyi Çalışmalar

daha önce konu açılmıştı.dış kaynaklı döküman listesi aşağıda linkte.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
selmanecirli
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #69 : 01 Ocak 2012, 20:21:18 »

arkadaşlar tanımlayıcı firüleri Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.tanimlayicifigurler.com
  dan bulabilirsiniz
0.332 342 57 09

Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.097 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22