20 Mayıs 2018, 17:07:44
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2016 Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Başlıyor…  (Okunma Sayısı 34544 defa)
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 06 Mayıs 2016, 21:10:49 »

Sağlıkta Dönüşüm Programının ana bileşenlerinden biri olan “Nitelikli ve etkili sağlık hizmeti için kalite ve akreditasyon” ilkesine yönelik çalışmalardan biri de Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleridir. Bu amaçla; 27.06.2015 tarihli ve 29399 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmeliğin 6. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan “Değerlendirmeler her yıl, Bakanlığın belirlediği tarihlerde Bakanlıkça yapılır.” hükmü gereğince 2016 yılında Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi yapılacaktır.

Bu kapsamda 09 Mayıs 2016 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasında,  ekte ilan edilen bölüm ve standartlar üzerinden aşağıda belirtilen sağlık tesislerinde, değerlendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir.

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sürecine yönelik bilgilendirme ekte bulunan SKD 2016 Rehberi’nde yer almaktadır.

TKHK’na bağlı Sağlık Tesisleri (E2 ve E3 tipi entegre hastaneler hariç),
    Özel ve Vakıf Hastaneleri,
    Üniversitelere bağlı Tıp Fakültesi Hastaneleri (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezleri dahil)
    Vakıflara bağlı Üniversite Hastaneleri,

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Değerlendirme sürecinde yer alacak değerlendiricilerimize ve Sağlık Tesislerimize başarılar dileriz.

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2016, 21:29:24 »

TÜM ARKADAŞLARA BAŞARILAR.....
   2016  SAĞLIKTA  KALİTE DEĞERLENDİRMELERİNİ BURDA  PAYLAŞALIM..
sf1980
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bilgi paylaştıkça çoğalır

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2016, 09:27:19 »

Denetim bilgilendirmeye attıkları kitapta yine değişiklikler var arkadaşlar haberiniz olsun. Keşke değişilik yapılan maddeler deyip onları da yazsalar bir yerde bakması çok zor. Denetimlerde herkese allah kolaylıklar versin
tyuce@
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2016, 09:01:03 »

Arkadaşlar hasta deneyimi ile ilgili "Hastaya sunulabilecek teşhis, tedavi, bakım hizmetleri, hasta sorumlulukları ile diğer hizmetler hususunda bilgilendirme yapılmalıdır" standardı ile ilgili ne yapmak gerekiyor. Sizler neler yaptınız...
nisann36
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2016, 10:06:41 »

tyuce ....  tıbbi müşahede formu
*Özgür*
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2016, 10:55:27 »

Denetimlerin bugün itibari ile başlayacağı duyuruldu, ancak bu hafta hangi hastanelere gidileceği ile ilgili liste yayınlanmadı değil mi?? Ben akreditasyon daire başkanlığı sayfasında göremedim, bilgisi olan var mı??
fevzula
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2016, 12:12:49 »

arkadaşlar yalnızca değerlendirilecek standartlarıma bakacaklar.değerlendirilen hastaneler paylaşım yapsalar lütfen....herkese başarılar.....
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2016, 14:29:34 »

Denetimlerin bugün itibari ile başlayacağı duyuruldu, ancak bu hafta hangi hastanelere gidileceği ile ilgili liste yayınlanmadı değil mi?? Ben akreditasyon daire başkanlığı sayfasında göremedim, bilgisi olan var mı??

liste yayınlanmadı, normalde yayınlanması gerekirdi.ama denetçilere gönderiliyor.Belki ilk hafta olması  nedeniyle olabilir.
kguseda
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2016, 18:09:56 »

Sağlıkta Kalite Değerlendiricilerinin Dikkatine!!! (Uygunluk Bildirimi Hakkında…)

23 Mayıs - 17 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerine yönelik uygunluk bildirimi açılmıştır.
09-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kurumsal Kalite Sistemi “Değerlendirici” “Uygunluk Takvimi” menüsünde bulunan değerlendirme takvimi üzerinden değerlendirmeye katılabileceğiniz günleri işaretlemeniz gerekmektedir.
Değerlendirme sürecinin planlanması ve iyi yönetilebilmesi için her bir değerlendiricinin uygunluk takvim girişini doğru ve zamanında yapması önem arz etmektedir.

Arkadaşlar şimdi gördüm duyuruyu. Burada değerlendirmelerin 23 Mayıs-17 Haziran 2016 olacağı yazıyor.
*Özgür*
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2016, 18:17:05 »

Bu sene nasıl bir sistemleri var anlamadım. Sürekli farklı tarih veriliyor.. Nisan da başlayacağı söylendi, sonra 25 Nisan, sonra 9 Mayıs, şimdi de 23 Mayıs... Hastaneye duyuru geçiyoruz denetim tarihi yayınlandı diye, sonra yine değişiyor.. Offf bakalım bu sene neler olacak?Huh?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2016, 23:05:04 »

Bu sene nasıl bir sistemleri var anlamadım. Sürekli farklı tarih veriliyor.. Nisan da başlayacağı söylendi, sonra 25 Nisan, sonra 9 Mayıs, şimdi de 23 Mayıs... Hastaneye duyuru geçiyoruz denetim tarihi yayınlandı diye, sonra yine değişiyor.. Offf bakalım bu sene neler olacak?Huh?

kALİE dENETİMİ (SKS 5)AÇISINDAN BU SENE İŞLER  NORMAL SEYRİNDE  PROĞRAMLANDIĞI GİBİ GİTMİYOR.SİSTEM SÜREKLİ YENİLENİYOR,SAHA ÇALIŞMALARI YETERİNCE YAPILAMADI.DENETÇİI SAYISI VE TALEP GEÇEN YILLAR GİBİ DEĞİL.
ORTADA BİR KARMAŞA  VAR  VE HER HAFTA TARİH GÜNCELLENİYOR.
GELİŞMELERİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ
kguseda
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2016, 15:11:07 »

Arkadaşlar liste açıklanmış, 16-18 Mayıs tarihleri arasında denetim başlıyor.

* 16-18_mayis_2016_yayin_listesi.doc (59 KB - Yükleme: 37 kez.)
Deryakdh
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2016, 22:23:40 »

Ne şans ama bugün verimlilik denetimim vardı. Tam o sırada da 18 mayısta kalite denetimim olduğunu öğreniyorum.

asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 13 Mayıs 2016, 08:36:29 »

DERYA HANIM, BAŞARILAR DİLERİZ. DENETİM SONRASI BİLGİLENDİRMELERİNİZİ BEKLERİZ.

“Liderlik güç kullanmak değil, başkalarını güçlü kılmaktır.”
sevalada
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 13 Mayıs 2016, 11:04:42 »

D Grubu hastaneler önceki denetimde sağlık müdürlükleri tarafından değerlendirilmişti bu sene nasıl olacak bilgisi olan varmı?
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.15 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22