16 Temmuz 2019, 07:15:06
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İSG'de verilmesi gereken eğitim konuları  (Okunma Sayısı 12890 defa)
ffurkann
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 03 Şubat 2011, 10:44:58 »

İSG'de çalışanlara verilmesi gereken eğitim konularıyla ilgili yapılacak olan yıllık planlamada nasıl bir yol izlemem gerekmektedir?

Bu eğitimlerin hangi eğitimler olduğu hakkında ve yıllık planının formatı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler...
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2011, 23:00:44 Gönderen: Baldassare » Logged

abakuss_
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2011, 11:27:49 »

ok
YILLIK EĞİTİM PLANI

* YILLIK_EDHYTYM_PLANI.xls (25 KB - Yükleme: 104 kez.)
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2011, 11:31:01 Gönderen: abakuss_ » Logged
abakuss_
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2011, 11:32:46 »

İŞE GİRİŞ EĞİTİMİNDE VERİLMESİ GEREKEN EĞİTİM KONULARI

1    İŞ YERİNİN VE ÇALIŞMA ALANLARININ TANITILMASI
2    GENEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURALLARI
3    FİRMA  İÇ YÖNETMELİĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
4    ÇEVRE VE İŞ SAĞLIĞİ GÜVENLİĞİ KURULU, ÇEVRE VE İSG YÖNETİM TEMSİLCİSİ, FORMEN TEMSİLCİSİ, İŞÇİ TEMSİLCİSİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE TANITIM
5    KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLAR VE BU DONANIMLARIN KULLANIMI HAKKINDA UYGULAMA
6      İLK YARDIM VE KURTARMA
7    FİRMA  İŞ KAZALARI VE MESLEK HASTALIKLARI RİSKLERİ, SEBEPLERİ, KORUNMA PRENSİPLERİ VE ÖNLENMESİ
8   TİTREŞİM NEDİR?  TİTREŞİMİN ZARARLARI VE SEBEP OLABİLECEĞİ RAHATSIZLIKLAR VE KORUNMA PRENSİPLERİ
9    EKRANLI EKİPMANLARLA ÇALIŞMA ERGONOMİ VE TERMAL KONFOR ŞARTLARI
10    GÜVENLİK VE UYARI İŞARETLERİ
11    KİMYASAL, FİZİKSEL VE BİYOLOJİK MADDELERLE ORTAYA ÇIKAN RİSKLER, VERMESİ MUHTEMEL ZARARLAR ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ
12   KAPALI MAHALDE ÇALIŞMALARDA ALINMASI ZORUNLU EMNİYET TEDBİRLERİ
13    BASINÇLI GAZ TÜPLERİ VE TÜPLERLE ÇALIŞMALARDA ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ
14    YANGIN OLAYI, YANGINA MUDAHALE VE YANGINDAN KORUNMA İLE İLGİLİ EMNİYET TEDBİRLERİ
15    YÜKSEKTE ÇALIŞMA NEDİR?  ÇALIŞMA SIRASINDA ALINMASI GEREKEN EMNİYET TEDBİRLERİ
16    YASAL MEVZUATLAR, ÇALIŞANLARIN YASAL HAK VE SORUMLULUKLARI
17    KAYNAK, KESME, BOZMA İŞLERİNDE ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ
18    ELEKTRİK İŞLERİ TEHLİKELERİ, ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ 
19    BOYA İŞLERİNDE ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINMASI GEREKLİ EMNİYET TEDBİRLERİ
20    RASPA VE SU JETİ İŞLERİNDE ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ
21    YÜKLEME, BOŞALTMA, KALDIRMA, TAŞIMA İŞLERİNDE ÇEVRE VE İSG YÖNÜNDEN ALINACAK EMNİYET TEDBİRLERİ
22    GÜRÜLTÜYE MARUZİYETTEN KAYNAKLANAN RİSKLER, MARUZİYETİ EN AZA İNDİRECEK GÜVENLİ ÇALIŞMA UYGULAMALARI,  MARUZİYET SINIR DEĞERLERİ VE ETKİN DEĞERLERİ
23    EL ALETLERİNİN KULLANIMI İLE İLGİLİ EMNİYET TEDBİRLERİ
24    EMNİYETLİ İSKELE KURMA, SÖKME ÇALIŞMA KURALLARI
25   MUHTEMEL ÇEVRE KAZALARI, KAZALARDAN KORUNMA YÖNTEMLERİ, OLUŞABİLECEK MUHTEMEL ZARARLAR VE BOYUTLARI   
26   ÇEVRE KİRLİLİĞİ MÜDAHALE YÖNTEMLERİ VE BU YÖNDEKİ FİRMA DA  KABİLİYETİ         
27   PİL/AKÜ KULLANIMI VE ATIK PİLLER İLE AKÜLERİN ZARARLARI.
28   TEHLİKELİ ATIKLAR NELERDİR? ÇEVREYE VERMESİ MUHTEMEL ZARARLAR VE FİRMADA BU YÖNDE ALINAN TEDBİRLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
29   ATIKLARIN TOPLANMASI, GEÇİCİ DEPOLAMA, BERTARAFI VE GERİ DÖNÜŞÜMÜ
30   ACİL DURUMLAR, HAREKET TARZLARI VE TOPLANMA NOKTALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE TANITIM.
ffurkann
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2011, 22:51:19 »

Bu 30 madde her turlu işletmede geçerlimidir acaba , sabitmidir yani ? eklenecek eğityim türü varmıdır diye soruyorum.
çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplar için.sağolun.........
bunlar bile tam aradığım şeylerdi....
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.07 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22