24 Mayıs 2018, 16:43:52
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: agrega tesisi bakım planı  (Okunma Sayısı 10585 defa)
supermuhendis
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 22 Temmuz 2011, 08:09:42 »

mrb arkadaşlaş bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim denetimim var lütfeeenn

KeCHi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2011, 13:24:29 »

bakım planı derken denetleyici hakkında bilgi verirsen yardımcı olabilirim belki? çevrecilermi? yoksa iş programımı? makinecilermi?
supermuhendis
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2011, 13:42:30 »

agrega için CE denetimine geldiler bakım formları var ama bakım planı yok .
 yardımcı olursanız çok sevinirim ilginiz için şimdiden teşekürler Smiley
KeCHi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2011, 14:26:26 »

Üretim kontrol sistemi bölümleri:
Üretim Kontrol Sistemi Koşulları: Agrega üreticisi, üretim kontrol sisteminin şartlarına uygun olarak bir Üretim Kontrol El Kitabı ve gerekli dokümanları oluşturmalıdır. Üretim Konrol El Kitabında organizasyon, yetki sorumluluk vb. hususlar tarif edilmelidir. Laboratuvar: Agrega üretim tesisinin laboratuvarı, tesisin varsa aynı firma içerisindeki diğer tesislerin durumuna ve uzaklığına göre yapması gereken deneyleri gerçekleştirebileceği minimum kalibre ekipmana sahip olmalıdır.
Üretim İşlemleri ve Agrega Özelliklerinin Kontrolü: Üretilen agreganın ilgili standarda uygun olarak gerekli sıklıkta analizlerinin yapılması ve kayıtlarının tutulması gereklidir.
Personel, Ekipman ve Tesis: Üretim kontrol sisteminde görevli tüm personel, yeterli uygulama bilgisi, eğitim ve tecrübeye sahip olmalı, malzeme stoklamaları düzgün ve birbirine karışmayacak şekilde yapılmalı, taşere edilmiş hizmetler için yeterli kontrol araçları tanımlanmalıdır.
Taşıma ve Depolama: Agregalar özellikler bozulmayacak şekilde taşınmalı ve depolanmalıdır. Ayrıca taşıma ve depolama ile ilgili kullanılan araç ve ekipmanların performanslarının uygunluğu sürekli kontrol edilmelidir.
Ekipman Kontrol İşlemleri: Üretim, tartım ve stoklama ekipmanları üzerinde standardın belirttiği muayeneler doğru sıklıklarda sürdürülmelidir.
Kayıtlar: İrsaliye ve sevk fişinde bulunan bilgiler standarda uygun olmalı, agreganın doğru bir şekilde sipariş edilebilmesi için yeterli sipariş formları ve sözleşmeler olmalıdır.
Uygun Olmayan Ürün ve Yönetimin Sorumluluğu: Uygun olmayan ürün kontrolü faaliyetleri yapılmalı, üretim kontrol sistemi yönetim tarafından çeşitli aralıklarla gözden geçirilmelidir.

plan derken? istenilen sartları sağlayıp sağlamadığı hakkında sanırım? makina ekipman zaten standart ama agrega deneyleri ve elek bakımları sürekli hatta haftalık raporlanmalı..

CE de yukardaki koşulları istiyorlar.. Fakat bu şartları ne kadarlık periyotlarda uygulayacaksın tam  bilmiyorum..Ama  bizim Konkasörde aylık elek kontrolleri yapılır (operatör hergun bakar o ayrı ) kayıt altına alınır. Laboratuvarda agregaların fiziksel özelliklerine haftalık,  elek analizleride haftalık olarak alınır..
kullanılan tartı vb. ekipmanların kalibrasyon belgelerinde süreleri vardır zaten..
Bunun dışında kırdığın malzemenin cinsi basınc dayanımı  tane boyutları elek gradasyonları her malzeme değişmesinde ayrı raporlar halinde saklanır.. umarım yardımcı olur saygılar..
supermuhendis
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2011, 16:02:11 »

çok teşekür ederim bilgileriniz benim için faydalı oldu
 eğer elinizde agrega  elek  tesisi için makinaların bakım planı örneği var ise
mümküse gönderebilirseniz çok sevinirim.bekliyorum cevabınızı  Smiley
KeCHi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2011, 08:56:46 »

bende formlar yok ama şöyle söyleyim.. bi kalite klasör oluştur içinde yukarıdaki bilgileri içersin..çalışan durumları yönetici işletmeci ve deneyimlilerin (özellikle konkasör formeni) CV leri  makina ekipman bakım bilgileri vb.  konkasör özellikleri Laboratuvar sonuçaları  irsaliyeler farklı dosyada.. zaten gelenler irsaliyelere, elek bakımlarına,kantar kalibrasyonlarına,laboratuvar sonuçlarına ağırlık veriyor bunları sağlıyorsan kullandığın kamyon çalıştırdığın personelle çok ilgilenmezler..bide ekipmanın yedeği varmı ona dikkat edersin elekler özellikle.. diyelim elek yırtıldı üretime ara verip hemen yeni elegi takıyorum yada bantlar yırtıldı hemen müdahale planı gibi..bide tesiste uyarı ikaz levhalarına dikkat et onlar olsun mutlaka.. baret tak bant altından geçme vb..
supermuhendis
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2011, 11:19:42 »

teşekür ederim bilgilerinizden ve ilginizden dolayı.dediğinizn çoğunu yapıyoruz zaten ama denetimciler mıknatıs gibi hep bir eksik aradığı için:)
tekrar teşekürler bilgilerinz için
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.087 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22