21 Ağustos 2018, 09:44:37
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ANKET  (Okunma Sayısı 22010 defa)
iklimya
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 21 Temmuz 2011, 11:02:44 »

MERHABA ARKADAŞLAR HASTA VE ÇALIŞAN MEMNUNİYET ANKETLERİNİN DOLDURULMASI İŞLEMİ HASTANEDE KİMİN  GÖREVİDİR.BEN HASTA HAKLARI BİRİMİNİN GÖREVİ DİYE BİLİYORUM YANLIŞ MI BİLİYORUM ACABA.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

DENİZ...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

güzel günler gelecek,güneşli günler.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2011, 13:20:51 »

MERHABA ARKADAŞLAR HASTA VE ÇALIŞAN MEMNUNİYET ANKETLERİNİN DOLDURULMASI İŞLEMİ HASTANEDE KİMİN  GÖREVİDİR.BEN HASTA HAKLARI BİRİMİNİN GÖREVİ DİYE BİLİYORUM YANLIŞ MI BİLİYORUM ACABA.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
Bizde bu anketleri kalite birimi olarak biz yapıyoruz .Anketler idare ve kalite yönetim direktörünce yapılması sağlanmalı ve kayıt altına alınmalı deniyor sağlık bakanlığınca.Bence hasta haklarının yapması mantıklı olmaz gibi geliyor.kolay gelsin
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2011, 14:13:29 »

Memnuniyet Anketleri Uygulama Rehberİ'nde;

" Anketlerin takibi ve sorumluları

Hastanelerde, KALİTE YÖNETİM birimi  anketlerin uygulanmasını takip etmek ve bundan doğacak iş ve işlemleri yürütmekle sorumludur"ŞEKLİNDE açıkalama yer almaktadır.

Aynı rehberde anketlerin nasıl yapılacağı ve kim tarafından yapılacağı  da  belirtilmiş.Bunu kurum olarak ya anket komisyonu olarak yapabilirsiniz, ya da hizmet alımı yoluyla.yapılması mümkün. Rehberde  aşağıdaki madde bunu teyit ediyor

.Anketlerin, koordinatörlüğün sağladığı insan kaynakları, hastanenin sağladığı insan kaynakları, hizmet alımı yolu ile yaptırılması halinde anketörlere kısa süreli bir eğitim verilmelidir.

Yine de gözden kaçıranlar  için  Memnuniyet Anketleri Uygulama Rehberi linkini verelim.

* Memnuniyet_Anketleri_Uygulama_Rehberi.rar (64.49 KB - Yükleme: 128 kez.)
AALPER
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2011, 18:06:11 »

AMKET KOMİSYONUNUN YAPMASI GEREKİR
didu85
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2011, 21:21:21 »

arkadaşlar anketlerin katsayı hesaplaması bakanlık gönderecek dimi biz hesaplamıcaz
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2011, 00:11:22 »

Memnuniyet anketi uygulama rehberini incelerseniz( yukarıda linkte mevcut), anketlerin nasıl yapılacğı ve hesaplama yöntemleri hepsi mevcut...
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2011, 08:07:39 »

Günaydın arkadaşlar yeni yayınlanna rehberde  "Hastanelerde, KALİTE YÖNETİM birimi  anketlerin uygulanmasını takip etmek ve bundan doğacak iş ve işlemleri yürütmekle sorumludur" ibaresi var , yani kalite birimi sadece koordine etmek ve sonuçları değerlendirmekle sorumlu biz anketör ekip oluşturmuştuk zaten daha önceden şimdi de aynı ekip devam ediyor anketlere kalite koordinatörlüğü anketör ekibe yeni rehberdeki uygulamlaar ile ilgili il genelinde eğitim verdi
mu_rrat
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2011, 16:09:04 »

arkadaşlar hasta memnuniyet anketleri ile alakalı (kararlar ,tutanaklar,raporlar,anket raporu)bu ifadeler geçiyor bunlar ile alakalı hazır formlar var mı elinizde.kısaca anket uygulaması ile ilgili tüm formlara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim
sena111111
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2011, 14:49:36 »

BİZ ANKETLERİ BU ŞEKİLDE KAYIT ALTINA ALIYORUZ.YAPILAN ANKETELERİDE KLASÖRLEYİP KALDIRIYORUZ.

* anketler_ust_yazy_yazy.doc (110 KB - Yükleme: 150 kez.)
* Adhustos.doc (30 KB - Yükleme: 145 kez.)
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 22 Ağustos 2011, 18:52:06 »

sena tşkler..anket sonuçlarına göre vatandaş  sizn hastaneden oldukça memnun olmalı..Peki  anket sonuçlarına göre en düşük çıkan sorular  ve puanlar var  bunları   DÖF yapmyormu sunuz?

anket sonuçlarını duyuru panosunda ilan etmek gerekmiyor mu?
anket sonuçları ile ilgili birkaç örnek var bende bir ara eklerim..
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2011, 08:31:18 »

burak bey puanı düşük olanlar için döf yapmıyormusunuz demişsiniz ya eğer uygunsuzluk oranı çok düşükse döf açmaya gerek yoktur. bize bi denetime geldiklerinde öyle söylemişlerdi yani hesaplamanızı yaparsınız eğer uygunsuzluk oranı çok düşük çıkarsa döf açmaya gerek yoktur fakat bu durumu bir tutanakla kayıt altına almalısınız. mesela örnek bi tutanağı paylaşayım

* RADYOLOJY_TEKRAR_CEKYMLER_2010_YIL_SONU.docx (10.9 KB - Yükleme: 97 kez.)
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 23 Ağustos 2011, 08:35:17 »

anketlerle ilgili olarakta örneği ekte paylaşıyorum temmuz 2011 yılında yapmış olduğumuz ayaktan hasta anket tutanağı ektedir umarım faydalı olur
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 23 Ağustos 2011, 08:36:23 »

pardon yaaaaa eklemeyi unuttum

* 2011_temmuz_ayaktan_hasta_anket_tutanadhy.doc (26.5 KB - Yükleme: 165 kez.)
fulyacan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2011, 09:30:43 »

anketlerin sonuçlarını nereye girecegimizle ile ilgili yeni bi bilgi varmı arkadaşlar?
ÖZDEL
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 23 Ağustos 2011, 11:49:44 »

bizim müdürlük excel formatı tablo  gönderdi biz oraya giriyoruz
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.062 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22