18 Aralık 2017, 09:57:38
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Başlarken  (Okunma Sayısı 7556 defa)
HakanB
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 05 Mayıs 2012, 17:43:06 »

Merhaba,

Özel bir hastanede kalite çalışmalarına başlamak, mevcut dağınık formları birleştirmek yada sıfırdan başlayıp hastaneyi HKS uyarlamak için nereden başlamayı önerirsiniz?
Mevcut tecrübelerinize göre hangi sırada HKS çalışmaları yapmak daha verimli olur ve zaman kaybını en aza indirir?

Bilgi ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ch35
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2012, 15:28:28 »

Öncelikle kolaylıklar diliyorum. Benim fikrim kesinlikle en baştan HKS ye uygun olarak çalışmalara başlamanız. çünkü var olan formları HKS ye uygunlaştırmaya çalışmak hem zihni çok yoruyor hemde zaman kaybına sebep oluyor. Ama önceden hazırlanmış bazı dokümanlarda kolaylık sağlayabiliyor. Örneğin işleyiş talimatları çok fazla değişmez. İşleyiş içerisinde HKS nin girmesi gerekn bölümleri değiştirmeniz kolaylık olacaktır.
Anladığım kadarıyla özel bir hastanede kalite çalışamlarına başlıyorsunuz öyle mi?
HakanB
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2012, 16:23:51 »

Evet özel bir hastanede son kararlar sonrası kalite direktörü oldum, ama daha öncesinde kalite yönetim birimi olmadığı için herkeste form var ama sıra numarası kimde hangi formlar var karmakarışık bir şekilde duruyor ve uygulamada tabi bu yönde çok zayıf.  Öncelikle bölüm sorumlularını belirleyip, komite, ekip ve birimleri revize etmeyi düşünüyorum. Denetime kadar (eylül-ekim) sistemi HKS ye uyarlayıp, uygulama düzeyine getirmeyi planlıyorum.
Bakalım ne kadar başarılı olabileceğim Smiley
ch35
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2012, 08:11:11 »

Çok mantıklı bir yerden başlıyorsunuz. hizmet kalite standartlarında verilen Kurumsal hizmet yönetimi, Sağlık Hizmeti yönetimi, destek hizmeti yönetimi ve indikatör yönetiminin alt parametrelerini başlık alıp bölüm sorumlularını belirlerseniz işiniz kolaylaşır. Örneğin Yönetim Hizmetlerinden şu kişiler sorumlu, okişilerle periyodik toplantılar yaparak ilgili parametreleri karşılayacak dokümanların yapımını paylaşabilirsiniz. o kişiler o maddelerden sorumlu olacağı için size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Biz Komitelerden çok destek alıyoruz. HKS kapsamında yapılan toplantılarda kendi kararlarını alıyorlar biz de takiplerini yapıyoruz, organizasyonu sağlıyoruz. Bence en başta yönetimin desteği daha sonra da komite ve ekiplerin desteği işinizi çok kolaylaştırır. Zorlu bir yol olduğunu düşünüyorum ama aynı zamanda zevkli. Allah kolaylıklar versin.
HakanB
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2012, 10:23:26 »

Yönetim Hizmetleri içinde bulunana 01 01 21 00 kodlu "Hasta kimliğinin doğrulanmasına yönelik düzenlemeler yapılmalıdır" maddesini alt bileşenleri ile karşıladığımızda
1-Yönetim Hizmetleri
2-Acil Sağlık Hizmetleri
3-Klinikler
4-Ameliyathane
5-Yoğun Bakım
6-Yeni Doğan Yoğun Bakım
7-Doğum Hizmetleri
8-Psikiyatri
9-Nükller Tıp
ta da bulunan bu maddeyi karşılayacağımız sayılacağından, 9*20 =180 puan alabiliyorsak ve yönetim hizmetlerindeki maddeleri karşıladığımızda 8210 puanın yaklaşık %50 sini karşılayabiliyorsak neden tüm bölümlerde aynı standart maddeleri tekrarlanmış durumda ve gereksiz olarak standartlar çoğaltılmış şekilde karşımıza çıkmış ? Bu Hizmet Kalite Standartlarının yalınlaştırılması mümkün değil midir?
Sizlerin bu konuda fikirleriniz neler acaba?
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2012, 08:59:19 »

Kimlik doğrulama hasta güvenliğinin en önemli adımlarından birisidir. Bu yüzden tüm bölümlerde istenen bir konudur. Kişisel koruyucu donanımlar, heijyen planı vb. konularda. Bu tip konularda tam olursanız işiniz daha  kolay olur.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.116 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22