31 Ekim 2014, 09:01:14
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: BEYAZ KOD  (Okunma Sayısı 18570 defa)
nursenaipek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 17 Mart 2011, 09:40:11 »

Sponsor Reklamlar

Merhaba arkadaşlar,

Kalitecilerle birlikte bu sayfada buluşmak çok güzel. Sizlerden Beyaz Kod uygulama prosedürü ve ilgili döküman örnekleri rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2011, 07:27:34 Gönderen: Baldassare » Logged

feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2011, 10:33:17 »

BEYAZ KOD UYGULAMA TALİMATI

1. Mesai saatleri içinde ve dışında hastane içerisinde ve bahçesinde oluşabilecek olası bir saldırı ya da taciz olaylarında güvenlik gözlem odası 1010 aranır.

2. Buradan telsiz ile geçilen anons ile olay yerine en yakın güvenlik görevlisi yönlendirilir.

3. Eğer tek kişi olayı çözümleyemeyecek ise kod 1 (telsiz ile tüm kuvvetlerin olay yerine sevki) uygulanır.

4. Olaya sebebiyet veren kişi / kişiler olay yerinden uzaklaştırılır.

5. Adli olaylarda hastane polisine haber verilir.

6. Hastane polisi gerekli işlemleri yapar.

7. Böyle bir durumla karşılaşan personel olay bildirim formu doldurarak hasta ve çalışanların sağlığı ve güvenliği üst kuruluna bildirir.

8. Kurul incelemeyi yaparak gerekli ise düzeltici faaliyet yapmak üzere başhekimliğe rapor sunar.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2011, 09:03:38 Gönderen: Baldassare » Logged
nursenaipek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2011, 09:04:35 »

TEŞEKKÜR EDERİM FELDİSPAT İLGİNE
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2011, 17:11:38 »

rica ederim
c.engin
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2011, 09:27:30 »

SELAM YA BEYAZ KOD İLE SİYAH KOD AYNIMI YOKSA SİYAH KODU BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM BEYAZ KOD HASTANE DIŞI OLAYLARDA DEĞİLMİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM
ebrubahtiyar
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2011, 10:17:20 »

evet bizde beyaz kod talimatı hazırlayıp olay bildirim formu düzenledik.
DENİZ...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

güzel günler gelecek,güneşli günler.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2011, 05:46:08 »

SELAM YA BEYAZ KOD İLE SİYAH KOD AYNIMI YOKSA SİYAH KODU BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM BEYAZ KOD HASTANE DIŞI OLAYLARDA DEĞİLMİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM
hks okulunda beyaz kod'un siyah kodun yerine olduğu anlatıldı.3 renkli koddan bahsedildi mavi pembe beyaz.isteyen beyaz yerine siyah koduda kullanabilir dediler.yinede ben beyaz kod talimatı hazırladım.kolay gelsin
nursenaipek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2011, 12:17:36 »

ARKADAŞLAR BEYAZ KOD PROSEDÜRÜ HAZIRLADIM

* 34-BEYAZ__KOD_UYGULAMA_PROSEDURU.docx (42.02 KB - Yükleme: 691 kez.)
hakan07
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2011, 06:35:40 »

arkadaşlar beyaz kod olay bildirim formu varmı acil lazım
_burakk_
Onursal üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2011, 06:37:34 »

ARKADAŞLAR BEYAZ KOD PROSEDÜRÜ HAZIRLADIM

Arkadaşım emeğinize sağlık tşkler..

İnsanların umudunu kırma.. Belki de sahip olduğu tek şey odur.
şişkonun tayı
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2011, 07:23:27 »

Bende bir talimat hazırladım, ama nursenaipek'in hazırladığıyla birleştireceğim eksikleri var.
1.   AMAÇ: Hastanemiz hasta ve personelinin karşılaşacağı adli vaka, afet durumu v.b. olaylarda alınacak güvenlik önlemlerini, uygulanacak stratejileri belirlemek.
2.   KAPSAM: Hastane personeli, hastalar, hasta yakınları ve ziyaretçiler.
3.   SORUMLULAR: Hastane Müdürü, Müdür Yardımcısı, Başhekim Yardımcısı, Psikolog, Güvenlik Müdürü sorumludur. (Mesai sonrası, nöbetçi uzman hekim, nöbetçi gözetmen hemşire, nöbetçi güvenlik şefi sorumludur.)
4.   UYGULAMALAR:
4.1.   Mesai saatleri içinde ve dışında hastane içerisinde ve bahçesinde oluşabilecek olası bir saldırı ya da taciz olaylarında 500 aranarak olayın yeri net şekilde tarif edilir ve yönlendirme istenir.
4.2.   Santral görevlileri tarafından güvenlik gözlem odası 650 ve güvenlik odası 225 aranır.
4.3.   Buradan telsiz ile geçilen anons ile olay yerine en yakın güvenlik görevlisi yönlendirilir.
4.4.   Eğer tek kişi olayı çözümleyemeyecek ise güvenlik personeli kod 1 ( telsiz ile tüm kuvvetlerin olay yerine sevki) uygulanır. Olaya sebebiyet veren kişi / kişiler olay yerinden uzaklaştırılır.
4.5.   Adli vakalarda hastane polisine haber verilir. Hastane polisi gerekli işlemleri yapar.
4.6.   Bu tür durumlarda güvenlik görevlileri birimlere gider, kurum amirlerini acilen bilgilendirir, olay yerini ve delilleri muhafaza eder, genel kolluk kuvvetlerine bilgi verir (155 polis imdat) ve destek ister.
4.7.   Tüm personel binalardaki yangın sistemleri dâhil, tüm güvenlik sistemleri hakkında bilgi edinmek, bu tesislerin korunma ve çalıştırılması hususunda gerekli duyarlılığı göstermelidir.
4.8.   Üst yönetim, savaş afet yangın provokasyon ve benzeri durumlarda ortamın gereklerine uygun koruyucu güvenlik hizmetlerini yürütür, hastane sivil savunma birimi ile koordine olarak, arama, söndürme, tahliye, kontrol ve güvenliği sağlama gibi aktiviteleri yerine getirir.
4.9.   Hastane personeli hasta refakatçilerinin, ziyaretçilerinin ve iş takipçilerinin hastane binalarının, tesisatlarının araç ve gereçlerin, tıbbı cihaz ve aletlerin, evraklarının güvenliğini sağlar.
4.10.   Üst yönetim yıkıcı faaliyetler, sabotaj, hırsızlık, yangın risklerine karşı gerekli tüm önlemleri alır, hastane güvenlik personeli bu risklerin oluşması durumunda gerekli müdahaleyi yapar.
4.11.   Güvenlik personeli bölgedeki suç aletlerinin dokunulmadan muhafaza eder, bölgeyi gerekli ise Güvenlik şeridi ile çembere alır ve oradaki güvenliği artırarak en iyi şekilde koruma sağlar.
4.12.   Güvenlik personeli genel kolluk kuvvetleri bölgeye intikal ettikten sonra kolluk kuvvetlerine yardımcı olur, olayları ilgili kişilere gördüğü kadarıyla aktarır, gerekirse savcılıkda ifade verir ve şahitlik yapar.
4.13.   Yaşanan olumsuzluğun durumuna göre Pembe kod, veya Mavi kod çağrısı da yapılabilir. Bu durumlarda hangi kod uygulanacaksa o kodun talimatı uygulanır.
4.14.   Hastaneye ait tüm çıkışlar güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilir ve beklenmedik durumlarda yetkililerin talimatı ile çıkışlar kapatılır.
4.15.   Şüpheli şahısların dedektörle üst aramasını yapar, karşı gelenleri kolluk kuvvetlerine bildirir.
4.16.   Hırsızlık ve sabotaj durumuna karşı hastanenin tüm birimlerini düzenli olarak dolaşarak güvenliği sağlar.
4.17.   Tüm hastane personeli her türlü beklenmedik duruma karşı, hasta / refakatçi / ziyaretçilerin ellerinde bulunan poşet, paket gibi içeriği belli olmayan eşyayı kontrol eder.
4.18.   Güvenlik görevlisi hastane içine giren tüm vatandaşların kontrollerini yapar.
4.19.   Beklenmedik bir durumla karşılaşan, beyaz koda maruz kalan personel için beyaz kod ekip sorumlusu “Olay bildirim formu” doldurarak, kalite yönetim birimine gönderir, kalite yönetim birimi çalışan güvenliği komitesine sevk eder.
4.20.   Çalışan Güvenliği Komitesi, Beyaz Kod ekibi ve Üst Yönetim acilen toplanır, olayla ilgili incelemeleri yapar, gerekli kararları alır, gerekirse düzeltici ve faaliyet yapmak üzere üst yönetime rapor sunar.
4.21.   Üst yönetim alınan kararlar doğrultusunda çalışan personele gerekli desteğin verilmesini sağlar.
bilçağ
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2011, 08:39:31 »

beyaz kod olay bildirim formu varsa yayınlarsanız  memnun oluruz kolay gelsin
igh
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2011, 14:52:14 »

Bende bir talimat hazırladım, ama nursenaipek'in hazırladığıyla birleştireceğim eksikleri var.
1.   AMAÇ: Hastanemiz hasta ve personelinin karşılaşacağı adli vaka, afet durumu v.b. olaylarda alınacak güvenlik önlemlerini, uygulanacak stratejileri belirlemek.
2.   KAPSAM: Hastane personeli, hastalar, hasta yakınları ve ziyaretçiler.
3.   SORUMLULAR: Hastane Müdürü, Müdür Yardımcısı, Başhekim Yardımcısı, Psikolog, Güvenlik Müdürü sorumludur. (Mesai sonrası, nöbetçi uzman hekim, nöbetçi gözetmen hemşire, nöbetçi güvenlik şefi sorumludur.)
4.   UYGULAMALAR:
4.1.   Mesai saatleri içinde ve dışında hastane içerisinde ve bahçesinde oluşabilecek olası bir saldırı ya da taciz olaylarında 500 aranarak olayın yeri net şekilde tarif edilir ve yönlendirme istenir.
4.2.   Santral görevlileri tarafından güvenlik gözlem odası 650 ve güvenlik odası 225 aranır.
4.3.   Buradan telsiz ile geçilen anons ile olay yerine en yakın güvenlik görevlisi yönlendirilir.
4.4.   Eğer tek kişi olayı çözümleyemeyecek ise güvenlik personeli kod 1 ( telsiz ile tüm kuvvetlerin olay yerine sevki) uygulanır. Olaya sebebiyet veren kişi / kişiler olay yerinden uzaklaştırılır.
4.5.   Adli vakalarda hastane polisine haber verilir. Hastane polisi gerekli işlemleri yapar.
4.6.   Bu tür durumlarda güvenlik görevlileri birimlere gider, kurum amirlerini acilen bilgilendirir, olay yerini ve delilleri muhafaza eder, genel kolluk kuvvetlerine bilgi verir (155 polis imdat) ve destek ister.
4.7.   Tüm personel binalardaki yangın sistemleri dâhil, tüm güvenlik sistemleri hakkında bilgi edinmek, bu tesislerin korunma ve çalıştırılması hususunda gerekli duyarlılığı göstermelidir.
4.8.   Üst yönetim, savaş afet yangın provokasyon ve benzeri durumlarda ortamın gereklerine uygun koruyucu güvenlik hizmetlerini yürütür, hastane sivil savunma birimi ile koordine olarak, arama, söndürme, tahliye, kontrol ve güvenliği sağlama gibi aktiviteleri yerine getirir.
4.9.   Hastane personeli hasta refakatçilerinin, ziyaretçilerinin ve iş takipçilerinin hastane binalarının, tesisatlarının araç ve gereçlerin, tıbbı cihaz ve aletlerin, evraklarının güvenliğini sağlar.
4.10.   Üst yönetim yıkıcı faaliyetler, sabotaj, hırsızlık, yangın risklerine karşı gerekli tüm önlemleri alır, hastane güvenlik personeli bu risklerin oluşması durumunda gerekli müdahaleyi yapar.
4.11.   Güvenlik personeli bölgedeki suç aletlerinin dokunulmadan muhafaza eder, bölgeyi gerekli ise Güvenlik şeridi ile çembere alır ve oradaki güvenliği artırarak en iyi şekilde koruma sağlar.
4.12.   Güvenlik personeli genel kolluk kuvvetleri bölgeye intikal ettikten sonra kolluk kuvvetlerine yardımcı olur, olayları ilgili kişilere gördüğü kadarıyla aktarır, gerekirse savcılıkda ifade verir ve şahitlik yapar.
4.13.   Yaşanan olumsuzluğun durumuna göre Pembe kod, veya Mavi kod çağrısı da yapılabilir. Bu durumlarda hangi kod uygulanacaksa o kodun talimatı uygulanır.
4.14.   Hastaneye ait tüm çıkışlar güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilir ve beklenmedik durumlarda yetkililerin talimatı ile çıkışlar kapatılır.
4.15.   Şüpheli şahısların dedektörle üst aramasını yapar, karşı gelenleri kolluk kuvvetlerine bildirir.
4.16.   Hırsızlık ve sabotaj durumuna karşı hastanenin tüm birimlerini düzenli olarak dolaşarak güvenliği sağlar.
4.17.   Tüm hastane personeli her türlü beklenmedik duruma karşı, hasta / refakatçi / ziyaretçilerin ellerinde bulunan poşet, paket gibi içeriği belli olmayan eşyayı kontrol eder.
4.18.   Güvenlik görevlisi hastane içine giren tüm vatandaşların kontrollerini yapar.
4.19.   Beklenmedik bir durumla karşılaşan, beyaz koda maruz kalan personel için beyaz kod ekip sorumlusu “Olay bildirim formu” doldurarak, kalite yönetim birimine gönderir, kalite yönetim birimi çalışan güvenliği komitesine sevk eder.
4.20.   Çalışan Güvenliği Komitesi, Beyaz Kod ekibi ve Üst Yönetim acilen toplanır, olayla ilgili incelemeleri yapar, gerekli kararları alır, gerekirse düzeltici ve faaliyet yapmak üzere üst yönetime rapor sunar.
4.21.   Üst yönetim alınan kararlar doğrultusunda çalışan personele gerekli desteğin verilmesini sağlar.

muratt45
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 23 Haziran 2011, 08:38:11 »

beyaz kod olay bildirim formu varsa yayınlarsanız  memnun oluruz kolay gelsin

şöyle bir form düzenleyip paylaşmıştım Foormlar kısmına. burada da bulunsun

* Beyaz_Kod_Vaka_Kayyt_Formu.xls (31 KB - Yükleme: 285 kez.)
justsee
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 12 Ağustos 2011, 06:10:10 »

dökümanlar için teşekkürler...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.226 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 NBA - omerguney.com