21 Ağustos 2018, 13:10:13
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Beyaz kod  (Okunma Sayısı 2384 defa)
ezira
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 08 Şubat 2016, 12:41:09 »

Slm arkadaşlar beyaz kod ile takıldığım bir konu var sizlerden yardım istiyorum. 1.  beyaz kod yönetim ekibinde kimlerden oluşuyor ve kalite direktörü olmak zorunda mı  2.Beyaz kod formu doldurulduktan sonra formu kalite direktörüne mi teslim ediliyor?

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2016, 18:59:00 »

Daha önce  Başhekim Yard.  İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, Hastane Güvenlik Amiri ( Mesai Dışında Güvenlik Vardiya Amiri )  gibi sorumlular vardı.
SKS  5'de  ise Beyaz Kod ekibini  şöyle tanımlıyor: "Beyaz kod yönetimi ile ilgili sorumlular belirlenmelidir. o Sorumlular, hastanenin büyüklüğü ve hizmetlerin çeşitliliği dikkate alınarak, beyaz kod uygulamalarının etkililiğini, sürekliliğini ve sistematikliğini sağlayacak şekilde tanımlanmalı, hastane yönetiminden en az bir kişi sorumlular arasında yer almalıdır".

Beklenmedik bir durumla karşılaşan, beyaz koda maruz kalan personel için BEYAZ KOD ekip sorumlusu “ BEYAZ KOD VAKA BİLDİRİM FORMU tanzim eder, öncelikle 113’ü arayarak BEYAZ KOD VAKA BİLDİRİMİ’NDE bulunur. Müteakiben tanzim edilen Beyaz Kod Vaka Kayıt Formunu bakanlıktaki üst birimlere bildirilmesini sağlar

Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi Sorumlusu tarafından “Beyaz Kod Bildirimi ve Hukuki Yardım Talep Formu” ve olay hakkında “Tutanak” doldurulur. Alo 113 aranarak yaşanılan olay hakkında bilgi verilir ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.beyazkod.saglik.gov.tr
adresinden “Beyaz Kod Bildirimi ve Hukuki Yardım Talep Formu 1 ve 2” doldurularak sistem üzerinden gönderilir. Kayıt altına alınan form ve tutanak Çalışan Hakları ve Güvenliği Birim Sorumlusu tarafından 2 nüsha hazırlanarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Cumhuriyet Başsavcılığına ivedilikle gönderilir. Beyaz kod ekibi ve Üst yönetim acilen toplanır, olayla ilgili incelemeleri yapar, gerekli kararları alır.

Beyaz Kod İşleyiş Prosedürü ile birlikte ,Çalışan Güvenliği Genelgesi'ni de okumanızı öneririm.

Form Çalışan Güvenliği lOMİTESİ'NE gönderiliyor ve bu işi görevlendirilen  kişi takip ediyor.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2016, 19:13:17 Gönderen: _burakk_ » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.05 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22