31 Mayıs 2020, 13:41:37
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: BEYAZ KOD TALİMATI  (Okunma Sayısı 8807 defa)
ERER55
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3


Üyelik Bilgileri
« : 14 Temmuz 2011, 11:08:43 »

BEYAZ KOD TALİMATI

1.   AMAÇ: Hastanemiz hasta ve personelinin karşılaşacağı adli vaka, afet durumu v.b. olaylarda alınacak güvenlik önlemlerini, uygulanacak stratejileri belirlemek.
2.   KAPSAM: Hastane personeli, hastalar, hasta yakınları ve ziyaretçiler.
3.   SORUMLULAR: Hastane Müdürü, Müdür Yardımcısı, Başhekim Yardımcısı, Psikolog, Güvenlik Müdürü sorumludur. (Mesai sonrası, nöbetçi hekim, nöbetçi supervizör hemşire, nöbetçi güvenlik şefi sorumludur.)
4.   UYGULAMALAR:
4.1.   Mesai saatleri içinde ve dışında hastane içerisinde ve bahçesinde oluşabilecek olası bir saldırı ya da taciz olaylarında ………….aranarak olayın yeri net şekilde tarif edilir ve yardım istenir.
4.2.   Buradan telsiz ile geçilen anons ile olay yerine en yakın güvenlik görevlisi yönlendirilir.
4.3.   Eğer tek kişi olayı çözümleyemeyecek ise güvenlik personeli kod 1 ( telsiz ile tüm kuvvetlerin olay yerine sevki) uygulanır. Olaya sebebiyet veren kişi / kişiler olay yerinden uzaklaştırılır.
4.4.   Adli vakalarda İlyas köy polis karakoluna haber verilir. Polis gerekli işlemleri yapar.
4.5.   Güvenlik personeli bölgedeki suç aletlerinin dokunulmadan muhafaza eder, bölgeyi gerekli ise Güvenlik şeridi ile çembere alır ve oradaki güvenliği artırarak en iyi şekilde koruma sağlar.
4.6.   Güvenlik personeli genel kolluk kuvvetleri bölgeye intikal ettikten sonra kolluk kuvvetlerine yardımcı olur, olayları ilgili kişilere gördüğü kadarıyla aktarır, gerekirse savcılıkda ifade verir ve şahitlik yapar.
4.7.   Yaşanan olumsuzluğun durumuna göre Mavi kod çağrısı da yapılabilir. Bu durumlarda mavi kod talimatı uygulanır.
4.8.   Hastaneye ait tüm çıkışlar güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilir ve beklenmedik durumlarda yetkililerin talimatı ile çıkışlar kapatılır.
4.9.   Şüpheli şahısların detektörle üst aramasını yapar, karşı gelenleri kolluk kuvvetlerine bildirir.
4.10.   Hırsızlık ve sabotaj durumuna karşı hastanenin tüm birimlerini düzenli olarak dolaşarak güvenliği sağlar.
4.11.   Tüm hastane personeli her türlü beklenmedik duruma karşı, hasta / refakatçi / ziyaretçilerin ellerinde bulunan poşet, paket gibi içeriği belli olmayan eşyayı kontrol eder..
4.12.   Beklenmedik bir durumla karşılaşan, beyaz koda maruz kalan personel için beyaz kod ekip sorumlusu “Olay bildirim formu” doldurarak, kalite yönetim birimine gönderir, kalite yönetim birimi çalışan güvenliği komitesine sevk eder.
4.13.   Çalışan Güvenliği Komitesi, Beyaz Kod ekibi ve Üst Yönetim acilen toplanır, olayla ilgili incelemeleri yapar, gerekli kararları alır, gerekirse düzeltici ve faaliyet yapmak üzere üst yönetime rapor sunar.
4.14.   Üst yönetim alınan kararlar doğrultusunda çalışan personele gerekli desteğin verilmesini sağlar.
Logged

Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.162 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22