21 Ağustos 2018, 22:41:52
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: BÖLÜM KALİTE SORUMLULARININ, EKİPLERİN,GÖREV TANIMLARI  (Okunma Sayısı 9954 defa)
bestkalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 28 Aralık 2015, 15:58:37 »

Arkadaşlar herkese merhaba bölüm kalite sorumlularının ve ekiplerin ( mavi kod ekibi, akılcı ilaç kullanımı ve antibiyotik kontrol ekibi.. gibi) görev tanımlarına ihtiyacımız var yardımcı olabilir misiniz?

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2015, 00:19:22 »

Arkadaşlar herkese merhaba bölüm kalite sorumlularının ve ekiplerin ( mavi kod ekibi, akılcı ilaç kullanımı ve antibiyotik kontrol ekibi.. gibi) görev tanımlarına ihtiyacımız var yardımcı olabilir misiniz?

Mavi,pembe,beyaz kod işleyiş prosedürleri içerisinde zaten ekiplerin görevleri açık ne net olarak belirtliyor.Bunun dışında  mavi kod görev tanımı nerde geçiyor??

Akılcı ilaç ,antbiyotik kontrol ekibi,enfeksiyon kontrol ekibi,eğitim komisyou.Bina turları  ekibi,tesis güvenliği ekibi ,kalite bölüm sorumluları ve tıbbi cihaz yöenetim ekibi......görev tanımlarda bulunsun.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2015, 00:23:22 »

. GÖREV VE SORUMLULUKLAR:
Mavi kod durumunu tespit eden personel:
•   Hastanın durumunu tanımlar ve yardım ister.
•   Mavi Kod Uyarı Noktasından santral numarası olan “2222” i arayarak Mavi kod uyarısını başlatır.
•   Servis doktoruna haber verir.
•   Personelin acil çantasını getirmesi sağlar.
•   Hastayı monitörize eder.
•   Mavi kod ekibi ulaştığında onlara yardım eder.
•   Mavi Kod sona erdikten sonra Mavi kod durum bilgilerini ve arrest sonrası gelişmeleri “Mavi Kod Durum Müdahale Formu”na kaydeder. Servis Sorumlu hemşiresi gün içerisinde kalite birimine teslim eder.

Servis doktoru:
•   Mavi Kod ekibi gelene kadar müdahaleden sorumludur.
•   CPR’i başlatır.
•   Mavi kod ekibi gelince hasta hakkında bilgi vererek yetkiyi Mavi kod ekibine bırakır.
•   Ekibe eşlik ederek yardımcı olur.
•   CPR başarılı ise hastaya yoğun bakım ayarlar.

Mavi kod müdahale ekibi:
•   Mavi Kod durumunda en kısa zamanda bildirilen bölgeye giderek olay yerine ulaşır.
•   Hastaya ulaştığında anestezi hekimi veya Kardiyoloji uzman hekimi (16–08 saatleri arasında Nöbetçi uzman hekim) liderliği diğer ekipten devralır.
•   Hastanın hemşiresi veya doktorundan hasta hakkında bilgi alır.
•   Defibrilatörü, monitorizasyonu ve damar yolunu kontrol eder.
•   Gerekiyorsa hemen entübasyon yapar ve hastayı mekanik vantilatöre bağlar.
•   CPR’ı sürdürür ve tüm ileri yaşam desteği girişimlerini yönetir.
•   Gerekiyorsa konsültasyon ister.
•   CPR başarılı ise hastanın yoğun bakım şartlarına alınmasına eşlik eder

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2015, 12:31:03 »

Tesis Güvenlik komitesi görev tanımı ektedir..

* Tesis Güvenlik komitesi görev tanımı.doc (32 KB - Yükleme: 189 kez.)
ELİF BİLGE
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2016, 14:47:15 »

Alıntı
Alıntı

Mavi,pembe,beyaz kod işleyiş prosedürleri içerisinde zaten ekiplerin görevleri açık ne net olarak belirtliyor.Bunun dışında  mavi kod görev tanımı nerde geçiyor??

Akılcı ilaç ,antbiyotik kontrol ekibi,enfeksiyon kontrol ekibi,eğitim komisyou.Bina turları  ekibi,tesis güvenliği ekibi ,kalite bölüm sorumluları ve tıbbi cihaz yöenetim ekibi......görev tanımlarda bulunsun.

metceycey
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2016, 21:00:12 »

elif bilge bu döküman başlığında üst bilgi de sayfa numaralarını ben değiştiremiyorum siz nasıl yapıyorsunuz yazar mısınız? her sayfada aynı numara çıkıyor
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2016, 21:29:54 »

ELİF BİLGE TEŞEKKÜRLER..
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2016, 09:32:15 »

her klinik için bölüm kalite sorumlusu belirlediniz mi? önceki standartlarda klinikler diye bölüm vardı, biz her kiniğin sorumlu hemşiresini bölüm kalite sorumlusu olarak belirlemiştik.
karamanadsm
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2016, 10:18:48 »

Herkese günaydınlar.Ben Kalite de yeniyim.bilgilerim ona göre oluyor haliyle :)Siteye de birkaç ay önce üye oldum.ADSM de çalıştığım için sizlerin ihtiyaçlarınızı her zaman karşılayamadığımı düşünüyorum.Bilgi gönderirken çekiniyorum biraz. Bir defa gönderdim Burakk bey çok eksiğimi buldu Smiley iyi oldu aslında ben fark edemezdim belki. Komite ve Ekiplerin Yönetimi Prosedürü gönderiyorum inşallah işinize yarar.İyi çalışmalar herkese.

zeynepmarmara
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2016, 10:28:46 »

merhaba,
çalışmalarınız içinde eğitim komitesinin görev tanımı var mı acaba?
Has00
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2016, 11:34:13 »

Eğitim Prosedürleri

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2016, 09:17:09 »

Arkadaşlar teşekkür ederiz,ancak görev tanımları bölümüne prosedürler eklenmiş.Paylaşımları  kendi başlığı altında yapalım lütfen.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2016, 09:25:28 »

her klinik için bölüm kalite sorumlusu belirlediniz mi? önceki standartlarda klinikler diye bölüm vardı, biz her kiniğin sorumlu hemşiresini bölüm kalite sorumlusu olarak belirlemiştik.

İllaki bölüm sorumlusu olacak diye bir kural yok.Bu konuda kim daha verimli olacak ve görevleri takip edebilecekse o kişinin görevlendirilmesi daha mantıklı.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.097 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22