21 Ağustos 2018, 11:22:01
Sayfa: 1 ... 16 17 [18]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: VERİMLİLİK DEĞERLENDİRMELERİ  (Okunma Sayısı 118526 defa)
BURCU...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #255 : 01 Ağustos 2018, 12:00:04 »

bende şuan bu konu ile ilgileniyorum.. her birime özel soru listesi hazırlamak gerekir diye düşünüyorum.. 1 tane hazırlanmış örnek soru listesi görsek çok ama çok iyi olacak..

tüba
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #256 : 02 Ağustos 2018, 08:50:10 »

bence de genel değerlendirme soruları çok zor
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #257 : 02 Ağustos 2018, 20:47:25 »

VERİMLİLİK İZLEME VE DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ (GENEL DEĞERLENDİRME 2. MADDE) İLE İLGİLİ NE YAPTINIZ?

İzleme ve Değerlendirme Kriterleri” başlıkları bunlar.. ve örneklerde verilmiş.
Eczacılık,Hemşirelik,idari,kalite yönetimi, mali durum,otelcilik,poliklinik hizmetleri....,.

Bu değerlendirme parametreleri standart olmayıp sağlık tesisinde bulunan her bir servis/klinik ve ünitenin özelliğine göre
başhekim ile klinik/servis eğitim ve idari sorumlusunca belirlenmelidir.
Tüm branşların ilk değerlendirmesi rehberin yayımlanma
tarihini takip eden ilk üç ay içinde tamamlanarak, yılda en az iki kez olmak üzere bir plan dahilinde takip
edilmelidir.

Bu toplantılarda  belirlenen kriterler görüşülüp,değerlendirlecek ..
BURCU...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #258 : 03 Ağustos 2018, 09:31:12 »

burak bey bilgilendirme yazısını ben de okumuştum anladığımı paylaşmak isterim yanlışşsam düzeltin lütfen..
önce tüm birim sorumlularının olduğu bir değerlendirme ekibi oluşturulacak..
daha sonra her birim işleyişi, verileri hakkında yönetim ile beraber bu ekip ön bilgilendirme gibi toplantı yapacak.. yapılacak olan bu toplantıda( verilen örnekler üzerinden gidiorum)
hastanemizde ocak-haziran ayları arası aylık ortalama ameliyat sayıları 100, bu 100 ameliyatın 75 tanesi a grubu kalan 25 b,c,d, diye dağılım gösteriyor. ekip olarak yapacağımız değerlendirmede bu sayıları ve ameliyat türlerini teyit edin mi demeliyiz??
özellikli cihaz kullanım oranı?Huh??(mesela bunu nasıl sorucaz?)
fazla mesaileriniz düzenli hesaplanıp size ödeniyor mu diye mi sorucaz?

kriterde ekiple beraber yönetim tarafından hedefler belirlenip ilgili birim çalışanlarıyla paylaşılsın deniliyor.. 6 aylık ort. ameliyat sayımız 100, bizim hedefimiz 105 olmalı diyerek karara bağlayıp bunu tüm çalışanlarla paylaşıp sonra yine bu hedeflerin gerçekleşmelerini sahadakilere ne olarak sorucaz? veri olarak sorsak sahadakiler verilerle uğraşmak istemezler zaten bu veri takip işlerini yapan birim sorumlularımız var.. peki nasıl olucak...
servisin mali yapısı diye örnek koyulmuş,, servistekiler bununla ilgili neyi bilmeli?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #259 : 07 Ağustos 2018, 12:01:06 »

Konu verimlilik açısından yeni..kriterler açıklanmış.herkesin yapacağı işler belli..
Kayıt varsa HBYS,cihaz varsa teknik servis  eğitim varsa eğitim hemşiresi.ekonomi para..yönetim idari mali işler,satın alma..

Bunların sorumluları ve sekretaryaları da olacaktır. Zamanla  sistem oturacaktır ve  eksiklikler varsa düzletme yoluna gidilecektir..
servisin mali yapısı idari  mali işleri ilgilendirir..gerektiği zaman o birimden.. bilgi alınacaktır.
Kriterle ortaya çıksın.o zaman daha detaylı konuşmak mümkün diye düşünüyorum
ZEYNEP HİLAL
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #260 : 10 Ağustos 2018, 09:16:16 »

Merhaba kolay gelsin
Bunla ilgili soru listesi varsa atabilir misiniz
Zorlandık biraz bunu yapmada 
Planlama örgütleme vs. Süreç yönteminden bahşediyor
Pek anlayamadım  ..
sevgikaya
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #261 : 16 Ağustos 2018, 12:14:30 »

Merhabalar,

Verimlilikte yer alan izleme değerlendirme ekiplerinde birim sorumlu hekim ve hemşiresi dışında kimler olmalı? kalite direktörü, başhekim yardımcısı, müdür yardımcısı gibi yönetimden birileri olmalı mı? birde kriterleri belirleyen oldu mu? gerçekten zorlu bir süreç bana göre.sizler  neler düşünüyorsunuz*
Sayfa: 1 ... 16 17 [18]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.094 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22