18 Şubat 2018, 09:46:26
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ENFEKSİYON KONTROL KOMİTESİ ÇALIŞMALARI  (Okunma Sayısı 5609 defa)
ceyda taş
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 17 Aralık 2015, 16:45:17 »

ÇALIŞMALARI ATARMISINIZ  Smiley Smiley :

dilara kalite
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2015, 17:06:39 »

UMARIM İŞİNİZE YARAR.

dilara kalite
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2015, 17:08:48 »

YANLIŞ ANLAMIŞ DA OLABİLİRİM. BİZİM YAPTIĞIMIZ AKTİF ÇALIŞMALARI YA DA UYGULAMALARI MI İSTİYORSUNUZ ?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2015, 17:56:26 »

DİLARA  SAĞOL...DEVAMM
ceyda taş
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2015, 11:17:30 »

TEŞEKKÜR EDERİM DİLARA HANIM ,SÜREÇLERE YÖNELİK KURALLARI HAZIRLADIYSANIZ  ALABİLİRMİYİM ,BEN YENİ GEÇTİM KAFAM BİRAZ KARIŞIK BU KONULARDA
fungokhan
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2016, 17:07:52 »

Enfeksiyonların önlenmesine yönelik program internette ve çoğumuzda hemen hemen aynı ancak Programın kapsamı asgari aşağıdaki konuları içermelidir derken başlık başlık düzenleyen var mı? mesela Sağlık hizmeti süreçlerinin enfeksiyon riski açısından değerlendirilmesi bu başlıkta talimat  ve diğerleri  yapan var mı?
cmshyzc
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2016, 10:35:56 »

Enfeksiyonların önlenmesine yönelik program internette ve çoğumuzda hemen hemen aynı ancak Programın kapsamı asgari aşağıdaki konuları içermelidir derken başlık başlık düzenleyen var mı? mesela Sağlık hizmeti süreçlerinin enfeksiyon riski açısından değerlendirilmesi bu başlıkta talimat  ve diğerleri  yapan var mı?

İstenilen programı oluştururken  ''Sağlık hizmeti süreçlerinin enfeksiyon riski açısından değerlendirilmesi''  hakkında bir çok kişi ile görüştüm.  kurumumda enfeksiyon hekimim yok ve bölgemdeki diğer kurumların hekimlerinden ve  enfeksiyon kontrol hemşirelerinden elle tutulur bir cevap alamadım. Diğer parametrelerin bu cümleyi karşılayacağını bile söyleyen oldu.  En son HİKDER  (Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği) ile bir yazışmam oldu konu ile ilgili. Paylaşıyorum;

Ben:
Merhabalar, daha önce telefonla da rahatsız etmiştim sizleri.
Hastanemiz için enfeksiyon kontrol programı hazırlıyorum. Bir çok kaynaktan araştırdım ama tam cevabı bulamadım.
Benden istenen standartta ;
Hazırladığım programda ‘’ Sağlık hizmeti süreçlerinin enfeksiyon riski açısından değerlendirilmesi’’ ile ilgili bölüm isteniyor.
%90’nını tamamladım fakat bu bölümde zorlanıyorum. Açıkçası standartta tam olarak ne istendiğini çözemedim. Risk analizi mi? Yoksa daha genel bir prosedür mü?
Zaman ayırıp bu konuda bana doküman örneği bulabilir misiniz? Yada standardın karşılığını yorumlayabilir misiniz?

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

(ilgili standart HKS Versiyon 5’den)

HİKDER Adına Bir İnfeksiyon Kontrol Hemşiresi:
Merhaba
 Sağlık hizmeti süreçlerinin enfeksiyon riski açısından değerlendirilmesi’’  kısmı programda daha önce varolan sürveyans talimatının yeni adıdır. Bu talimat başlığı altında sürveyans sisteminizi tanımlayınız. Kolay gelsin.

Ben:
İlginiz için teşekkür ederim.
Diğer istenilen parametreler içerisinde sürveyans bölümü zaten mevcut. Sanırım istenilen tam olarak oda değil.
Bende kendi programıma bölümlerin yüksek-orta-düşük olmak üzere risk düzeylerini belirten bir tablo ekledim. Bu şekilde sunacağım artık.

Yine de zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın!

Sonuç olarak ne kadar karşılıyor bilmiyorum ama kendimce bir çıkarım yapıp basit bir tablo ekledim ve ekte değerlendirmelerinize sunuyorum.

* ENFEKSİYONLARIN ÖNLENMESİ PROGRAMI.pdf (941.65 KB - Yükleme: 102 kez.)
ceyda taş
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2016, 11:45:46 »

İnceledim programı elinize sağlık ,programda yaptıĞınız çalışmaların talimatını da hazırladınız mı , teşekkür ederim
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2016, 11:54:37 »

antibiyotik kontrol ekibi ve akılcı ilaç yönetim ekibini kaldırarak yerine ilaç yönetim ekibi yapmak uygun olur mu?
esinsym
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2016, 14:38:51 »

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için yeni standartlar yayınlanmadı.Acaba kongrede ADSM Değerlendirmeleri için birşey söylendi mi,giden arkadaşlar bilgi verebilirlerse sevinirim.
HASİBE GÜMÜŞ
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2016, 08:57:12 »

'dezenfeksiyon işlemlerine yönelik düzenleme yapılmalıdır.' standartı ile ilgili talimat hazırlayan varmı
karamanadsm
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2016, 09:53:10 »

esinsym,giden arkadaşlardan duyduğuma göre yeni versiyon  2 ya da 3 hafta sonra yayınlanacakmış. Değerlendirmelerle ilgili bir şey duymadım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.056 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22