22 Ağustos 2018, 06:31:43
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: görev tanımı (enjeksiyon ve ekstrüzyon operatörü)  (Okunma Sayısı 9416 defa)
ozgekural
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 05 Ağustos 2014, 15:46:39 »

merhaba,

bana Enjeksiyon ve veya ekstrüzyon alanlarında üretim yapan operatörler için görev tanımı gerekli. temin edebileceğim kimse var mı?

kaliteform
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2014, 17:43:25 »

MERHABA BELKİ BU İŞİNE YARAR
1.0   GÖREV UNVANI         :   EPP Enjeksiyon Makinesi Operatörü

2.0   PERSONEL KODU         :   1.5.2.1

3.0   BAĞLI OLDUĞU BİRİM      :   EPP Üretim Şefi

4.0   KENDİNE BAĞLI BİRİMLER   :   Düz İşçi

5.0   GÖREV VE SORUMLULUKLARI   :

A-   Genel Sorumluluklar

5.1.   Şirketin genel politikasını ve Bölüm hedeflerini anlamak ve uygulamak,

5.2.   Bölüm hedeflerine uygun olarak kendi hedeflerini belirlemek, gerçekleştirmek için gayret etmek,

5.3.   Şirketin kalite ve çevre politikalarını anlamak, bu politikaya uygun davranmak,

5.4.   Atıkların tanımlanan atık toplama kaplarında toplanmasını sağlamak,

5.5.   Kendi İş süreçlerinin performanslarını izlemek, ölçmek ve sonuçlarını analiz ederek sürekli iyileştirmeye çalışmak,

5.6.   Çalıştığı bölümde kalite ve çevre yönetim sistem dokümantasyonunun hazırlanmasına yardımcı olmak,

5.7.   Çevresel uygunsuzlukları değerlendirmek, gerekli düzeltici/önleyici faaliyetler için amirlerine tavsiyede bulunmak,

5.8.   Çalıştığı bölümde kalite ve çevre kayıtlarının tutulmasına, saklanmasına yardımcı olmak,

5.9.   Çalıştığı bölümde iç denetimlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak, denetim raporuna göre gerekli düzeltici/önleyici faaliyetleri gerçekleştirmek,

5.10.   Yaptığı işin gerektirdiği her türlü İş Güvenliği kurallarına uymak ve birlikte çalıştığı astlarına da uygulatmak,

B-   Özel Sorumluluklar

5.11.   “EPP Üretim Programı”na paralel olarak hazırlanan kalıp ve makine grubunu çalıştırmak,

5.12.   EPP enjeksiyon makinasında üretilen mamullerin gözle ilk kontrolünü yapmak,

5.13.   İş emirleri ve talimatlarda tanımlanmış olan kriterler göz önünde bulundurularak ölçüsel ve fonksiyonel kontrolleri yaptıktan sonra ilgili ölçüm sonuçlarını kayıt altına almak,

5.14.   Değerlendirme kriterlerine göre uygun olduğuna karar verdiği ürünü kurutma arabasının raflarına istiflemek ve bir sonraki çevrimde üretilen ürünler için aynı prosedürü tekrarlayarak seri imalatın devamını sağlamak,

5.15.   Amirleri tarafından belirlenen saatlik üretim ve kalite hedefleri doğrultusunda makinanın çalışmasını sağlamak,

5.16.   “Enjeksiyon Makinası Bakım Talimatları”nda belirtilen kurallara uygun olarak periyodik bakımlarını gerçekleştirmek, bakım sonuçlarını ilgili formlarına kaydetmek,

5.17.   Üretimle ilgili yapılmış olan tüm faaliyetleri ilgili “EPP Üretim Takip Formu”na kaydını yapmak,

5.18.   Amirlerinin kendisine tarif ettiği ve işletmenin esas faaliyet alanının kapsamında bulunan her türlü işi yapmak,

5.19.   Bölümü ile ilgili iç denetimlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak,

6.0   NİTELİKLERİ         :            

6.1   Öğrenim Durumu      :   En az lise mezunu

6.2   Mesleği            :   -

6.3   Tecrübe            :   En az 2 yıl iş deneyimi

6.4   Yabancı Dil         :   İngilizce

6.5   Bilgisayar Bilgisi      :   MS Ofis, MICRO

7.0   YETKİ DEVRİ         :

Yokluğu durumunda pozisyonun görev ve yetkileri “Yardımcı Tesisler Operatörleri” tarafından yürütülür.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.062 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22