25 Mayıs 2018, 08:07:28
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: görev tanımı  (Okunma Sayısı 12889 defa)
AĞAÇ
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 28 Ocak 2015, 11:32:12 »

insaat sektörü için satınalma-satış koordinatörü-satış sonrası genel koordinatör-bilgi işlem - reklam -mali ve idari işler-finans müdürünün görev tanımlarına ihtiyacım var.
teşekkürler

melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2016, 23:29:06 »

Merhaba ,  görev tanımlarını sistem kurucusuysanız sizin yazmanız doğru , ancak kişilere neyi nasıl yapacağını bizler söyleyemeyiz , ,internette bu kişilerin görev  tanımları yazıyor zaten fakat en doğrusu , belirttiğiniz işi yapan kişilerin asıl olarak ne iş yaptıklarıdır . Kendilerine bir form örneği düzenleyin , form örneğinde ,  görevi , nitelikleri , ve yaptığı işi detaylıca yazmasını talep edin , daha sonra aldığınız bilgileri kendiniz pekiştirin derim .. size örnek bir görev tanımı iletiyorum.
melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2016, 23:30:13 »

GÖREV     :Üretim Planlama ve Lojistik Personeli
TANIM      : üretimin sürekli takibi için Üretim Planlama ve Lojistik Personeli atamıştır.    Yetkinlik
Eğitim Düzeyi       :Min Lise
Yaş Aralığı            :20 - 40
Mesleki Tecrübe   :Min 3 yıl
Yabancı Dil           :İngilizce (Tercih Sebebi)
Bilgisayar              :Office Uygulamaları, ERP
Sertifikalar            :
Nitelik                    :Analitik, Çalışkan

Organizasyon Şemasındaki Konumu

Görev ve Sorumlulukları:
-   İş emirlerini takip etmek ve/veya takip edilmesini sağlamak.
-   İş emri çıkarmak ve uygun bölüme iletilmesini sağlamak.
-   Günlük sevkiyatın hazırlanmasını takip etmek.
-   İDA programının üzerinden üretimi  takip etmek.
-   Proseslerin sürekli kontrol edilmesini sağlamak.
-   Üretim Planlama ve Lojistik Şef lideri olmadığı zamanlarda Üretim Planlama ve Lojistik Şef liderinin görev ve sorumluluklarını yerine getirmek.
-   Günlük ve haftalık üretim kapasitelerini kontrol etmek.
-   Preslere kalıp dağıtımını organize etmek ve/veya edilmesini sağlamak.
-   Kalıpların üretim durumlarını kontrol etmek.
-   Siparişlerin termin sürelerini takip etmek.
-   Haftalık vardiyaları oluşturmak.
-   İşçi sağlığını ve güvenliğini önemli derece etkileyecek sorunlarda gereken önlemin alınması için işçi sağlığı ve güvenliği ekibine bilgi verir ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlar. İş ortamında olabilecek riskleri en aza indirmek tehlikeyi azaltmak ve tehlike yaratabilecek oluşumlara anında müdahale etmek.Yatırım gerektiren ve sorumlulukları dışında kalan İSG/ÇYS tedbirlerini yazılı olarak üst amirine iletmek.İSG /ÇYS açısından kazalara sebep olabilecek durumlarda derhal işin durdurulmasını sağlamak.
-   İş güvenliği malzemelerini eksiksiz olarak kullanmak.
-   İş hukukuna ve iş disiplinine uygun olarak çalışmak.
-   İş güvenliği kurallarına uymak.
-   ( ÇYS) Çevre Yönetim Sistemleri Standartlarına uymak.

Üretim Planlama ve Lojistik Personeli Yetkileri:
-   İş emri verebilir.
-   Üretimden iş emri çekebilir.   

Yetki Devri: Üretim Planlama ve Lojistik Şef Lideri
Astta Kontrol Devri:-

melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2016, 23:32:06 »

GÖREV     : Bilgi İşlem Şefi
TANIM      :  Bilgi İşlem faaliyetlerinin yürütülmesi  için Bilgi İşlem Şefi atamıştır.   Yetkinlik
Eğitim Düzeyi       : Min. Lisans
Yaş Aralığı            : 25-45
Mesleki Tecrübe   :3-5 yıl
Yabancı Dil           :İngilizce
Bilgisayar              :Office Uygulamaları, ERP, CRM
Nitelik                    :Adalet, Liderlik, İleri Görüşlülük, Güven

Görev ve Sorumlulukları:
-   Tüm bilgisayarların yazılım ve işletim sistemleri kontrolü ve gerekli yapılandırma işlemleri.
-   Kullanılan yazılımların lisans kontrolü ve eksik lisansların temini.
-   Serverlerin genel bakımı yönetimi ve sorunlarının giderilmesi.
-   Yazıcı bakımları
-   Network altyapısı ve kurulumu
-   Kullanılan paket programların kurulması ve yapılandırılması.
-   Erp programının kullanıcılara öğretilmesi, geliştirilmesi ve yönetilmesi.
-   Mikro muhasebe programının kullanıcılara tanımlanması ve gerekli eğitimlerin aldırılmasını sağlamak.
-   Santral bakımı ve dağılımı.
-   Firewall’in yönetimi
-   Şirkete yeni katılan çalışanlara bilgisayar temini ve gertekli altyapının hazırlanması.
-   Mail serverlerin yönetimi ve mail hesabı açma ve kapama
-   Envanter kontrolü ve gerekli malzemelerin belirlenmesi ve satınalmaya bilgi verilmesi.
-   Şirket genelinde kullanılan dış hatların fatura kontrolleri ve ayarlamaları.
-   Network ve sistemde oluşan sorunların giderilmesi.
-   Kendisi ile alakalı eğitimleri takip etmek ve eğitimlere katılım sağlamak.
-   Güvenlik kamera sisteminin uygulanmsı ve takibi.
-   Yedeklemelerin çalışmasını control etmek düzenli olmasını sağlamak.
-   İstoç ofis,Ankara ofis,ve Esenyurt ofislerine sistemsel ve teknik destek vermek.
-   İş ortamında olabilecek riskleri en aza indirmek tehlikeyi azaltmak ve tehlike yaratabilecek oluşumlara anında müdahale etmek.Yatırım gerektiren ve sorumlulukları dışında kalan İSG/ÇYS tedbirlerini yazılı olarak üst yönetime iletmek.İSG /ÇYS açısından kazalara sebep olabilecek durumlarda derhal işin durdurulmasını sağlamak

Bilgi İşlem Şefi Yetkileri:
-   Şirket genelindeki tüm bilgisayarlara ve bilgisayar ağına müdehale edebilir.   

Yetki Devri: Fabrika Müdürü
Astta Kontrol Devri: Bilgi İşlem Personeli

melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2016, 23:33:16 »

GÖREV     : Mali İşler Koordinatörü
TANIM      : Mali ve İdari İşlerin sevk ve idaresi için Mali İşler Koordinatörü atamıştır.   Yetkinlik

Görev ve Sorumlulukları:

-   Şirket menfaatleri doğrultusunda Finans ve Muhasebe birimleri arasındaki koordinasyonu sağlamak.
-   Kendisine bağlı olan birimlerin işleyişinin tamamını kontrol ederek, üst yönetim tarafından yapılan görevlendirmeleri takip etmek.
-   Kendisine bağlı olan departmanlarda rutin denetim görevini yerine getirmek ve üst yönetime denetim tespitlerini raporlamak.
-   Kendisine bağlı olan departman yöneticileri ile toplantılar yaparak, departman sorunları, ihtiyaçları, beklentileri ve gidişatı hakkında görüş almak ve kendi görüşüyle birlikte yönetime raporlamak.
-   Departmanlar, personeller için reel hedefler oluşturmak, bu hedeflere uygunluğu takip ederek analiz etmek ve üst yönetime raporlamak.
-   Kalite yönetim sistemlerine destek vermek.
-   Firma için ileriye dönük, kısa ve uzun vadeli aksiyon planları oluşturmak, bu planlar doğrultusunda iş akışı oluşturmak ve hedefler belirliyerek uygulamaya geçirmek.
-   Üst yönetim ile birlikte satış ve karlılığı arttırıcı nitelikte, etkili eğitim ve personel ilişkileri gibi konularda stratejik planlamalar yapmak , ileriye dönük proje taslaklarının oluşturulmasında görev almak.
-   Üst Yönetimin kendisine, diğer yöneticilerine verdiği kısa ve uzun vadeli görevlendirme ve projelerin gerçekleştirilmesinden sorumludur.
-   Kendisine bağlı olan bütün birimlerin faaliyetlerini denetlemekle yükümlüdür.
-   İş ortamında olabilecek riskleri en aza indirmek tehlikeyi azaltmak ve tehlike yaratabilecek oluşumlara anında müdahale etmek.Yatırım gerektiren ve sorumlulukları dışında kalan İSG/ÇYS tedbirlerini yazılı olarak üst yönetime iletmek.İSG /ÇYS açısından kazalara sebep olabilecek durumlarda derhal işin durdurulmasını sağlamak.

Mali İşler Koordinatörünün Yetkileri:
-   Maddi kaynak aktarma ve harcama yetkisi.
-   Demirbaş alımı ve yönetilmesi yetkisi.
-   Personel temini.   

Yetki Devri: Genel Müdür
Astta Kontrol Devri: Fabrika Müdürü

Aynur01
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2017, 14:10:51 »

Magazacilikta reyön elamanının görev Tanımı gerekiyor
melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2017, 08:14:43 »

GÖREV     : satınalma sorumlusu
TANIM      :firmanın satınalma işlerini yürütmesine yönelik  satınalma sorumlusu olarak atanmıştr.

Görev ve Sorumlulukları:

A-TEKLİF ÖNCESİ

1. Malzeme tedarik programı hazırlanmalı ve bu program güncel iş programı ile uyumlu olarak takip edilmelidir.
2. Sipariş edilecek malzeme için sağlıklı bir metraj çalışması yapılmalıdır.
3. Teklif istenen malzemenin spesifikasyonları, malzemeyi net olarak tanımlayacak şekilde belirlenmelidir.

B-TEKLİF AŞAMASI

4. Yeterli sayıda firmadan teklif alınmalıdır.
5. Teklif alınan firmalar için karşılaştırma tabloları hazırlanmalıdır.
6. Teklif alınan firmalar için hazırlanan karşılaştırma tablolarında seçim nedenleri belirtilmelidir.

C-MALZEMENİN SİPARİŞ EDİLMESİ

7. Malzeme siparişleri yapılırken malzeme tedarik programı ölçü alınmalı ve bu program güncel iş programındaki reviyonlara göre sürekli olarak güncel tutulmalıdır.
8. Tedarik süreci ile malzemenin imalatta kullanım zamanı uyumlu olmalıdır.
9. Şantiyede malzeme teminindeki gecikmeden dolayı bekleyen bir imalat bulunmamalıdır.
10. Gereksiz malzeme sipariş sıklığı yaşanmaması için her malzemenin bir seferde alınacak miktarı belirlenmeli, özellikle sarf malzemeleri için gereksiz yere zaman ve nakliye masrafı yapılmamalıdır.
11. Sipariş verilirken ambardaki stok bilinmelidir.
12. Siparişi verilen malzemelerin teknik özellikleri yeterince tanımlanmış olmalıdır.

D-MALZEMENİN ŞANTİYEYE GELİŞİ (NAKLİYE)

13. Nakliye bedelleri araştırılmalı ve gerekiyorsa nakliye ihaleleri açılmalıdır.
14. Malzemenin nakliye tipi ve paketlemesi uygun seçilmelidir.
15. Nakledilen malzeme gerekiyorsa sigortalanmalıdır.
16. Hasarlı malzeme varsa bu bedel sigortadan talep edilmelidir.

E-DİKKATE ALINACAK DİĞER HUSUSLAR

17. Satın alınan malzeme için gerek duyuluyorsa işletme bakım talimatı, yedek parça ve ülke standartlarına uygunluk belgesi istenmelidir.
18. Şantiye alım yetkisi yazılı olarak tesbit edilmeli, kimin ne kadarlık alımı, kimin onayı ile yapabileceği belirlenmelidir.
19. Alımı yapılan malzemenin fiyatı bütçe fiyatı ile mukayese edilmelidir.
20. Alımlar merkezce yapılıyorsa, merkezden malzeme takip raporları istenmeli ve siparişin hangi aşamada olduğu şantiyece takip edilmelidir.
melis cicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2017, 08:21:42 »

GÖREV     : Satış koordinatörü görev tanımı
TANIM      :firmanın satış ve yeni müşteri kazanma süreçlerine yönelik satış koordinatörü olarak atanmıştır.
Mesleki Tecrübe   :1-5 yıl

Firmanın belirlemiş olduğu politika, hedef ve stratejiler doğrultusunda satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi,
Kendi bölgesinden sorumlu, mevcut bayi yapılanmasını koruyup büyütmek ve yeni bayi yapılanmasının oluşturulması,
Bayi yönetiminin sağlanması ,
Haftalık düzenli ziyaret programının yapılması. Günlük planlanan ziyaretin gerçekleştirilmesi,
Bölgesindeki bayilerin tahsilat sürecinin yönetilmesi,
Haftalık yapılan aktivitelerin , planların hazırlanması ve raporlanması,
Pazardaki yeniliklerin, değişikliklerin ve rakip faaliyetlerin düzenli olarak takip edilmesi ve raporlanması,
Bölgesindeki projelerin belirlenmesi ve şantiye ziyaretlerinin yapılması,
Müşteri Memnuniyetinin sağlanması ve kalıcı kılınması.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.104 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22