21 Ekim 2014, 02:07:03
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Görev Tanımları  (Okunma Sayısı 180330 defa)
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 20 Eylül 2006, 13:17:22 »

Sponsor Reklamlar

YÖNETİM TEMSİLCİSİ GÖREVLERİ

- Firma ISO 9001 kalite sisteminde yönetim temsilcisi olarak görev yapar ve kalite sistemi ile ilgili dönemsel rapor hazırlar.
- Kalite sistem dokümantasyonunu hazırlatmaktan sorumludur.
- Kalite Güvence Sorumlusu ile birlikte iç denetim faaliyetlerini planlar, uygular ve izler. Üst Yönetime rapor verir.
- Kalite politikasının tüm personel tarafından benimsenmesi ile ilgili çalışmalarda bu politikanın gerekliliklerine uyulmasını sağlar.
- Kalite Yönetim Sisteminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarda bulunur.
- Gerek firma iç denetimi ve gerekse dış denetimlerin sonuçlarına göre düzeltici ve önleyici faaliyetleri başlatır, izler ve neticesini değerlendirir.
- Kalite ile ilgili firma içi ve firma dışı toplantılara katılır.
- Kalite El Kitabını hazırlar ve yılda bir kez gözden geçirir.
- Kalite bilincinin çalışanlar tarafından benimsenmesi için gerekli eğitimleri sağlar / sağlatır.
- Her çalışanı yaptığı işin kalitesinden sorumlu tutarak, sorumluluk duygusunu aşılar ve motivasyonunu temin eder.
- İşletme içersinde, müşteri isteklerinin karşılanması ile ürün uygunluğunun sağlanmasına yönelik olarak müşteri adına bilgilendirme faaliyetlerini yürütür.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 21:53:22 Gönderen: Baldassare » Logged

hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2006, 13:18:02 »

İŞLETME MÜDÜRÜ

GÖREVLERİ

YÖNETİM VE ÜRETİM İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- Finansal konularda kaynak temin eder ve mevcut kaynakların etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar.
- İşletme temsilcisi olarak yasal gerekliliklerin karşılanmasında ve müşterilerle olan tüm sözleşmelerden sorumludur.
- İşletmenin yıllık hedeflerin tespit edilmesini sağlar. Aylık bazda izleyerek sapmaların önlenmesi için gerekli tedbirleri alır.
- İşletmenin pazardaki rakiplerini izler ve dönemsel hedefleri tayin ederken rakip firmalara göre stratejiler belirler.
- Temizlik konularına yönelik teknolojik gelişmeleri izler ve bu gelişmelerin işletmeye adaptasyonu ile ilgili faaliyetlerde bulunur.
- İşletme Bilgi Akışının işlerliğini sağlar ve kontrol eder.
- Müşteri ilişkilerinde gerek teklif ve gerekse hizmet aşamalarında olabilecek her türlü anlaşmazlıkları giderici faaliyetlerde yönlendirici görev üstlenir.
- İş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri alır / aldırır.

KALİTE İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- Firmada uygulanacak Kalite Sisteminin uygunluğu, etkinliği ile sürekliliğinin sağlanması için kaynak ihtiyaçlarını sağlar.
- Firma Yönetimin Gözden Geçirme Toplantılarına başkanlık yapar.
- Kalite Sistem ve hizmet dokümantasyonunu onaylar.
- Dönemsel olarak kalite hedeflerini belirler ve izler.
- Firmanın Kalite Politikasının tespitinde yönlendiricilik görevi yapar. Kalite politikasının tüm personel tarafından benimsenmesi ile çalışmalarda bu politikanın gerekliliklerine uyulmasını sağlar.
- Kalite Güvence Sisteminin iyileştirilme ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmaları teşvik eder.
- Gerek işletme iç denetimi ve gerekse dış denetim sonuçlarına göre alınması gereken tedbirlerin planlanmasını ve uygulanmasını sağlar.
- Kalite ile ilgili gerek işletme içi ve gerekse işletme dışı toplantılara katılır.

İNSAN KAYNAKLARI İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- İşletme faaliyetlerini yürütecek personel sayısını belirler.
- İşletmeye alınacak personelin nitelikleri ile ilgili kriterleri belirler ve seçimini yapar.
- İşletmede çalışacak personelin ücret durumunu belirler.
- Personelin yıllık izin tarihlerini belirler.
- Personelin işletme şartlarına uyum sağlaması, üretimleri hakkında bilgi sahibi olması ve teknolojik gelişmeleri izleyebilmesi için gerekli eğitimleri almasını sağlar.
- Personelin performans değerlendirme kriterlerini belirler. Bu kriterlere göre personele verilecek ödül ve teşvik sistemini oluşturur.
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2006, 13:18:28 »

KALİTE KONTROL ELEMANI

GÖREVLERİ

- İşletmenin kalite politikası ile hedeflerine uygun faaliyetlerde bulunur.
- İşletmeye gelen tüm malzemeleri Giriş Kalite Kontrol Talimatı a göre kontrol eder. Kontrol değerlerini Giriş Kalite Kontrol Raporuna kaydeder.
- Temizlik işlemleri sırasında şok kontroller yapar. Hatalı temizlik işlemlerinde, Kalite Güvence Sorumlusu ve Hizmet Şeflerine bilgi verir.
- Giriş kontrol işlemi yapılan her malzeme / ürün için tedarikçi değerlendirme işlemini yapar, Tedarikçi Firma Değerlendirme Formuna işler ve Satınalma Sorumlusuna bilgi verir.
- İşletme Kalite Politikasının gereklerine uygun hareket eder.
- Kalite Yönetim Sisteminin iyileştirilme ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarda bulunur.
- İş yerinden ayrılırken her türlü güvenlik tedbirini alır / aldırır.
- Kalite iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerinde bulunur ve bununla ilgili ekiplerde görev alır.
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2006, 13:18:56 »

YÖNETİM TEMSİLCİSİ

GÖREVLERİ

- Firma ISO 9001 kalite sisteminde yönetim temsilcisi olarak görev yapar ve kalite sistemi ile ilgili dönemsel rapor hazırlar.
- Kalite sistem dokümantasyonunu hazırlatmaktan sorumludur.
- Kalite Güvence Sorumlusu ile birlikte iç denetim faaliyetlerini planlar, uygular ve izler. Üst Yönetime rapor verir.
- Kalite politikasının tüm personel tarafından benimsenmesi ile ilgili çalışmalarda bu politikanın gerekliliklerine uyulmasını sağlar.
- Kalite Yönetim Sisteminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarda bulunur.
- Gerek firma iç denetimi ve gerekse dış denetimlerin sonuçlarına göre düzeltici ve önleyici faaliyetleri başlatır, izler ve neticesini değerlendirir.
- Kalite ile ilgili firma içi ve firma dışı toplantılara katılır.
- Kalite El Kitabını hazırlar ve yılda bir kez gözden geçirir.
- Kalite bilincinin çalışanlar tarafından benimsenmesi için gerekli eğitimleri sağlar / sağlatır.
- Her çalışanı yaptığı işin kalitesinden sorumlu tutarak, sorumluluk duygusunu aşılar ve motivasyonunu temin eder.
- İşletme içersinde, müşteri isteklerinin karşılanması ile ürün uygunluğunun sağlanmasına yönelik olarak müşteri adına bilgilendirme faaliyetlerini yürütür.
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2006, 13:19:22 »

İDARI VE MALI İŞLER SORUMLUSU

GÖREVLERİ

- Tahsilatların takibi ve gerçekleştirilmesini sağlar.
- İşletme cari hesap ödemelerinin planlanması ve takibini yapar.
- Kesilen irsaliye ve faturaları kontrol eder.
- Genel muhasebe işlemlerini yapar.
- İşletmenin dönemsel analizini gerçekleştirir.
- Personel ile ilgili istatistiki bilgileri tutar ve yönetime sunar.
- Yönetimin gözden geçirme toplantılarına üye olarak katılır.
- Kalite Politikasının tüm personel tarafından benimsenmesi ile ilgili çalışmalarda bulunur ve politikanın gerekliliklerine uyulmasını sağlar.
- İşletme Kalite Politikası, hedefleri doğrultusunda iyileştirme ve geliştirmesi ile ilgili çalışmalarda bulunur.
- İş yerinden ayrılırken her türlü güvenlik tedbirini alır / aldırır.
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2006, 13:21:35 »

SATINALMA SORUMLUSU

GÖREVLERİ

YÖNETİM İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- Malzeme tedarikçilerinin seçimine yönelik firma araştırması yapar.
- Kalite sistem Prosedürlerinde belirtilen ve üyesi olduğu toplantılara katılır.
- İş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri alır.
- İşletmeye ait tesis ve tezgahların bakım, onarım işlerinin gerektiğinde işletme dışında yaptırılmasını sağlar.
- Firmanın faaliyetlerini prosedürler ve üretim hedeflerine uygun olarak işbirliği içinde yürütülmesine çalışır. Rastlayacağı aksaklıkları giderir.
- İşyerinden ayrılırken her türlü güvenlik tedbirini alır / aldırır.

SATINALMA İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- İşletmeye alınacak her türlü malzeme için Satınalma Prosedürüne göre işlem yapar. İşletme Yöneticisine onaylatılmış olan Malzeme İstek Formlarına göre Onaylı Tedarikçi Listesindeki firmalardan Sipariş Formunu doldurarak sipariş verir.
- Firmanın hammadde, yarı mamul ve mamul malzemeleri satın alacağı tedarikçilerin listesini hazırlar ve İşletme Yöneticisine onaylatır. Listeyi yılda 1 kez gözden geçirir. Listede bulunan tedarikçilerin performans değerlendirmesini yapar.
- Raf ömürlü malzemeleri belirleyerek malzemenin bulunduğu bölüme asar ve takibini yapar. Süresi içinde kullanılmayan malzemelere Uygun Olmayan Ürünün Kontrolü Prosedürüne göre işlem yapılmasını sağlar.

- Yönetimin Gözden Geçirme Toplantılarına üye olarak katılır.
- Firmanın Kalite Politikasının tespitinde yönlendiricilik görevi yapar. Kalite politikasının tüm personel tarafından benimsenmesi ile ilgili çalışmalarda bu politikanın gerekliliklerine uyulmasını sağlar.
- Kalite Yönetim Sisteminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmaları teşvik eder.
hakancicek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2006, 13:22:44 »

PAZARLAMA SORUMLUSU

GÖREVLERİ

YÖNETİM İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- Firmanın üretiminde yıllık hedeflerin tespit edilmesi ile izlenmesini yapar.
- Temizlik konularına yönelik teknolojik gelişmeleri izler ve bu gelişmelerin firmaya adaptasyonu ile ilgili faaliyetlerde bulunur.
- Müşteri ilişkilerinde gerek teklif ve gerekse hizmet aşamalarında olabilecek her türlü anlaşmazlıkları giderici faaliyetlerde bulunur.
- Birim personel arasında düzenli bir iş akışı ve bilgi iletişim sistemi kurar.
- İş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri alır.
- Firmanın faaliyetlerini prosedürler ve üretim hedeflerine uygun olarak işbirliği içinde yürütülmesine çalışır. Rastlayacağı aksaklıkları giderir.
- İşyerinden ayrılırken her türlü güvenlik tedbirini alır / aldırır.

- Yönetimin Gözden Geçirme toplantılarının üyesidir.
- Belirlenmiş kalite politikası ve işletme hedeflerine uygun olarak çalışmalarını yürütür.
- Kalite Yönetim Sisteminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmaları teşvik eder.
- Kalite ile ilgili firma içi toplantılara katılır.

PAZARLAMA İLE İLGİLİ GÖREVLERİ

- Müşteri tekliflerini inceler, değerlendirir ve firma görüşünü oluşturur.
- Yeni Pazar araştırması ve firmada üretilebilirliği ile ilgili çalışmalar yapar
drmsguler
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2007, 15:01:04 »

bilgiler için teşekkür ederim.
~~LiL~~
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2008, 07:45:42 »

Paylaşım İçin teşekkürler..
Elinizde bir de pazarlama prosedürü varsa ne kadar güzel olur paylaşmanız anlatamam:)
trityum6
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2009, 07:44:24 »

arkadaşlar işçi temsilcisinin görev tanımı lazım  elinde mevcut olan gönderebilirse sevinirim
cerens
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2009, 14:12:59 »

işci temsılcısı gorev tanımı ekteeeeeeeee......en azından bızımkının Smiley

* GT.YSG.02_YTHCY_TEMSYLCYSY.doc (63 KB - Yükleme: 1177 kez.)
elipsss
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2009, 09:34:05 »

Paylaşımlarınız için teşekkür etmek istedim...
ümmetaltunten
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2009, 10:18:18 »

Merhaba.
Kalite Güvence Sorumlusunun görev tanımına ihtiyazım var. yardım ederseniz sevinirim.
engnkya
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2009, 11:47:50 »

kalite yönetim sorumlusu görev tanımı ektedir

insan kaynakları ile beraberdir ayırabilirsiniz

makmuh
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2009, 15:28:08 »

merhaba arkadaşlar benim YAPI KİMYASALLARI VE ARGE MÜDÜRÜNÜN görev tanımlarına ihtiyacım var. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.448 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 NBA - omerguney.com