18 Temmuz 2018, 02:22:24
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: hastaneye asılması gerekenler  (Okunma Sayısı 3749 defa)
naze
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 16 Ocak 2014, 14:23:58 »

öncelikle merhaba.
Atıkların hangi atık kutularına atılması gerektiğini gösteren tabela yada pvs kaplamalı kağıtları hastanede çöp kovalarının üzerlerine asmamız kalite açısından uygun mudur?

streetdream
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2014, 17:23:58 »

Geçtiğimiz yıl denetime gelen ekip, kaldırttırmıştı. Bu zamana kadar personel artık öğrenmiştir artık diye de çıkışmıştı hatta.
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2014, 17:44:17 »

Sayın naze;Bir poliklinikte çıkan atık listesini çöp kovasına yapıştırırsanız personelin bu yazıyı okuyacagını sanmıyorum.Asmanızda bir mani yok ancak zaten gereksiz bir zahmet olur,kaldı ki dökümanları asma kalmadı artık.personele eğitim verirken atık yönetimi ile ilgili bu bilgileri yazılı ve görsel olarak onlara anlatıyorsunuz zaten.Takdir edersiniz ki,atıklarla ilgili talimatlar vb dökümanlar intranet ortamında(kendi sisteminizde) vardır.Ben çalıştığım kurumda her bilgisayara verdiğimiz eğitimleri koyuyorum.Ayrıca yine intranet sisteminde talimatlarda,prosedürlerde, dökümanlarda bu bilgiler mevcut.
Örnek verecek olursam,siz diyelim ki polikliniklerdeki çöp kovasının üstüne ''elma evsel atığa,hastayla enfekte olmuş peçete tıbbi atığa'' diye yazsanız bile bu durumun bazı alışkanlıkları değiştireceğini ama çoğunu değiştirmeyeceğini gözlemleyeceksiniz.Bu yüzden sık sık takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.Çöp kovalarının üstüne ''evsel atık'',''tıbbi atık'' şeklinde yazmanızda herhangi mani yok.
Personel içtiği kolayı evsel atığa atıyorsa bunu eğitimlerde üstünde durarak anlatmakta fayda vardır, gerektiğinde döf açılmalıdır veya tutanak tutulmalıdır idari mali hizmetler müdürü tarafından.Eğitimde derseniz ki siz,arkadaşlar cam atıkları geri dönüşüm kutusuna(cam için),plastikleri aynı şekilde kendi geri dönüşüm kutusuna,florasan,kağıt gibi atıkları anlatırsanız nereye atacaklarını ve atıkların hastaneye külfetlerine de değinirseniz yerinde olur diye düşünüyorum.
Gerekirse uygulamalı anlatabilirsiniz.Kırmızı poşet tıbbı atık,siyah evsel atık poşeti vs diye.Bundan sonrası sizin sık sık kontrol etmenize kalıyor.Gerekli gördüğünüz yerde idari ve mali hizmetler müdürü ile dolaşıp gerekli düzeltmeleri,iyileştirmeleri yapabilirsiniz.
Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 17:45:55 Gönderen: Gurbeder33 » Logged

İdari birimde çalışıyorsanız arkanıza 2 kez bakın!
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.053 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22