20 Ekim 2018, 12:01:26
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hata sınıflandırma sistemleri IHSS-LHSS  (Okunma Sayısı 13596 defa)
esra-eqc
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 30 Kasım 2015, 21:59:35 »

Arkadaşlar hata sınıflandırma sistemleri ile ilgili nasıl bir çalışma yaptınız.Bu sistemi birimlere nasıl uyguladınız? Yardımcı olursanız sevinirim Huh? Roll Eyes

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2015, 00:29:07 »

Arkadaşlar hata sınıflandırma sistemleri ile ilgili nasıl bir çalışma yaptınız.Bu sistemi birimlere nasıl uyguladınız? Yardımcı olursanız sevinirim Huh? Roll Eyes

10.05.2014 tarihinde       Hata Sınıflandırma Sistemleri Hakkında…  Bir açıklama yapılmış.Link aşağıda.

Daire Başkanlığımızca, hasta güvenliğini tehdit edebilecek hataların analizinde standart bir metodoloji kullanmak ve bu alanda sağlık tesisleri arasında dil birliğini sağlamak amacı ile geliştirilen “İlaç Hataları Sınıflandırma Sistemi (İHSS)” ve “Laboratuvar Hataları Sınıflandırma Sistemi (LHSS)”nin ardından, “Cerrahi Hata Sınıflandırma Sistemi (CHSS)” de hazırlanmış ve hata sınıflandırma sistemleri arasındaki yerini almıştır.

Kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla İHSS, LHSS ve CHSS için geliştirilmiş olan kod oluşturucu araçlar tek bir yazılım altında birleştirilmiş ve tüm paydaşların kullanımına sunulmuştur.

Hata Sınıflandırma Sistemleri hakkında detaylı bilgiye, programda yer alan yardım kısmından erişebilirsiniz.

Önemle duyurulur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
esra-eqc
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2015, 09:39:12 »

Burak bey merhaba teşekkür ederim bu açıklamaları okudum fakat benim sormak istediğim birimlere bunun nasıl kullanıldığı.Bir hata olduğu zaman birim girişi yapacak fakat bunu diğer birimlerinde görmesi açısından güvenlik raporlama mı devreye girecek yoksa ortak bir sistem mi oluşturulacak?(herkesin bu hata kodunu görebilmesi için)
asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2015, 10:45:51 »

Arkadaşlar merhabalar, ilaç, cerrahi ve laboratuvar hata sınıflandırma sistemi  ile ilgili aynı kodlamaları baz alarak ara yüz bir  program yaptık. sizlerede onu tavsiye ederim.
işimiz çok,  zaman az herkese başarılar diliyorum.
kolay gelsin.

“Liderlik güç kullanmak değil, başkalarını güçlü kılmaktır.”
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2015, 11:59:48 »

Bu konuda detay lazım ,bilgileri toplayınca paylaşırım.
kguseda
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2015, 15:04:55 »

Merhaba arkadalar,
Bu konuyla ilgili olarak yapacağımız sistemden bahsedeyim:
     Öncelikle bu kodlamaları GRS formlarının içine yedirerek bir çalışma yaptık (forumda, Güvenlik Raporlama Sistemi başlığı altında örnek formlar mevcut). Daha sonra form üzerinde olay bildirim yapan kişi tarafından kodlama gerekliliği konusunda, kişilerin zorlanabileceği ve bu nedenle olay bildirim yapmaktan kaçınacağı kanaatine vardık. Kişiler yine GRS formlarını doldurup bize gönderecek. Konunun içeriğine göre kodlama sistemini kalite olarak biz yapacağız. Tabii bu aşamada bölüm sorumlularıyla irtibat halinde olacağız.
mmmat
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2015, 17:18:32 »

bizde öyle yapmayı planladık...
fungokhan
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2016, 17:27:18 »

Hata sınıflandırma ile ilgili çalışmaları paylaşabilecek var mı?
metceycey
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2016, 18:29:21 »

bizde bütün bildirmler HBYS üzerinden GRS, olay uygunsu< hizmet/ürün, DÖF evrak kullanmıyoruz. Hastanenizin bilgi sistemine entegre ettiremiyor musunuz.
mhpr
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2016, 10:07:08 »

merhaba arkadaşlar.son 2 aydır kyd yapıyorum.kurum hata sınıflandırma sistemine vs dair hiçbirşey bilmiyor ve yazılı olarak yaptıgımız güvenlik raporlama formundan başka birşeyimiz yok..bana yapmam gerekenler konusunda en başından başlayarak anlatırsanız sevinirim.bu konuda yardımcı olacak kimse yok yardımlarınızı bekliyorumm.tsk ederim şimdiden.
uzra
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2016, 18:46:04 »

bu hata siniflandirmalari ayrica ramak kala formunada entegre ettim cunku ordada istiyor
YASEMİN18227
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2016, 11:18:45 »

ARKADASLAR İHSS ,CHSS ,LHSS İLE İLGİLİ FORM VARMI GÜVENLİK RAPORLAMA SİSTEMİ BİLDİRİM FORMU DOLDURULUP BİDE HATA SINIFLANDIRMA FORMU MU DOLDURUCAZ YOKSA BUNLAR BİRBİRİNDEN FARKLI ŞEYLERMİ BAZI ARKADASLAR GÜVENLİK RAPORLAMA VE HATA SINIFLANDIRMA FORMLARINI TEK FORM OLURAK HAZIRLAMIŞ  YARDIMCI OLURMUSUNUZ KAFAM ÇOK KARIŞIK VE 22 SİNDE DENETİM VAR Huh? Huh?
ahmetozbek1
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2016, 13:33:59 »

biz -GRS, -İHSS, -CHSS, -LHSS dört tane form hazıladık ramakkalayıda GRS içinde belirttik.
tüba
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2017, 13:40:48 »

rica etsek hazırladığınız formları yükleyeilirmisiniz
fungokhan
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2017, 09:21:46 »

YENİ KODLARLA REVİZE EDİLMİŞ FORMLAR EKTEDİR

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.089 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22