17 Temmuz 2018, 03:18:32
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İNDİKATÖR  (Okunma Sayısı 22841 defa)
ysm
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 27 Şubat 2012, 17:07:02 »

merhaba arkadaşlar
ameliyat masası kullanım oranı indikatör hesaplamasında masa bazında iki vaka arasında geçen ortalama süreyi hesaplamak istiyoruz fakat bir türlü formülü oturtamadık.bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.ne yaparsak yapalım çok tuhaf değerler çıkıyor...

NUR.
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 10:22:04 »

bizde onun üzerinde çalışıyoruz.. arkadaşlar sisteme masaya gelene ameliyatların başalama ve bitiş saatlerini kayıt ediyorlar ya oaradan çıkarmayı düşünüyoruz.. bir ameliyatın bitişinden diğer ameliyatın başlangıcına kadar geçen süreleri toplamayı düşünüyoruz..
kaliteliyaşam
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2012, 10:57:36 »

arkadaşlar iki vaka arasındaki süreyi masa bazında ayrı ayrı alır ve analizlerde zaten 3 aylık olduğu için birinci masa için 3 aylık veri toplar 3 bölersin buda sana ortalamayı verir. örnek ocak ayında 1. masa iki vaka arasında geçen süre 30 dk olsun, şubatta 25 ve martta da 20 olsun toplam= 30+25+20= 75 onuda 3 böleriz ortalaması 25 olur. Cool
emine4545
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2012, 11:34:19 »

merhaba arkadaşlar ben  fissür sealant ve tedavi oranları ile ilgil,i form istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
gokce46
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2012, 15:03:20 »

arkadaşlar bir sorum var yoğun bakımlarda beklenen ölüm oranlarını nasıl hesaplıyorsunuz..biz bir kaç düşünce üzerinden gidiyoruz ama hepside hem mantıklı hem değil...örnek verecek olursam ekim ayında yoğun bakıma 4 yeni hasta yatışı oldu ve eylül ayından da 4 hasta devroldu şimdi beklenen ölüm oranında sadece yeni yatan hastalarımı almam lazım yoksa 8 hastanın hepsininde mi almam lazım,eğer eski 4 hastayıda alacaksam onların nasıl değerlendireceğim..bu konuda fikri olanlar paylaşırsa çok sevinirim....
gulerci
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2012, 13:19:06 »

arkadaslar rıca etsem hasta düşmeleri ile ilgi,li bir örnek yükleyebilirmisiniz lütfen sımdıden tesekkur ederım
ayse_gul80
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2012, 12:07:46 »

Arkadaşlar indikatörlerle ilgil döfleri nasıl yazıyosunuz ?Bu denetimde indikatörlerle ilgili döflere dikkat ediyolarmış
ayse_gul80
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2012, 12:27:35 »

Mesela
acil servise çağrılan konsültan icapcı hekim çağrılış ve varış süresi indikatöründe 40 dak da gelen hekime döf yazıcam uygunsuzluk nedenine 40 dakda gelmesi yazıcam çözüm önerisine ne yazmalıyım sizce ?
ardıl
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2012, 12:28:47 »

şöyle eğer herhengi bir döf varsa ortada tesbit edilen uygunsuzluğa yönelik  kök neden analizi yapıyosun.mesela bizim acil servise çağırılan hekimlerin konsültasyon sürelerinde belirlenen hedef değerin mesela bizim mesai dışı 30 dk belirlemişiz .ama aylık analizde 3 hekimin 1.5 saat te geldiği tesbit edildi bunla ilgili kök neden analizi yapıldı araştırıldı hasta güvenliği komitesiyle yaptık bunları .Ama şöyleki ortada uygunsuzluk yoksada DÖF düzenlemez.iyi çalışmalar
ayse_gul80
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2012, 12:31:58 »

bizde hedefi 15 dak olarak belirlemiştik.dolayısıyla DÖF yazmam gerekli hiç kök neden analizi yapmadımm Sad yardımcı olurmusunuz
ayse_gul80
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2012, 10:21:15 »

Günaydın Arkadaşlar;
Takıldığım bir konu var. İndikatörlerin indikatör kartlarıyla takip edilmesi gerekir deniliyoya.Bu indikatör kartlarını yıllık mı hazırlıyosunuz yoksa her ay için ayrı mı ?? çıkamadım işin içinden ve muhtemelen haftaya denetimim var Sad
berringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2012, 23:57:03 »

MERHABALAR... İNDİKATÖR KARTLARI İNDİKATÖRÜN TANITIMI AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR, YANİ İNDİKATÖRÜ TAKİP AMACINIZI VE NASIL TAKİP ETTİĞİNİZİ TANIMLAR,O İNDİKATÖRLE İLGİLİ FORMLARINIZ VAR YA ONLAR AYLIK TAKİP EDİLİR VE KAYIT ALTINA ALINIR, 3 AYLIK VERİ ANALİZİ YAPILIR VE YILLIK OLARAK ANALİZ YAPILIR. YANİ EN AZINDAN BİZ ÖYLE YAPIYORUZ . KOLAY GELSİN ...

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
ayse_gul80
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2012, 10:01:02 »

Günaydın teşekkür ederim zerrin hanım.İndikatör Kartlarında hedef belirtiyoruzya o zaman o  hedefte yıllık olacak sanırım.Ben analizlerimide aylık yapıyorum sorun olur mu sizce ?
berringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 22 Kasım 2012, 13:52:08 »

Günaydın teşekkür ederim zerrin hanım.İndikatör Kartlarında hedef belirtiyoruzya o zaman o  hedefte yıllık olacak sanırım.Ben analizlerimide aylık yapıyorum sorun olur mu sizce ?

bence bir sorun olmaz ama indikatör kartında tanımlama yaparken  analizleri aylık olarak belirtmeniz gerekiyor,ama benim fikrim  3 aylık yapın analizleri karşılaştırabilmek adına , tekrar kolay gelsin

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
asderetyu
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2012, 10:43:09 »

arkadaşlar yoğun bakım mortalite ve bası ülseri indikatörlerinde analiz yaparken kalp damar cerrahi yoğun bakım ve çocuk yoğun bakım diye ayırıyormusunuz? yoksa genel bütün yoğun bakımların analizini tek mi yapıyorsunuz? kararsız kaldım. cevaplarınızı bekliyorum, kolay gelsin.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.065 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22