23 Haziran 2018, 00:04:02
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İnşaat mühendisleri bana yardımcı olun?  (Okunma Sayısı 5225 defa)
kemalyıldırım
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 28 Mayıs 2011, 11:50:15 »

1994 yılında kaba inşaat halinde duran bir binamız var.Ben o zamanlar çocuktum.Babamdan bana kaldı.Binanın sorunları var.
Bu bina o zamanın yönetmeliğine göre uygun olarak 4 m derinliğinde karkas üst kat dükkan karkas olarak inşa edilmiş.Üst katlar 2 kat yığma. Yani karkas 4m bodrum artı dükkan karkas artı üstü iki kat yığma.Planda 1.kat yığma görünüyor.O dönemde musaade edilmiş.Sonra onun üstü yığma binanın projesi cizilmiş ama belediye götürülmememiş öyle kalmış.1994 ten beri ruhsat yenilenmemiş.Belediyedeki bir arkadaşım.Biz onaylayamayız diyor. Bu konuda haklılar yığma karkas bina karışık yapıdenetim falan onaylayamaz.Amma velakin ben bu binayı bitirirsem belediyeden habersiz.Sadece içi işlenecek ....
1) Güvenliği nekadar tartışılır? Girilmeyecek düzeyde diyebilirmiyiz?İki mühendis binanın gecen yıllara rağmen sağlam göründüğünü ifade ediyor.Üstelik deprem yaşayan bir ilçeye komşuyduk.
2) Yönetmelik 1994 de musade ediyorsa bu sene musade etmiyorsa cevremızde bu binalara benzer okadar bina varki anlatamam.Hatta sadece 4m bodrum karkas.üstkatlar komple yığma.Bizim bina en azından bodrum ve üstkattaki dukkan yığma?
3)Binayı bitirisem belediye doğalgaz bağlar mı?

kemalyıldırım
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2011, 11:52:53 »

alt kat bodrum ve üstü 1.kat  dükkan karkas sonraki 2.ve 3. kat binalar yığma özetle böyle
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.088 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22