26 Mayıs 2018, 07:21:38
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İş planı  (Okunma Sayısı 8005 defa)
sauusy77
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 26 Mart 2012, 13:48:03 »

Merhaba Arkadaşlar,

İş planı (Business plan) taslağı olan birileri varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekürler.

ondersener
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2012, 15:58:28 »

Merhaba Arkadaşlar,

İş planı (Business plan) taslağı olan birileri varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekürler.

Merhaba ,
İş Planı - Swot Analizi demektir , bir firmanın swot analizi yada iş planı gelişim planı da denilebilir , bu firmanın özeli olduğu için size gönderemiyorum , fakat iş planı içinde firmanızın güçlü ve zayıf yönelerinin olduğu bir sayfa , iş gücünüzün özeti , makina kapasiteniz , vizyon ve misyonunuz (bu en baş sayfalarda olursa daha uygun ) ,( bunları grafikler ile sunarsanız daha uygun olur ) , firma kuruluş yılından bu yana veriler mevcut ise kıyaslamalı tablolar , yani büyümenizi göstermelisiniz ,
satış rakamları ile büyüme veya küçülmenizi göstergeler halinde sunmalısınız , sonra 1-2-3-5 yıllık firma hedefleri , firmanın 5 yıl sonra kendini nerede görmek istediği ile ilgili hedefler olmalı , bunlar sadece özet olarak anlatacaklarım , firma yapısına göre şekillenen bir iş planı oluşturmak sizin elinizde  Saygılarımla ,
sauusy77
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2012, 16:47:31 »

Önder Bey,
Özel bilgi içerdiğinden taslak bulmak gerçekten zor. Neyse ki business plan adımları içeren birkaç taslak ingilizce olarak buldum. Sizinde dediğiniz bilgiler ışığında bir şeyler çıkartacağız sanırım.
Verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü teşekkürler.
beriloy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2012, 09:39:59 »

Önder Bey,
Özel bilgi içerdiğinden taslak bulmak gerçekten zor. Neyse ki business plan adımları içeren birkaç taslak ingilizce olarak buldum. Sizinde dediğiniz bilgiler ışığında bir şeyler çıkartacağız sanırım.
Verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü teşekkürler.
Merhabalar,
Yakın zamanda çalıştığım şirkette de iş planı hazırlama çalışmasına başlayacağız. Faydası olur düşüncesi ile Tufan Karaca'nın "iş planı hazırlama" isimli kitabını alıp okumaya başladım. Bir göz atabilirsiniz.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.059 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22