20 Ekim 2018, 11:29:01
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ  (Okunma Sayısı 7418 defa)
bestkalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 16 Haziran 2016, 10:10:10 »

Arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin, hastaneler için iş sağlığı ve güvenliği eğitim sunusu olan var mı ?

Has00
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2016, 14:50:06 »

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapınş%20sağlığı%20ve%20güvenliği.ppt
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2016, 10:55:19 Gönderen: Has00 » Logged
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2016, 17:52:57 »

Has00 ilk verdiğiniz linki yeniden  düzenleyebilirseniz.
Has00
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2016, 10:55:53 »

Değiştirdim aynı çıkıyor burak bey. Kopyala sağ klik adrese git derseniz yine açılıyor
mhpr
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2016, 08:50:49 »

hastanede iş sağlığı sunum

*  SAĞLIĞI UZMANI SUNUM.pdf (887.34 KB - Yükleme: 81 kez.)
bestkalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2016, 15:27:19 »

arkadaşlar herkese merhaba
ADSM lerde iş sağlığı ve güvenliği kurulu kimlerden oluşuyor bizde ne iş yeri hekimi var ne de iş güvenliği uzmanı
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2016, 17:22:01 »

arkadaşlar herkese merhaba
ADSM lerde iş sağlığı ve güvenliği kurulu kimlerden oluşuyor bizde ne iş yeri hekimi var ne de iş güvenliği uzmanı

Kurul, başhekim, iş yeri hekimi, iş yeri uzmanı, mdr veya mdr yard., kalite direktörü, iş yeri hemşiresi, diğer taşeron firma personellerinden 1 er tane alabilirsiniz
İş yeri ve güvenliği uzmanı veya hekimi(özellikle adsm) aynı kurumda olmayabilir. Tek kişi birden fazla kurumda çalışabiliyor şu an. İsterseniz bulunduğunuz genel sekreterlikle İş Sağlığı ve Güvenliği birimiyle irtibata geçmenizde fayda olacaktır. 

Şu yönetmeliğe göz atabilirsiniz işinize yarar şeyler olabilir. Yararlı olması dileğiyle.

İdari birimde çalışıyorsanız arkanıza 2 kez bakın!
karamanadsm
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 04 Kasım 2016, 08:40:49 »

Günaydınlar. Genel sekreterlik verimlilik birimi iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanını boş bırakarak ekibi oluşturun dedi. Bizde
İşveren vekili                                           : Başhekim
İdari ve mali işler müdürü                    : İdari ve Mali İşler Müdürü
İş güvenliği uzmanı                                :-
İş yeri hekimi                                          :-
Kalite yönetim direktörü                       :  Kalite Yönetim Direktörü
Formen                                                     : Teknik Servis Sorumlusu   
Baş Çalışan Temsilcisi                            :  Çalışanlardan 2 kişi (Başhekim atadı)
Diş Hekimi Temsilcisi                            : Herhangir bir diş hekimi   (Başhekim atadı)
Güvenlik Sorumlusu                               : Güvenlik Sorumlusu
Temizlik Personeli Temsilcisi                : Temizlik Personeli Sorumlusu
Diş Teknisyenleri Temsilcisi                  : Protez Laboratuvarı Sorumlusu
Veri Giriş ve Klinik Destek Temsilcisi : Bilgi İşlem Sorumlusu 
                Olarak ekibi oluşturduk denetim öncesi. Denetimde de muaf olduğumuzu söylediler, bakmadılar Smiley
mnvr44
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2017, 14:11:49 »

kolay gelsin arkadaşlar iş sağlığı güvenliği kurulu çalışma talimatı varsa paylaşır mısınız
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2017, 17:06:19 »

Günaydınlar. Genel sekreterlik verimlilik birimi iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanını boş bırakarak ekibi oluşturun dedi. Bizde
İşveren vekili                                           : Başhekim
İdari ve mali işler müdürü                    : İdari ve Mali İşler Müdürü
İş güvenliği uzmanı                                :-
İş yeri hekimi                                          :-
Kalite yönetim direktörü                       :  Kalite Yönetim Direktörü
Formen                                                     : Teknik Servis Sorumlusu   
Baş Çalışan Temsilcisi                            :  Çalışanlardan 2 kişi (Başhekim atadı)
Diş Hekimi Temsilcisi                            : Herhangir bir diş hekimi   (Başhekim atadı)
Güvenlik Sorumlusu                               : Güvenlik Sorumlusu
Temizlik Personeli Temsilcisi                : Temizlik Personeli Sorumlusu
Diş Teknisyenleri Temsilcisi                  : Protez Laboratuvarı Sorumlusu
Veri Giriş ve Klinik Destek Temsilcisi : Bilgi İşlem Sorumlusu 
                Olarak ekibi oluşturduk denetim öncesi. Denetimde de muaf olduğumuzu söylediler, bakmadılar Smiley

Önce şunu paylaşalım,doğruyu bilmek anlamında,eğer yanlışımız varsa düzeltin lütfen
SKS-5'e göre zorunlu olarak kurulması gereken komiteler var biliyoruz.,

Hasta Güvenliği Komitesi,Eğitim Komitesi,Tesis Güvenliği Komitesi,Enfekssiyon Komitesi ve Çalışan sağlığı ve Güvenliği komitesi.

İş Sağlılığı ve Güvenliği Kurulu olmayan işletmelerde  Çalışan sağlığı ve Güvenliği komitesi. bu görevleri yapmaktadır. Bünyesinde  İş Sağlılığı ve Güvenliği Kurulu bulunan hastanelerde çalışan  sağlığı ve güvenlik alanındaki sorumluluklar bu kurul tarafından yürütülmektedir.SKS-5   Sayfa 78.
.
İş Sağlılığı ve Güvenliği Kurulu'nda en önemli iki isim   İş güvenliği uzmanı                         
ve İş yeri hekimi   BULUNMUYORSA bu kurul yürümesi zor.Geçen yıllarda dışarıdan hizmet alımı yapılıyordu.Bu yıl hala bir sonuç yok.   İş güvenliği uzmanıNIN görevlerini yerine getirecek birileri de yok.O zaman özel ya da kamudan bu konuda destek alınması gerekiyor.     

Size neden onlar olmadanda kurun dediler bilmiyorum.
Temmuz ayıında  sanırım    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ yönetmeliğinde değişiklik olacakmış.Bunu da  beklemek gerekebilir.

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2017, 17:09:02 »

İSG PROSEDÜRÜ ekte,umarım işinize yarar

* İSG PROSEDÜRÜ.docx (32.78 KB - Yükleme: 33 kez.)
elmasş
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2017, 14:45:13 »

Slm arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı.
1. Çalışanlara verilmesi gereken 16 saatlik eğitimi iş yeri hekimi verebilir mi?
2. 260 çalışanlı bir yerde sadece iş yeri hekimi yeterli olur mu?
3. Kurulu iş güvenliği uzmanı olmadan kurduk, gerekli işlemler gerçekleştirilebilir mi?
bu konuyu hiç anlamadım genel sekreterliğimizde pek aktif değil bu konuda  Huh? Huh?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2017, 21:03:28 »

Slm arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı.
1. Çalışanlara verilmesi gereken 16 saatlik eğitimi iş yeri hekimi verebilir mi?
2. 260 çalışanlı bir yerde sadece iş yeri hekimi yeterli olur mu?
3. Kurulu iş güvenliği uzmanı olmadan kurduk, gerekli işlemler gerçekleştirilebilir mi?
bu konuyu hiç anlamadım genel sekreterliğimizde pek aktif değil bu konuda  Huh? Huh?

Kaç gündür bu konu açılmış olmasına rağmen him kimse cevap vermemiş,üstelik yorum bile yok. Halbuki  her hastanede iş sağlılığ ve  güvenliği konusu var.Yapılıyor ,yapılmıyor o ayrı konu.
İş Sağlığı ve gÜvenliği eğitimleri ve risk analizleri için ya kurumda bu konuda belgeli uzman  birisi olmalı.ya da dışarıdan genel sekreterlik izniyle hizmet alımı yapılmalı.
İş yeri hekimimin sertifikası varsa eğitim vereblir.
Bir çok hastanede de iş  sağlığı  ve güvenliği  nin adı var maalesef, Temmuz  ayında  iş Sağlığı ve gÜvenliği  yönetmeliği çıkacağı söyleniyor.
Denetimlerde mağdur duruma düşmemek için,bulunduğunuz ildeki genel sekreterlikler aracılığıyla konuyu  hızlandırmak gerekiyor.
Ancak bu sistemde yavaş  işliyor.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.133 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22