12 Kasım 2018, 22:48:42
Anket
Soru: Kalite biriminde çalışan arkadaşlar,kendinizi değerli hissediyor musunuz?
Evet
Hayır

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: KALİTE BİRİMİNDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARA İTHAFEN  (Okunma Sayısı 15237 defa)
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« : 21 Ocak 2014, 15:41:44 »

Moraller nasıl ?

İdari birimde çalışıyorsanız arkanıza 2 kez bakın!

streetdream
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2014, 16:22:54 »

iyidir de Smiley sen öyle deyince tırstım hayırdır birşey mi var yoksa bilmediğimiz Smiley))
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2014, 16:30:18 »

iyidir de Smiley sen öyle deyince tırstım hayırdır birşey mi var yoksa bilmediğimiz Smiley))
Bende bilmiyorum üstad Smiley O kadar evrağın içinde boğuluyoruz bi moral sorayım dedim Smiley

streetdream
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2014, 16:46:23 »

Moralleri yüksek tutmaya çalışıyoruz vallahi. Yeni bir evrak çıksa ve servislere gitsek veya birim sorumluları ile toplantı yapsak, ilk olarak bize patlıyor arkadaşlar Smiley O kadar evrak oldu ki doldurmak zorunda kaldığımız insanlar haklı olarak tepki gösteriyorlar.
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2014, 16:50:13 »

Bana göre kalite birimi üvey evlat muamelesi görüyor Smiley Güzel şey yaparsın çok umursanmaz,işler sarpa sardığı zaman kabak sende patlar

SYSTEM'S
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2014, 18:08:57 »

bir sistemcinin morali neden bozulsun ki....

herkes kendi işini yapacak... eğer yönetim desteğinizi arkanızda hissetmiyorsanız zaten orayı terketmek gerek..)))

malesefki bu memlekette standardın aynı olmasına rağmen; yorum farklılıklarına dayalı istekler olduğu sürece kalitecilerin başı çok ağrır...

Şöyleki; siz standarda dayalı bir döküman oluşturusunuz biri gelir derki.. olmuş ama şu eksik altına bir tane daha oluşturursunuz.. bir sene sonra başkası gelir bunların ikisi iyi ama şuda olmalı der... böylece arkanıza bi bakarsınız insanlar dökümanların arasında boğuluyor ve savunmaya geçiyor.....

işin özü bu... onun için çok strese gerek yok....hayatta herşey olacağına varır ve sektör  üzülerek söylüyorum ki; ticarete dökülmüş....standart ikinci planda...
SYSTEM'S
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2014, 18:10:37 »

bu arada ben sağlık sektöründe değilim... onlar birde yasa ve mevzuatlarla uğraşıyor... Allah kolaylık versin...
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2014, 12:24:49 »

bir sistemcinin morali neden bozulsun ki....

herkes kendi işini yapacak... eğer yönetim desteğinizi arkanızda hissetmiyorsanız zaten orayı terketmek gerek..)))

malesefki bu memlekette standardın aynı olmasına rağmen; yorum farklılıklarına dayalı istekler olduğu sürece kalitecilerin başı çok ağrır...

Şöyleki; siz standarda dayalı bir döküman oluşturusunuz biri gelir derki.. olmuş ama şu eksik altına bir tane daha oluşturursunuz.. bir sene sonra başkası gelir bunların ikisi iyi ama şuda olmalı der... böylece arkanıza bi bakarsınız insanlar dökümanların arasında boğuluyor ve savunmaya geçiyor.....

işin özü bu... onun için çok strese gerek yok....hayatta herşey olacağına varır ve sektör  üzülerek söylüyorum ki; ticarete dökülmüş....standart ikinci planda...
Hastanelerde de malesef puana dökülmüş durumda işler. Point kazanma yani hocam.Allah sonumuzu hayır etsin

kaliteuzmanı
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2014, 11:12:19 »

Moraller nasıl ?
bizim morolimiz de çok kötü, tek problemimiz doküman değil...
il merkezinde çalışıyoruz, 700 yataklı bir hastanede 5 kişiyiz; ve istatistik,bilgi edinme,insan kaynakları, karne hesaplamaları vs işler bizde
Aynı zamanda genel sekreterliğin proje çalışmalarına yardımcı da oluyoruz
ölüyoruz anlıyacağınız

Kalite Yönetim Direktörlerine daha iyi şartlar sağlansın.
Kalite çalışanlarına değer verilsin.
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2014, 12:25:25 »

Moraller nasıl ?
il merkezinde çalışıyoruz, 700 yataklı bir hastanede 5 kişiyiz; ve istatistik,bilgi edinme,insan kaynakları, karne hesaplamaları vs işler bizde
ölüyoruz anlıyacağınız

Sayın turgun,aylık veriler vs ler bilmem neler kendi işimizi yapmaya fırsat bulamıyoruz dediğinize katılıyorum.Ama o kdar işi kimse görmez,tabiri caizse kalite biriminden anlamayanlar ki genelde anlamıyorlar ''yatıyor'' gözüyle bakmalarına bişey demek bile istemiyorum.Yönetici desen zaten (neyse).Allah sonumuzu hayr etsin inş.

kaliteuzmanı
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2014, 14:34:56 »

Sayın Gurbeder33 bizi çok iyi anladınız..Keşke yöneticilerimiz de bizi anlasa  Smiley

Kalite Yönetim Direktörlerine daha iyi şartlar sağlansın.
Kalite çalışanlarına değer verilsin.
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2014, 15:26:02 »

Hocam yöneticiler sizinde bildiğiniz gibi bizi görmek istemezler.Kurumda eksik bişey bulup söylesen veya döf açsan arkamdan iş çeviriyor tribine giriyorlar.Bunları bizzat yaşıyoruz az çok.Genel sekreterliğin gelmesi bana göre hiç iyi olmadı.Altta kalanın canı çıksın oyunu oynanıyor kurumlarda.Sayın turgun,ne yazık ki yalaka olmayanların işi gücü yok idarede gibi bişey oldu.Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü çok gerçek bir sözmüş.Ben her zaman şunu derim,eğer kurumda bey olarak hitap edilip kurum dışında yüzüne bakmıyorlarsa bişey ters gidiyordur.
Hiç bir zaman aklımdan çıkmayacak olan bişey var ise o da ''Allah sabredenlerle beraberdir''.

streetdream
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2014, 15:53:50 »

demek ki Türkiye'nin her tarafında aynı problem var.  Smiley
GÜNEŞ2
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 06 Şubat 2014, 11:48:13 »

23 Ekim 2013 – 30 Ocak 2014 tarihleri arasında değerlendirilen kurumların değerlendirme sonuçları Kurumsal Kalite Sistemi üzerinden ilan edilmiştir. 31 Ocak 2014 tarihinden itibaren değerlendirilen kurumlar ise sonuçlarını değerlendirme tarihinden itibaren 8 gün sonra sistem üzerinden görebileceklerdir.

Kalite Yönetim Direktörleri kendilerine daha önce verilen kullanıcı adı ve şifresiyle kurumlarına ait sonuçlara Kurumsal Kalite Sisteminin “Son Dönem Puan Detayları” menüsünden “2013 yılı 1. Dönemini “seçerek görebilecektir. 

tıp
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2014, 11:19:55 »

ölüyoruz anlıyacağınız
demişiniz de biz 1300 yataklı hastanede sadece iki kalite çalışanıyız.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.104 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22