24 Nisan 2018, 11:35:00
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kalite direktörlüğüne ve Eğitim Birimine yeni başlayanlar  (Okunma Sayısı 7654 defa)
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« : 06 Aralık 2012, 14:09:46 »

Merhabalar.Bu bölüme her yazılmış yeni bir bilgi herkese faydalı olacaktır..

Yönetim desteksiz kalite mümkün olmayacaktır. Kalite demek para demektir. Hele ki işin içinde olursanız..
Birbirimize yardımcı olmak ümidiyle. Sağlıcakla kalın.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Hastane, Eğitim, ÇKYS, TSİM, Anket vb ile ilgili her türlü yardımlarınız önem taşımaktadır.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 10:54:11 Gönderen: AlperenT » Logged

İdari birimde çalışıyorsanız arkanıza 2 kez bakın!

boyabat57
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2012, 17:52:50 »

arkadaşlar Kalite Direktörü olarak göreve 1 hafta önce başladım. Eski Direktör arkadaştan fayda yok, yardımcı olmuyor formları tam olan arkadaştan tüm formları alma durumum olabilirmi?  sil baştan kalite yapmaya başlıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
berringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2012, 21:34:40 »

tüm formları Huh??

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2012, 23:29:23 »

arkadaşlar Kalite Direktörü olarak göreve 1 hafta önce başladım. Eski Direktör arkadaştan fayda yok, yardımcı olmuyor formları tam olan arkadaştan tüm formları alma durumum olabilirmi?  sil baştan kalite yapmaya başlıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Göreviniz hayırlı olsun,başarılar..Bu işe girerken öncelikle işin formatını ,mantığını ve içeriğini anlamak bilmek ve sonuçta uygulamak gerektiği konusunda alt yapı ve tecrübeniz,birikiminiz   olmalı.Bu da  birkaç günde veya birkaç form ,belge yaparak işinizi daha da zorlaştırır.
Sil baştan kalite yapmanıza gerek yok,zaten  bu sistemde  istenenler belli.yapılması gerekenler belli.Sizden önceki dönemlerde   denetim yapılmıştır,en azından bir alt yapı vardır.En doğurusu önceki bu işi yapan ekiple bir araya gelip sisteminizi gözden   geçirmek olmalıdır.Bir diğer konu da,bilen birilerinden sistemle ilgili bilgi alış-verişinde bulunmanız yararlı olacaktır.

Formda  işinize yarayacak dökümanlar( prosedür,talimat,görev tanımı.liste plan, form...v.b) bulunmakadır.Başlgınça zorluk  çekebilirsiniz,ama sistemin içine  girince epey yol aldığınızı görceksiniz..kolay gelsin
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2012, 23:33:23 Gönderen: _burakk_ » Logged
gmztbr
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2016, 10:59:49 »

Herkese merhaba. 6 yıldır sahada çalışan bir hemşireyim. Hastanemiz 30 yataklı yeni binasına 2 hafta önce taşındı ve beni de kalite yönetim direktörlüğüne geçirdiler. Hastanemin daha önce ki kalite direktöründen hali hazırda hiçbirşeyin devir teslimini alamadım ve son bir yılda da yapılan hiç bir çalışma yok. daha sks5 e bile geçilmemiş siz düşünün. ben bu işin neresinden nasıl başlarım ne yaparım hiç bir fikrim yok sıkışık kaldım resmen.
Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim. Nerden başlamalıyım. diğer ilçe hastanelerinin kalite direktörleriyle bağlantı kurmaya çalışıyorum ama telefonda 5 dakikalık görüşmelerle bir yol çizemiyorum kendime.
ne dersiniz ne yapmalıyım yol yakınken kaçmalı mıyım Smiley
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2016, 11:35:30 »

Herkese merhaba. 6 yıldır sahada çalışan bir hemşireyim. Hastanemiz 30 yataklı yeni binasına 2 hafta önce taşındı ve beni de kalite yönetim direktörlüğüne geçirdiler. Hastanemin daha önce ki kalite direktöründen hali hazırda hiçbirşeyin devir teslimini alamadım ve son bir yılda da yapılan hiç bir çalışma yok. daha sks5 e bile geçilmemiş siz düşünün. ben bu işin neresinden nasıl başlarım ne yaparım hiç bir fikrim yok sıkışık kaldım resmen.
Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim. Nerden başlamalıyım. diğer ilçe hastanelerinin kalite direktörleriyle bağlantı kurmaya çalışıyorum ama telefonda 5 dakikalık görüşmelerle bir yol çizemiyorum kendime.
ne dersiniz ne yapmalıyım yol yakınken kaçmalı mıyım Smiley
Hocam öncelikle Rabbim yardımcınız olsun. Kalitede en önemli durumlardan birisi yöneticilerin desteğidir.Yeni taşınma durumunda benim hatırladığım 6 ay denetim dışı kalırsınız. Uzatmadan konuya gireyim;

- Oluşturulan komitelere göz atın eksiklik varsa görevlendirme yapın(mutlaka vardır diye düşünüyorum), toplantılara başlayın ve kalite standartlarındaki konuları mutlaka görüşün
- Öz değerlendirme planına bir göz atın ne zman yapılacak diye(yılın başında plan hazırlanır çünkü)
- Eğitim planına göz atın eğitimler zamanında verilmiş mi diye.
- Eğitimler verldikten sonra   ÇKYS sistemine girilmesi (Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın) { Girilecek eğitimler  link:  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
- Hasta memnuniyet anketi(her ay) { link: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
- Memnuniyet anketleri Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın  bu adrese giriliyor. [İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Birimiyle şifre için irtibata geçin]
- Çalışan memnuniyet anketleri (Mart ve Eylül) { link : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
- 3 ayda 1 yapılan el hijyen gözlem formları
- Personel uyum eğitimleri
- Bakım kontrol formlarınız (jeneratör, klima, asansör vs. bunlar kontrol bakım değil Yangın tüplerinizin kontrolleri tarihleri vs.)
- Kat planları
- Sağlık taramaları
- Temizlik formları
- Vs vs

- En son;  talimat, prosedür vs leri  birim sorumlularına yazdırırsınız  (genelde biz yapıyoruz)..  Örneğin: Cihazların kullanma talimatı. , Sterilizasyon işleyiş prosedürü(kalitede içeriğinin neler olacağı belli)

RUAYERCAN
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2016, 11:36:00 »

Hayırlı olsun. Yol yakınken kaçma şansın varsa kaçabilirsin.
Kaçamayacaksan da umarım yöneticilerin denetimde ne sunacağını   düşünmüştür.

kalite.saglik.gov.tr/

Linkle ilgili bilgin vardır sanırım. Takip etmen gereken resmi site burası. Denetlenecek bölümlerden çalışmaya başlayabilirsin. SKS VERSİYON 5 ise hazırlaman gereken herşeyi söylüyor. Allah yardımcın olsun.
gmztbr
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2016, 12:08:04 »

çok teşekkür ederim, anketler, komiteler ve eğitimlerle ilgili kısımları hallettim. bu forum gerçekten çok yararlı oluyor benim için. sanırım kaliteyle ilgili her şeyi buradan kendi kendime öğreneceğim. 6 ay muaflık durumuna güveniyorum, genel olarak hiç bir yöneticimi de mahçup edip yüz üstü bırakıp kaçmak istemiyorum işin aslı. Allah razı olsun tekrar teşekkürler.
iyi çalışmalar herkese
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2016, 15:06:35 »

çok teşekkür ederim, anketler, komiteler ve eğitimlerle ilgili kısımları hallettim. bu forum gerçekten çok yararlı oluyor benim için. sanırım kaliteyle ilgili her şeyi buradan kendi kendime öğreneceğim. 6 ay muaflık durumuna güveniyorum, genel olarak hiç bir yöneticimi de mahçup edip yüz üstü bırakıp kaçmak istemiyorum işin aslı. Allah razı olsun tekrar teşekkürler.
iyi çalışmalar herkese

Hoş geldiniz,yeni görevinizde başarılar.
30 yataklı da olsa kalite  dökümanları vardır ve mutlaka denetleme geçirmişlerdir.Döküman olmayan bir hastane duymadım şimdiye kadar.
Yeni taşındığınıza göre muafiyetiniz mevcut,30 yataklı hastane gruplarını Sağlık İl miüdürlükleri denetliyor.
O  zaman tüm kalite sistemini yeniden kurmaya bakın.
Bu portal size  çok yadımcı olacaktır.Sistemi tanıdıkça,topantılara katıldıkça,eğitim aldıkça daha kolay adapte olacaksınız.
Ekibinizi iyi kurun,Yönetimden tam destek alın
Ve  en  önemlisi yaptığınız işi sevin ve benimseyin
Başarılar..
AlperenT
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

143
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2016, 12:03:14 »

31 Ekim - 25 Kasım arasında denetlenecek kurumlar listesi 27 Ekimde açıklanmıştır. Başarılar dilerim

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.102 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22