20 Ağustos 2018, 17:53:51
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: kalite yazılım programı  (Okunma Sayısı 2915 defa)
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 13 Aralık 2017, 08:37:36 »

merhabalar hastanelerinizde yazılım programı olarak ne kullanıyorsunuz? ya da döküman yönetimine çalışanlar nasıl ulaşıyor Huh?

BURCU...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2017, 14:29:48 »

intranet yöntemiyle ulaşılıyor, hbys firmasının sağladığı mediportal adında paylaşım sistemi üzerinden ulaşım sağlanıyor
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2017, 13:14:42 »

tesekkur ederim burcu hanım yeni bir oluşum içindeyiz ve maliyetsiz bu işi çözmemiz gerekiyor. peki bu mediportal dediğiniz oluşumda yetki sınırlandırmasını revizyon tarihçesini ve sks nin döküman yönetimiyle ilgili istediği bütün şartları sağlıyor mu?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2017, 17:16:31 »

tesekkur ederim burcu hanım yeni bir oluşum içindeyiz ve maliyetsiz bu işi çözmemiz gerekiyor. peki bu mediportal dediğiniz oluşumda yetki sınırlandırmasını revizyon tarihçesini ve sks nin döküman yönetimiyle ilgili istediği bütün şartları sağlıyor mu?

Yazılım proğramı maliyetsiz olmaz.Böyle bir uygulama yok.Her şey  yazılım ve HBYS üzerinden yürütülüyor.
Servis sağlayıcı firmalar farklı isimlerde olabilir.
kurumdaki bilgisayarlar arasımda iletişimi sağlamak üzere bir ortak paylaşım dosyası açılır ve burdan günlük çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.
Kalite dökümanlarına gelince; bunun içinde bilgisayarlardan dökümanlara ulaşılabilacak bir ağ belirlenmeli ve ordan herkes kalite ile ilgili dökümanları görmeli,gerekiyorsa formları kullanabilmeli.
Ancak servis ve birimlerde  bu belgeleri değiştirecek vb.konulara izin olmamalı.Bu yetki sadece Kalite Biriminde olmalı
Herkese  açık kalite belgeleri formlar dışında PDF  formatında olmalı ve yetki kısıtlaması da yapılmladır.
Bilgi işlem sorumlu müdür yard.ya da bilgi işlem sorumluları tarafından yapılmalı
Bunun içinde bilgi işlem porsedürlerini yapmalı.
Hem çalışanlar arasında ortak paylaşım,hem de kalite belgelerini bilgi işlemdeki görevliler çok rahat yapabilir.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2017, 17:19:16 Gönderen: _burakk_ » Logged
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2017, 17:18:23 »

Göreviniz nedir bilmiyorum ama,HBYS ve yazılım işleri yönetim işi.
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2017, 11:08:29 »

teşekkür ederim burak bey,
kalite yönetim biriminde çalışıyorum yeni bir hastaneyiz ve bu konuda daha önce çalışmam olmadı biz hep hazır yazılım programları kullandık ve programlar hep ihtiyacı karsılıyordu şimdi idari mali hizmetlere talebimizi sundugumuzda böyle bir proram için maliyet ayıramayacaklarını ifade ettiler ve bizimde mevcut hbys firması ve bilgi işlemle bir yöntem belirlememiz gerecek hiç bir eksik cıkmaması ve çalışanların yetki sınırlandırmasını nasıl yapacağımı bilemediğim için fikir almak istedim. çünkü her dökümana herkes ulaşmamalı. revizyonları nasıl takip edeceğimiz hala  kafamda netleşmedi mesela???
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2017, 22:55:05 »

REVİZYONLAR doğal olarak islak imzalıdır.Değişiklik olduğu zaman revizyon tarihi.rvizyon no!da doğal olarak değişitr.
Önceki döküman iptal edilir,iptal kaşesi ile .yeni döküman kalitede saklamır.
Paylaışma gelince;  yetki işi sizin işiniz değil.Her şeyi üstünüze almayın, tüm pc lerin paylaşımı ve yetkilendirmeyi bilgi işlem yapar,
Siz belgelerinizi formlar hariç,planlar,listeler,prosedürler...başlığı altında ve  bölüm bazında alt başlıklarda dosyalar halında kalite dökümanlarını hazırlayabilirsiniz.
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2017, 09:11:48 »

tekrar tesekkür ederim burak bey,
peki form numarasını nasıl takip ediyorsunuz normal kendiniz liste yaparak mı benim kullandığım sistemlerde hep otomatik program belirliyordu ve kişiler talimatlara ulaşmak isterse nasıl yönetiyorsunuz süreci baskı verince altını kontrolsüz döküman olarak mı imzalıyorsunuz?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2017, 00:40:22 »

tekrar tesekkür ederim burak bey,
peki form numarasını nasıl takip ediyorsunuz normal kendiniz liste yaparak mı benim kullandığım sistemlerde hep otomatik program belirliyordu ve kişiler talimatlara ulaşmak isterse nasıl yönetiyorsunuz süreci baskı verince altını kontrolsüz döküman olarak mı imzalıyorsunuz?

EKTE döküman yönetim rebberi bulunmaktadır.İnceleyip bakınca tüm sorularınıza cevap  bulacaksınız

* dokuman_yonetimi_rehberi_.pdf (2780 KB - Yükleme: 23 kez.)
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2017, 08:20:25 »

teşekkürler,
rehberleri ezberledim artık:(
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2018, 22:33:12 »

Deryaist kalite programını bir seneden beri kullanıyorum. Güvenlik raporlama tamamen sistem üzerinden ve değerlendirmeleride. Doküman Yönetiminde hatalı işlem durumun sıfır, aynı zamanda herkes dokümana ulaşıyor ve her revizyonda kullanıcılara mesaj gidiyor herkesin haberi oluyor. Güvenlik raporlamadan uygunsuzluk açıyorsun sen veya komite komite açarsa aynı anda komite toplantı tutanağına gidiyor otomatik sistemler entegre ve en önemlisi maliyet azaltıcı bir şey ortalıkta daha az kağıt ama daha bilgili personel, çünkü personel bir süre sonra kim dokümanı okumuş kim okumamış kontrol edip uyarıyorsun
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2018, 22:36:40 »

Yine indikatör yönetimini ve analizlerini de yapabiliyorsunjz
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2018, 09:07:52 »

Derya hanım, eğer İstanbulda iseniz ve Yönetiminizde uygun görürse ben bir demo sunumu ayarlayabilirim. Firma gelir size programı anlatır, belki bende gelirim kullanıcı hastane olarak tecrübelerimi anlatırım
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2018, 13:24:14 »

tesekkür ediyorum feldispat,
ben önceki kurumumda bir yazılım programı kullanıyordum zaten ve işleri ne kadar kolaylaştırdığını hata oranını düşürdüğünü izlenebilirliği artırdığı vb. biliyorum benim asıl sorunum yeni kurulan bir hastanedeyiz ve yönetim bu konuya mali kaynak ayıramayacağını ilettiği için ben alternatif yöntemler arıyorum. hatta bir firmayla görüştüm neler yapabildiklerini ve sks nin her istegine cevap verebildiklerini biliyorum. benim bunu sıfır maliyetle çözmem gerekiyor maalesef
birgl
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 04 Ocak 2018, 09:25:59 »

tesekkür ediyorum feldispat,
ben önceki kurumumda bir yazılım programı kullanıyordum zaten ve işleri ne kadar kolaylaştırdığını hata oranını düşürdüğünü izlenebilirliği artırdığı vb. biliyorum benim asıl sorunum yeni kurulan bir hastanedeyiz ve yönetim bu konuya mali kaynak ayıramayacağını ilettiği için ben alternatif yöntemler arıyorum. hatta bir firmayla görüştüm neler yapabildiklerini ve sks nin her istegine cevap verebildiklerini biliyorum. benim bunu sıfır maliyetle çözmem gerekiyor maalesef

canım şim biz saruz kullanıyoruz program dahılınde modul actırdık daha ekonomik oldu lakın hastane çalışanları ve bılgı işlem destek sağmayınca modul dısında bır işlem bulup ortak portaldan yayınladım  kaliteden dagıttıklarıma kontrollü kopya bantım formlar zaten kontrolsuz kopya ılk dokumnalrı elden dağıtımştı sıralı liste ile  lakın değerlendirmede dokumnalar pdf formatında ve fılıgranlı olmalı dediler  .aslında mantıklı ama tse eğitimelrimdende ögrendığim kadarıyla mantık dokumanın değişmesının alanda gecmıs dokuman bulunmaması  bır altı ay dokumanları dosyaları topladım talımat prosedurler için yazı yazdım çogalmayın dıye formları ve onamları cogalmalarına ızın verıyorum arada servıslere kahveye gıdıp ne olduguna bakıyorum lınk ekranı prınt screenla atıyorum bır tum hbys programlarının kalıte modulu var zaten ıstersen onu kullan.yönetimde bılgı işlem fımrasını kendım aradım  yenı modul almaktansa onu tercıkh edebılırler.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.078 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22