23 Şubat 2018, 13:24:09
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: kalite yönetim direktörü  (Okunma Sayısı 2894 defa)
ömerinannesi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 26 Nisan 2016, 13:53:41 »

merhaba arkadaşlar
kalite yönetim direktörleri nöbet tutmalı mı? bizim nöbetten muaf olmamız gerekmiyor mu? bizim hastanede enjeksiyon nöbeti adı altında mesai bitiminde 17:00-23:00 arası enjeksiyon nöbeti tutuyoruz ben tutmak istemiyorum hafta içi mesaide yeterince yoruluyoruz sonra nöbete kalıp sabah yine 08:00 de mesaiye gelmek çok zor oluyor. yönergede kalite yönetim direktörleri nöbet tutmaz diye bir madde göremedim konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır? Beni aydınlatırsanız sevinirim zira bu kadar yoğun çalışma içinde birde ayda 2 gece nöbete kalıp enjeksiyon pansuman yapmak çok sinir bozucu oluyor. Sad Sad Sad Sad Sad

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2016, 19:31:37 »

İlk defa böyle bir   uygulama duydum.Kalite Yönetim Direktörü zaten  24  saat tam zamanlı görevi olan biri.
Kalite Yönetim Direktörü  görev tanımında herşey açık ve net değil,sıkıntıda burada zaten.K.Y.Direktörü nöbet tutanaz diye bir dökümanda yok,fakat  bu  uygulamada etik değil.
Hastane küçük ve eleman eksikliği hissediliyorsa bunu kapatmak için,böyle bir yol izlenmiş olabilir.Ancak,denetimler öncesi  hem kalite hem de verimlilik çalışmaları aksayacaktır doğal olarak.
Hiç duymadım K.Y.Direktörü'ne nöbet yazıldığını.
iLETİŞİM eksikliği ya da başka bir nedeni var mı bilmiyorum.
Yönetimle konuşup  ortak bir akıl ile doğru olanı bulmak.
dilocan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2017, 16:07:17 »

Aynı sıkıntı bizdede var gerçekten bununla ilgili bir resmi yazı olmadığından kendimizi nasıl kororuyacağız.Baktım öyle bir mevzuat yok.Ama ben ek iş verilemez ve tam gün kalite biriminde çalışması gerekir ibarelerini bir yerde okudum ama bulamıyorum.Ne yapabiliriz bununla ilgili
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2017, 08:14:04 »

Aynı durum bizde de söz konusu. Enfeksiyon hemşiresi ya da hasta hakları çalışanının ilgili mevzuatlarında geçerken bizim böyle bir mevzuatımız yok ve hastane yöneticileri bunu kullanabiliyor. Kuruma bu konu ile ilgili bir mail attım ve gelen cevapta; bununla ilgili mevzuat yok ve planlanmamaktadır diye cevap geldi.
sevalada
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2017, 14:47:46 »

Kalite yönetim direktörü olmanın mevzuatı varmı paylaşabilirmisiniz görevlendirmelerde hangi standartları sağlaması isteniyor
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.17 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22