19 Ekim 2018, 21:38:42
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: KARNELER  (Okunma Sayısı 27747 defa)
alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 28 Şubat 2013, 12:51:34 »

ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ GENEL SEKRETERLİK VERİMLİLİK BİRİMİNDE KARNE HESAPLAMALARI BAŞLADI. VERİ KARTLARI VE FORMÜLLERDE TAKILDIĞIMIZ KONULARI VE BİLGİLERİMİZİ BURADA PAYLAŞALIM

Dağ tepesinde bir çam olamazsan

Vadide bir çalı ol.

Fakat, oradaki en iyi küçük çalı sen olmalısın.

alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2013, 16:00:28 »

ilk olarak hasta ve çalışan güvenliği puanı ile ilgili bir sorun var. veri kartında sağlık hizmetleri genel müdürlüğü tarafından verilen 0 ile 1 arasındaki katsayı diyor ama kalite puanında da aynı şey yazıyor. biz de şöyle bir yorum getirdik; kalite standartlarında başında H, Ç VE G harfleri olan standartlar hesaplanacak şeklinde. siz bu duruma ne diyorsunuz. verimlilik birimi olarak bütün veri kartlarını formülize ettik eğer isteyen arkadaş olursa gönderebilirim. teşekkürler

Vadide bir çalı ol.

ozlem1
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2013, 12:56:56 »

eğitim verileri nereye giriliyor arkadaşlar .ÇKYS veye TSİM demiş ama orada sertifikalı eğitimler için link var, hizmetiçi eğitimler nereye girilecek acaba bir bilginiz varmı
alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2013, 11:41:14 »

EĞİTİM VERİLERİ ÇKYS DE BİR MODÜL OLARAK VAR AMA ÇKYS YETKİLİLERİ HASTANE KULLANICILARINA BU YETKİYİ AÇMAMIŞLAR. DOLAYISIYLA HASTANELER EĞİTİMLERİ GİREMİYOR. AMA KARNELERDE ÖNEMLİ BİR KRİTER VE HER HASTANEDE MUAF BIRAKILMIŞ ŞİMDİLİK. SİZE TAVSİYEM ÇKYS YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞEREK EĞİTİMLE İLGİLİ ALANLARA YETKİ AÇMALARINI İSTEMENİZ. SANIRIM YETKİ KODU 22. EĞER AÇTIRMAZSANIZ SANIRIM TEMMUZ AYINDA VERİLECEK ARA KARNELERDE MUAF OLMAKTAN ÇIKIP VERİ EKSİK YAZACAKLAR VE HASTANELER SIFIR PUAN ÇEKECEK.

Vadide bir çalı ol.

nezahat79
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2013, 14:22:41 »

alpisilin  veri kartlarının formülüze edilmiş şeklini bana gönderebilirsen sevinirim teşekkürler Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
seckin81
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2013, 18:18:19 »

alpisilin  veri kartlarının formülüze edilmiş şeklini bana gönderebilirsen sevinirim teşekkürler Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
seckin81
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2013, 18:17:39 »

bu eğitim modülünü nasıl yapıcaz alpisilin bilgi alabilirmiyim?
alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2013, 11:43:50 »

seçkin81 merhaba, dediğim gibi çkys ye eğitim girme yetkisi sadece il kullanıcılarında var il kullanıcılarına bütün hastanelerin eğitimlerini girin demek de pek doğru olmaz. 1 mayısta kongrede olacağız sağlık bilgi sistemleri de orada stant açacakmış. kongrede yetkili kimi bulursam bu meseleyi soracam. şu an pek yapacak bişey görünmüyor. kolay gelsin.

Vadide bir çalı ol.

seckin81
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2013, 11:50:41 »

alphisilin bende 1 mayısta kongrede olacağım. sizinle tanışmamız mümkünse tanışabilir miyiz? eğitim konusu ile ilgili çalışma başlattık. hastanelere açtık kullanıcı olarak ve bunu hastanelere girdirmeyi düşünüyoruz. iletişime geçersek sevinirim. size mail de atmıştım. mailim Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın . ordan tlflaşabiliriz.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2013, 12:22:06 »

seçkin81 merhaba, dediğim gibi çkys ye eğitim girme yetkisi sadece il kullanıcılarında var il kullanıcılarına bütün hastanelerin eğitimlerini girin demek de pek doğru olmaz. 1 mayısta kongrede olacağız sağlık bilgi sistemleri de orada stant açacakmış. kongrede yetkili kimi bulursam bu meseleyi soracam. şu an pek yapacak bişey görünmüyor. kolay gelsin.

alpisilin.yılbaından bu yana zaten  eğitimleri ay sonunda  diğer istatistik bilgilerle il 'den istiyorlar,ve  doğal olarak gönderliiyor. Söylediğiniz bu eğitim konuları  bunlar   ise  biz gönedriyoruz.(İL'e.)  Konular...Kişiler arası iletişim eğitimi,hasta hakları güvenliği,çalıoşan hakları güvenliği,el hijyeni:CPR,bölüm bazlı eğitimler ve sertifikalı çalışan durumu....

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 19 Nisan 2013, 13:05:49 »

Arkadaşlar son aldığım bilgiyi sizlerle paylaşayım.
Konuyla ilgili olarak  il  düzeyinde görev alacak ,kşiler için eğitim çalışmalarının  sürdüğü
çalışmalar bittikten sonra bu eğitimi  alan  yetklililerin sahaya inecekleri
eğitimleri yakından izleyecekler i
bilgileri gönderme konusunda saha çalışmalşarında eğitim verecekleri..... ve yetkilendirme

Sonuç olarak devam eden bir süreç var.ne zaman tamamlanırsa ondan sonra kurumlarda kendi bilgilerini modülden gönderebilecekler..son durum bu
alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2013, 13:43:22 »

burak hocam aldığın bilgi doğrudur belki ama gösterge kartını incelersen veri kaynağını çkys olarak gösteriyor. ben o yüzden çkys ye veri girişinde ısrar ediyorum. yoksa tabiki her girilen veri doğru olmayacağı için bunun değerlendirilmesi yapılacaktır.

Vadide bir çalı ol.

alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2013, 13:50:05 »

alpisilin.yılbaından bu yana zaten  eğitimleri ay sonunda  diğer istatistik bilgilerle il 'den istiyorlar,ve  doğal olarak gönderliiyor. Söylediğiniz bu eğitim konuları  bunlar   ise  biz gönedriyoruz.(İL'e.)  Konular...Kişiler arası iletişim eğitimi,hasta hakları güvenliği,çalıoşan hakları güvenliği,el hijyeni:CPR,bölüm bazlı eğitimler ve sertifikalı çalışan durumu....

hocam o konuda hiç bilgim yok il dediğin sağlık müdürlüğümü? eğer sağlık müdürlüğüne bir veri gidiyorsa bence sadece planlanan eğitimlerdir çkys de ise her çalışanın kartına aldığı eğitimlerin girilmesi gibi bir durum söz konusu.

Vadide bir çalı ol.

alpisilin
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2013, 09:53:19 »

Arkadaşlar kafama takılan bir kaç soruyu sordum;
çkys eğitim işini hem sağlık bilgi sistemlerine hem verimlilik birimine sordum. sağlık bilgi sistemleri telefonumu aldı bana döneceklerini söylediler ama ilk kez duyuyormuş gibiydiler. Verimlilik birimi ise  biz toplu halde girmenizi istersek çkys ye girersiniz istemezsek girmezsiniz daha bişey belli değil dedi. ben de çkys için bir şifre verilse şu an girilebilir daha sonra da başımıza bela olmaz dedim. bizimle ilgisi yok çkys ye söyleyin dediler. bir çok sorduğum soruya da aynı tür cevaplar aldım.
birlik değerlendirme el kitabını sordum basım aşamasında dediler. dijitalini istedim vermediler.
global bütçe dışı tahsilatı sordum kabul edilebilir değer neye göre hesaplanacak diye finans hizmetleri başkanlığına yönlendirdiler.
borçlanma gün süresini sordum hakeza...
gözlemsel değerlendirmeyi sordum 6. ayda olacakmı diye, daha belli değil dediler 5. aydayız daha ne zaman belli olacak dedim. bilmiyorlar.
verimlilik forumunu sordum şimdilik sadece genel sekreterler foruma üye oluyor ama sizi de dahil edeceğiz dediler.
saolsunlar...

Vadide bir çalı ol.

sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 06 Mayıs 2013, 12:14:33 »

Arkadaşlar kafama takılan bir kaç soruyu sordum;
çkys eğitim işini hem sağlık bilgi sistemlerine hem verimlilik birimine sordum. sağlık bilgi sistemleri telefonumu aldı bana döneceklerini söylediler ama ilk kez duyuyormuş gibiydiler. Verimlilik birimi ise  biz toplu halde girmenizi istersek çkys ye girersiniz istemezsek girmezsiniz daha bişey belli değil dedi. ben de çkys için bir şifre verilse şu an girilebilir daha sonra da başımıza bela olmaz dedim. bizimle ilgisi yok çkys ye söyleyin dediler. bir çok sorduğum soruya da aynı tür cevaplar aldım.
birlik değerlendirme el kitabını sordum basım aşamasında dediler. dijitalini istedim vermediler.
global bütçe dışı tahsilatı sordum kabul edilebilir değer neye göre hesaplanacak diye finans hizmetleri başkanlığına yönlendirdiler.
borçlanma gün süresini sordum hakeza...
gözlemsel değerlendirmeyi sordum 6. ayda olacakmı diye, daha belli değil dediler 5. aydayız daha ne zaman belli olacak dedim. bilmiyorlar.
verimlilik forumunu sordum şimdilik sadece genel sekreterler foruma üye oluyor ama sizi de dahil edeceğiz dediler.
saolsunlar...

Slm alpisilin siz de sormuşsunuz da sormuşsunuz Smiley sistem yeni kimse çok bişey bilmiyor dolayısıyla tatmin edici cevaplar alamıyoruz hayırlısı bakalım bekleyip görecez
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.134 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22