16 Ekim 2018, 15:00:15
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: kimliklendirme  (Okunma Sayısı 10291 defa)
gokce46
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 10 Ocak 2013, 13:50:17 »

Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin... bir sorum olacak serviste yatan aynı isimli iki hasta varsa ne yapılıyor önceden lacivert bileklik takılıyordu şimdiki uygulama ne oldu sadece protokol numara ile ayırt etmek yeterli midir...

BURCU...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2013, 08:35:33 »

ve bununla ilgili eğitim vericem hasta kimliklerinin doğrulanması elinde örneği olann varsaa yardımcı olabılır mı..
suğra
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2013, 17:24:18 »

ve bununla ilgili eğitim vericem hasta kimliklerinin doğrulanması elinde örneği olann varsaa yardımcı olabılır mı..

hks de aynı isimli hastalar için düzenleme yok. ancak kurumunuza özgü bir yöntem belirlenebilir diye düşünüyorum ama en iyisi hks danışmadan öğrenmek
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2013, 23:08:53 »

Hasta kimlik bilgillerinin tanımlanması ve  doğrulanması prosedürü ekteki dosyada.Yararlı olması dileğiyle.

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2013, 00:28:42 »

Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin... bir sorum olacak serviste yatan aynı isimli iki hasta varsa ne yapılıyor önceden lacivert bileklik takılıyordu şimdiki uygulama ne oldu sadece protokol numara ile ayırt etmek yeterli midir...

Protokol numarası ile ayırt etmek yeterlidir.
fatmagok
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2013, 14:02:36 »

benim kimliklendirme için hazırladığım sunu,umarım işinize yarar Smiley

_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2013, 00:37:06 »

Paylaşım için tşkler...
KHBihkalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2013, 17:08:38 »

Herkese merhaba,

HKS de istenen ve kullanılması zorunlu olan kimlik doğrulama bilgileri .Yatışı yapılan her hastada beyaz renkli kimlik tanımlayıcı kullanılmalıdır.

Kimlik tanımlayıcı barkodlu olmalıdır. Barkod üzerinde protokol numarası, hasta adı- soyadı- doğum tarihi ( gün, ay, yıl ) bilgileri yer almalıdır. Denilmektedir. Başkada her hangi

bir bilgi istenmemektedir.

Bebeğin barkodunda annenin adı- soyadı, bebeğin doğum tarihi ( gün, ay, yıl ) bilgileri ve anne veya bebeğin protokol numarası bulunmalıdır.

Yukarıda belirtilen bilgiler dışında hiçbir bilgi bulunmamalıdır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.077 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22