20 Haziran 2018, 20:23:00
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: KLİNİK KALİTE  (Okunma Sayısı 1306 defa)
bernaa
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 13 Eylül 2017, 09:52:19 »

Arkadaşlar merhaba.1 yıldır kalite konusundan uzaktım bu süreç içerisinde klinik kalite adı altında bir uygulama başlamış.Klinik kalite verilerini görebilmemiz için hastaneden e nabız üzerinden veri girişimi olması gerekmekte sadece e nabız üzerinden girilen verilerin mi analizidir bu.E-nabız verilerini her poliklinik ayrı ayrımı giriyor.Sorularımdanda anlıyacağınız üzere konu ile ilgili hiç bir bilgim yok beni detaylı şekilde aydınlatırsanız çok memnun olurum.Teşekkürler.

gülşen.ce.
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2017, 09:47:34 »

Ben de göreve yeni başladım hastanemiz 44 yataklı. Klinik Kalite konusuna bir türlü odaklanamıyorum. Neler yapmam gerekli, 50 yatak altı olduğu için sadece ben mi sorumluyum?  ( Kalite biriminde sadece ben çalışıyorum). Rehberi okudum ama yine de netleştiremedim sorularımı. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok çok mutlu olurum.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2018, 23:47:40 »

Klinik kalietede yeni çalışmalar yapan akadaşlar var mı?
deryaist
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2018, 09:14:24 »

merhabalar, Klinik Kalite konusu tam bir muamma,
Bakanlık tarafından yapılan eğitimde en son katarakt- kalça ve diz protezi çalışmalarının yapılmasının yeterli olduğu diğer göstergeler için çalışmaların devam ettiği söylendi. herkes çok dertli olduğu için klinik kalite anlamındaçok verimli bir eğitim olmadı. ingiltere rol model alınarak yapılan bir çalışmayı tüm kurumları pilot uygulama olarak kullanarak ne kadar sağlıklı veriye ulaşılabilir onu ölçüyorlar şimdilik. bakanlıkta tam olarak ne istediğini bilmiyor gibi bir sey. elimde sunumlar var isterseniz paylaşabilirim.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2018, 11:22:20 »

merhabalar, Klinik Kalite konusu tam bir muamma,
Bakanlık tarafından yapılan eğitimde en son katarakt- kalça ve diz protezi çalışmalarının yapılmasının yeterli olduğu diğer göstergeler için çalışmaların devam ettiği söylendi. herkes çok dertli olduğu için klinik kalite anlamındaçok verimli bir eğitim olmadı. ingiltere rol model alınarak yapılan bir çalışmayı tüm kurumları pilot uygulama olarak kullanarak ne kadar sağlıklı veriye ulaşılabilir onu ölçüyorlar şimdilik. bakanlıkta tam olarak ne istediğini bilmiyor gibi bir sey. elimde sunumlar var isterseniz paylaşabilirim.

sunumları paylaşabilirseniz memnun oluruz ,mutlaka yararı olacaktır.
Klinik kalite konusunda haftaya biraz detaylı  açıklamaya  yapmayı planlıyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.133 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22