16 Ekim 2018, 08:49:06
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Özel Hastaneler HKS Eğitimi Katılımcıları Hakkında Duyuru!(10.08.2011)  (Okunma Sayısı 25268 defa)
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 10 Ağustos 2011, 23:35:46 »

Bilindiği üzere Daire Başkanlığımız ve TOBB Sağlık Kurumları Meclisi işbirliğinde 24-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Ankara ilinde "Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları (HKS) Eğitimi" düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim, sadece özel hastanelere yönelik olup danışman firma yetkililerinin katılımına yönelik bir eğitim değildir. Bu çerçevede eğitime özel hastaneyi temsilen kalite yönetim direktörleri veya hastanenin belirlediği bir yetkilinin katılması ve katılacak kişinin de özel hastanede SGK'lı olarak çalışması gerektiği halde bazı özel Hastaneler adına kalite danışmanlarının/danışman firma yetkililerinin kayıt yaptırdığı tespit edilmiştir. Bu durum eğitimin etkinliği açısından tarafımızca uygun görülmemektedir. Bu nedenle, eğitime katılmak üzere "Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları (HKS) Eğitimi Katılımcı Bilgi Formu"nu doldurarak tarafımıza iletmiş olan hastanelerden katılımcısı kalite danışmanı/danışman firma yetkilisi olan hastanelerin en geç 12 Ağustos 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar isim değişikliği yapmak üzere Başkanlığımızla iletişim kurmaları gerekmektedir. Ayrıca özel hastanelerin formda belirtmiş oldukları katılımcıların kurumlarında görev yapıp yapmadıklarına dair Sosyal Güvenlik Kurumu ile de gerekli görüşmeler yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

berringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2011, 16:50:16 »

Özel Hastaneler HKS Eğitimi Kuralları:

24-25 Ağustos 2011 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı ve TOBB işbirliği i ile yapılacak olan özel hastaneler HKS eğitimi ile ilgili kurallar aşağıda belirtilmiş olup tüm katılımcıların bu kurallara özen göstermesi rica olunur.

24 Ağustos günü eğitim salonu önünde bir kayıt masası oluşturulacaktır. Kayıt işlemi saat 08:30-09:00 arasında yapılacaktır.
Kayıt masasında katılımcılara eğitim materyali verilecektir.
Katılımcılar kayıt masasına kayıt yaptırdıktan sonra eğitime alınacaklardır.
Kayıt masasında katılımcılara isimlerini belirten yaka kartı verilecektir.
Oturma planı her gün değişecek olup her gün sabah salon kapısına asılacaktır.
Katılımcılar oturma planına uymalı ve gün içinde yer değişikliği yapmamalıdır.
Dersler sabah 09.30'da başlayacak olup 16.00'a kadar devam edecektir.
Eğitimlere katılım mecburidir.
Kurumu tarafından resmi yazı gönderilmeyenler eğitime alınmayacaktır.
 Eğitimlerde film, fotoğraf çekimi ve ses kaydı yapılması yasaktır.

Toplantı Adresi: TOBB Üniversitesi Sosyal Tesisler Toplantı Salonu Söğütözü Caddesi No:43, Söğütözü, Ankara
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
berringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2011, 16:50:46 »

eğitime katılanlar varmı???

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2011, 18:45:41 »

bildiğim kadarı ile eğitime katılanlar var ama,bir şey yazan paylaşan olmamış
yesim_23
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2011, 16:28:43 »

ben eğitime katılacağım sanırım yarın sabah ankarada olacağım.
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2011, 19:52:36 »

2 günlük eğitim maratonundan sonra biraz< bir şeyler yazıyım dedim.Öncelikle organizasyonu ve salonu beğenmedim. Sağlık Bakannlığı sanki bu işle uğraşmak istemiyorda zoraki (SGK Yüzünden )uğraşıyor gibi hava verdi.

Pek çok konu açııkta kaldı. Sonuçta 2 günd ene olabilirdi ki? Bence bu süreç hatalı ve yanlış gidiyor. Bir kaç kişi ile tanıştım. Benle tanışmak isteyen Smiley

Bundan sonraki süreçte daha aktif olacağız

ibaran
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2011, 09:50:07 »

günaydın arkadaşlar. bende eğitimdeydim. sayın feldispat  sizi aradım ama listede yazılı numarada bir türlü bulamadım  Smiley yaka kartlarından isim okumaktanda yoruldum acaba tanıdık biri çıkar mı diye. çok verimli olmadı bencede özellikle bazı konularda. en azından değerlendirmelerin ne zaman yapılacağını öğrenmiş olduk. farkettiğim şeyse hks komisyonu bazı konularda standartlarla çelişen cevaplar verdi. kafamızdaki pek çok soru cevapsız olarak geri döndük.
asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2011, 11:06:27 »

arkadaşlar denetim süreci için ne gibi bir bilgi aktarımı yapıldı. ben eğitime katılamadım, gebeliğim yüzünden. bilgi alabilirmiyim.

“Liderlik güç kullanmak değil, başkalarını güçlü kılmaktır.”
yesim_23
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2011, 11:20:51 »

merhaba
Bende ibaran ve feldispat ile aynı görüşteyim.Bakanlık yol göstermek yerine insanların kafalarını karıştırıyor hepimiz beklentİ  içinde gittik, eğitimin daha verimli olacağını,bize YENİ BİR UFUK AÇACAĞINI DÜŞÜNÜYORDUM.Aslına bakarsak bizler bu toplantılarda birbirimize yol gösterip destek veriyoruz fikrimce aynı bölgede bulunan kalite temsilcileri kendi aralarında toplantı yapsa ,fikirlerini paylaşsa daha etkili ve verimli olur
Ne yapalım bizler yolumuza azimle devam edeceğiz herkese iyi çalışmalar Smiley
asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2011, 11:22:50 »

yeşim hanım,  denetim tarihi için ne söylendi.

yesim_23
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2011, 11:26:28 »

Ekimin ikinci haftası - Ocak 2012 ikinci haftası arasında olacağını denetlenecek hastanelerin performans.saglik.gov.tr adresinde denetyimden 1 hafta önce yayınlanacağını söylediler.Tabii bunlar net değil eylül ayında siteden duyuru yapacaklarmış
asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2011, 11:29:02 »

Çok erken bir süreç değil mi? arkadaşlar.

yesim_23
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2011, 11:35:20 »

sgk anlaşmalı bir hastanedemisiniz ? Muaff tutulacak bölümlerde var denetlemelerde
asya.ersoy
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2011, 11:38:19 »

EVET,  SGK ANLAŞMALI BİR  HASTANEYİZ.  HANGİ BÖLÜMLER?

yesim_23
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2011, 11:50:31 »

Smiley cümleyi yanlış kurdum sgk anlaşması olmayan hastaneler sadece çalışan ve hasta güvenliğnden sorumlu .Sgk anlaşması varsa hastanenizde hizmet veren tüm bölümler denetime tabi , sadece hizmet satın aldığınız bölümler yani patoloji lab. yoksa ve hizmet dışardan alınıyorsa denetim dışı
Çok net olarak denetimlerle ilgili bilgi vermediler aralardan benim anladıklarım
Yanılıyorsam eğitime katılan arkadaşlar düzeltsin lütfen
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.15 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22