15 Ekim 2018, 21:56:31
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PLANLAMA MÜDÜRÜ GÖREV TANIMI ACİLLL  (Okunma Sayısı 21182 defa)
sbleali
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 30 Mart 2011, 00:35:16 »

PLANLAMA MÜDÜRÜ GÖREV TANIMINA ACİL İHTİYACIM VAR

toplamkalite
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2011, 08:01:30 »

Selamlar.. en uygun maddeleri firmanız için uyarlayabilirsiniz..

1.   Üretim planına istinaden haftalık imalat planlarını, makine seçimini, iş rotalarını, işgücü kullanımını ve günlük iş emirlerini hazırlar ve uygulanmasını takip eder.
2.   Haftalık üretim planlarda mutabık kalınan termin tarihlerinde, istenen kalite düzeyinde ve adetteki mamulü Üretim Sorumlusu’na teslim eder. Tamamlanmış üretimlere ait sipariş emirlerini kapatır.
3.   Periyodik olarak hazırlanan sipariş izleme raporlarını takip eder ve amirine sunar. 
4.   Satış ve Pazarlama Bölüm Müdürlüğü'nden gelen sipariş bilgilerini ve imalat kartlarını inceleyip değerlendirir, imalattaki ilgili kişilere aktarır.
5.   Üretim birimlerinin günlük raporlarını inceler ve imalat planı  dahilinde yürütülmesini sağlayıcı  tedbirler alır.
6.   Üretim birimlerini kapasitelerinin tespitinden, ekipman ve yerleşime ait fizibilite yapıp amirine görüş ve fizibilite ile ilgili teklif hazırlamaktan sorumlumdur.
7.   Bantlar arası iş yükünü dengeleme amacıyla proses içi ara stokların en uygun seviyede tutulmasından ve doğru malzemenin gerektiği anda ve yerde bulundurulması hususunda gerekli tedbirleri alır.
8.   Üretim planlarına bağlı olarak iş emirlerine uygun kalıpların güvenli ve emniyetli bir şekilde hazırlanmasını ve iş bitiminde aynı şekilde kalıp haneye teslim edilmesini vardiya sorumlusu ile birlikte kontrol eder.
9.   Fazla mesaiye ait makine ve işgücü planlarını ve personel listelerini hazırlar ve amirinin tasdikine sunar.
10.   Verimlilik,üretkenlik,kaynak ve kapasite kullanımı ve plandan sapmalar gibi hususlarda verileri toplar, analiz eder,istatistiksel olarak değerlendirir,gerekli açıklamalar, sebepler ve yorumları Genel Müdüre sunar.
11.   Geçmişte hazırlanmış imalat planlarında yaşanan sapmaları analiz ederek,değerlendirir; yeni imalat planlarının daha gerçekçi bir şekilde yapılmasını ve planlama etkiliğinin arttırılmasını sağlayacak tedbirleri alır.
12.   Mevcut imalat planlarını aksatmayacak bir şekilde ,numunelerin hazırlık,planlama,üretim ve takibini temin eder.

13.Üretim esnasında kullanılması gereken yardımcı araç ,gereç, ve aparatlarının tespiti ve tedarikini sağlar.
14.    Amirinin görevi başında bulunmadığı hallerde ,Fabrika Müdürlüğü’ne vekalet eder.

Hasan SAĞÇOLAK

ISO 9001 ve ISO/TS 16949   <3   Öğrenecek daha çok şeyim var !
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.088 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22