20 Şubat 2018, 10:42:55
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: RİSK DEĞERLENDİRME VE YÖNETİMİ  (Okunma Sayısı 16200 defa)
HivdaA
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 30 Eylül 2015, 09:53:56 »

Hastane bölümlerinde risk değerlendirmesini Kalite birimi mi yoksa iş güvenliği uzmanları mı hazırlamalıdır?
iş güvenliği uzmanlarının hazırladığına ilave olarak bizim de değerlendirme yapmamız şart mı? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler:)

kguseda
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2015, 10:40:48 »

Hastane bölümlerinde risk değerlendirmesini Kalite birimi mi yoksa iş güvenliği uzmanları mı hazırlamalıdır?
iş güvenliği uzmanlarının hazırladığına ilave olarak bizim de değerlendirme yapmamız şart mı? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler:)

Merhabalar,

Ben özel hastanede çalışmaktayım. İş güvenliği uzmanı ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. Tabloları bu yıl bitmeden revize edeceğiz. Her bölüm sorumlusundan kendi çalışma ortamlarıyla ilgili riskli gördüğü şeyleri yazmalarını istedik. Bunlar iş güvenliği uzmanında toplandı. Daha sonra da uzmanımızla birlikte bölüm bölüm gezerek kendi tespitlerimizi yapacağız. Son olarak tabloları da yine birlikte değiştireceğiz. İlave olarak kalite birimi için bir değerlendirme yapmıyoruz.

feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2015, 13:09:48 »

6331 sayılı İSG Kanunu ve Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği' ne göre  risk değerlendirme ekibinde;

* İş Güvenliği Uzmanı
*İŞyeri Hekimi
*Çalışan Temsilcisi
*Destek Elaman
* Bu süreçte görev almak isteyen gönüllü personel olmalıdır.
 Sürecin daha iyi yürümesi için hastane süreçlerini iyi bilen  kalite direktörü ve ilgili bölüm sorumlusu daha iyi olur.  Böyle yaparak, çalışma bakanlığı için ayrı sağlık bakanlığı için ayrı evrak düzenlememiş olursunuz.
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2015, 13:20:31 »

Ayrıca ben daha önce 5X5  matris kullanıyordum

şimdi Kinney yönetemine geçtim

Örnekleri ektedir.

* RİSK ANALİZİ.pdf (381.34 KB - Yükleme: 568 kez.)
* YEMEKHANE-RİSK-ANALİZİ.xls (3206.5 KB - Yükleme: 351 kez.)
* RİSK ANALİZİ-YENİ TASARIM.pdf (326.08 KB - Yükleme: 550 kez.)
dilocan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2015, 17:07:31 »

Buna uygun prosedür de hazırladınızmı
kguseda
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2015, 18:29:37 »

Merhaba arkadaşlar.

Risk analizlerinde hangi başlıkları ve hangi alt maddeleri ele aldınız? Örneğin poliklinik, yatan hasta odaları gibi bölümlerde ne gibi risk tespitleri yaptınız?
yağızım
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2015, 18:36:49 »

BİZİM İSG UZMANI VAR AMA DAHA YAPMADI.ARALIK AYI GİBİ YAPACAKMIŞ.YAPINCA PAYLAŞABİLİRİM:(
metceycey
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2015, 23:01:06 »

6331 deki destek eleman kısmına kalite birimi ve birim sorumlularını (Her Birimin sorumlu hekimi ve sorumlu yardımcı sağlık personellerin her ikisini de)aldık. Diğer üyeler ile birlikte herkese İş sağlığı güvenliği uzmanı tarafından eğitim ve toplantı düzenlendi. İsg uzmanı ile her birimin sorumluları ile birimleri yerinde değerlendirerek risk analizini hazırladık. Birimlerdeki yüksek risk faktörlerini  ilgili komite gündemlerine aldık ve görüşüyoruz burada bu yüksek risk faktörlerini düşürmek için gerekli kararlar ve görevlendirmeler yapılıyor. bu kararların takibi de İSG kurulu ile kalite birimi yürütüyor.   kalite bu işin daha çok dökümantasyon kısmında yer alıyor. İSG kurulu hemen herşeyi halletmiş oluyor. Risk analizlerine kadrolu personelleri ve stajerleri ekledik. Taşeron firma çalışanları yok.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2016, 13:37:23 »

İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Analizi İyi Uygulama Örneği

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi/Başhekimi Uzm. Dr. Halil NACAR ve İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Koordinatörü Dr. Ali Suha BİNGÖL koordinatörlüğünde A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Gülistan KARAN BUTURAK tarafından Risk Analizi örneği hazırlanmıştır.
kONU İLE İLGİLİ LİNK AŞAĞIDA;

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2016, 21:23:30 Gönderen: _burakk_ » Logged
scania
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2016, 10:04:09 »

Risk yönetiminde risk analizinden başka ne gibi doküman hazırlamak lazım?
Kalite3
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2016, 10:24:02 »

Mrb arkadaşlar,  kaliteye yeni başladım paylaşımlarınız çok faydalı oluyor teşekkürler. eksik formlarım var: VENTİLATÖRLE İLİŞKİLİ PNÖMONİ RİSKİ İZLEME, KATETER BAKIM VE TAKİBİ,  EXTREMİTE  NABIZ TAKİBİ VE ÖDEM DERECELENDİRME dökümanları paylaşır mısınız elinizde varsa Huh??
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2016, 11:11:12 »

RİSK YÖNETİM DİYE  BİR KONU VAR,AYRICA FORMLAR BAŞLIĞI  VAR.
ARKADAŞLAR LÜTFEN DUVAR GAZETESİ GİBİ HER AKLINA GELEN  Bİ KONU AÇMASIN LÜTFEN..
EĞER BEKLENTİLERİMİZ OLACAKSA ALCAĞIMIZ  KADAR  KATKIMIZDA OLSUN..!
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2016, 13:55:30 »

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi/Başhekimi Uzm. Dr. Halil NACAR ve İş Sağlığı ve Güvenliği Birim Koordinatörü Dr. Ali Suha BİNGÖL koordinatörlüğünde A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Gülistan KARAN BUTURAK tarafından Risk Analizi örneği hazırlanmıştır.

Çok güzel bir çalışma olmul yapanların eline sağlık bir iş güvenliği uzmanı olarak çok beğendim takdir ettim

ben de sizle bir örnek paylaşacağım
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2016, 13:55:50 »

Bence bir risk değerlendirme prosedürü olması lazım

Çok güzel bir çalışma olmul yapanların eline sağlık bir iş güvenliği uzmanı olarak çok beğendim takdir ettim

ben de sizle bir örnek paylaşacağım
mmmat
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2016, 16:00:55 »

teşekkürler.......
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.081 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22