24 Nisan 2018, 11:49:40
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sağlıkta Kalite Göstergeleri Veri Girişi Hakkında… TÜR-GÖS Modülü  (Okunma Sayısı 6134 defa)
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 10 Ağustos 2017, 17:33:50 »

Sağlıkta Kalite Göstergeleri Veri Girişi Hakkında…
GÜNCELLENME TARİHİ : 10/08/2017

Sağlıkta kalite göstergelerinin izlenmesi kapsamında veri girişi yapılan SİYOS, Kurumsal Kalite Sistemi içerisine “Türkiye Sağlıkta Kalite Göstergeleri Sistemi (TÜR-GÖS)” adında yeni bir modül olarak entegre edilmiştir.

Bu kapsamda kamu ve özel tüm hastaneler tarafından, KKS Kullanıcı adı ve şifresi ile Kurumsal Kalite Sistemine giriş yapılarak, “TÜR-GÖS”  modülünden SKS göstergelerine ait 2017 yılı Ocak-Şubat-Mart (1. Dönem) ve Nisan-Mayıs-Haziran (2. Dönem) veri girişlerinin 15.09.2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

TÜR-GÖS’e veri girişleri üçer aylık periyodlar halinde yılda dört kez yapılacaktır. Her dönemin verisi dönemin bitimini takip eden ay içinde gerçekleştirilecektir. Veri girişi sırasında göstergelere ait sonuçlar değil hesaplamada kullanılan parametrelere ilişkin veriler girilecektir. Bu kapsamda 2017 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait verilerin Ekim ayı içerisinde  girilmesi gerekmektedir.

Sağlıkta kalitenin geliştirilmesi adına çok önemli olan bu sistemin ülkemiz sağlık sistemine hayırlı olmasını dileriz.

Duygukal
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2017, 05:55:11 »

merhabalar.. ben Yen''i Kalite direktörü olarak işe başladım ve bu konu hakkında pek bilgim yok.. siyos hesaplarına takıldım kaldım..
gösterge kartlarındaki hesaplamaları zaten bölüm sorumlularından veri toplama aşamasında teğimin ediyoruz.. bırde buna ek bor hesaplama yaparak siyoda giriş yapıyormuşuz o hesaplamayı nereden öğrenebilirim.
Lütfen yardım edin
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2017, 13:34:32 »

merhabalar.. ben Yen''''''''i Kalite direktörü olarak işe başladım ve bu konu hakkında pek bilgim yok.. siyos hesaplarına takıldım kaldım..
gösterge kartlarındaki hesaplamaları zaten bölüm sorumlularından veri toplama aşamasında teğimin ediyoruz.. bırde buna ek bor hesaplama yaparak siyoda giriş yapıyormuşuz o hesaplamayı nereden öğrenebilirim.
Lütfen yardım edin

SİYÖS şu anda hizmet veremiyor,çalışma yapılıyor.  aşaiğda açıkalama var.2017 yılı gösterge kartlarının eklenmesi ,içinde süre verilmiş zaman var daha.
Sağlıkta kalite göstergelerinin izlenmesi kapsamında
veri girişi yapılan SİYOS, Kurumsal Kalite Sistemi içerisine “Türkiye Sağlıkta Kalite Göstergeleri Sistemi (TÜR-GÖS)” adında yeni bir modül olarak entegre edilmiştir.

Bu kapsamda kamu ve özel tüm hastaneler tarafından, KKS Kullanıcı adı ve şifresi ile Kurumsal Kalite Sistemine giriş yapılarak, “TÜR-GÖS”  modülünden SKS göstergelerine ait 2017 yılı Ocak-Şubat-Mart (1. Dönem) ve Nisan-Mayıs-Haziran (2. Dönem) veri girişlerinin 15.09.2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

TÜR-GÖS’e veri girişleri üçer aylık periyodlar halinde yılda dört kez yapılacaktır. Her dönemin verisi dönemin bitimini takip eden ay içinde gerçekleştirilecektir. Veri girişi sırasında göstergelere ait sonuçlar değil hesaplamada kullanılan parametrelere ilişkin veriler girilecektir. Bu kapsamda 2017 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait verilerin Ekim ayı içerisinde  girilmesi gerekmektedir.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2017, 13:39:32 »

onlarca göstergeyi  bir cümlede ifade anlatmak  etmek zor,bunu biraz  alt yapı  ve eüetim olması halinde daha kolay .. birazda zaman
portalda indiktör  ve gösterge başlıkları var..çok sayıda   örnekte bulabilirsiniz..
Göreviniz hayırlı olsun..güzel paylaşımlar diliyor ve  portala da katkılarınız bekliyoruz..
Duygukal
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2017, 19:21:12 »

Teşekkür ederim.
Duygukal
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2017, 12:59:43 »

Beni bu konuda lütfen bilgilendirin..indikatörler..
Bası  gösterge kartlarında 1aylık veri toplanıyor...  bazılarında 3 aylık .. basılarında 6 aylık veriler toplanıyor. Bunların hepsini siyosa mı giriş yapıyorum.. Huh?
anlamadığım şu siyosa 3 aylık veri girişi yapıyoruz ..üç aylık siyos girişi veriler elinde olduğu sürece kolay gibi eğer yanlış algılamadıysam ...
aylık olan verileri 3 ay boyunca toplayıp...bunların aritmetik ortalamasını mı yazıyorum siyosa... Huh?
3 aylık veri topladığım yerler için gösterge kartındaki hesaplamayı yapıp  mı  siyosa  giriyorum?Huh?
Birde 6 aylık veri topladığım yerleri örn. İki ye bölüp..  siyosa nasıl işleyeceğim onu anlamadım..her şey gösterge kartındaki hesaplamayı  bas alarak..zaman ayarını yaparak mı siyosa  işleyeceğim.. lütfenyardım edin..
Maviay
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2017, 09:23:47 »

Merhabalar
Siyös sizin kafanızı epey karıştırmış sanırım  Smiley
Siyösü unutun orası kapandı artık veriler kurumsal kalite sisteminde türgös olarak açılan bölüme girilecek.Kurumsal kalite sistemi neresi en basit ifade ile anket girişlerinin yapıldığı site.Oraya giriş yapıp türgös kısmında veri girişi bölümüne bakarsanız anlarsınız zaten artık siyös gibi hesaplama yaparak girilmeyecek hangi veriyi istiyorsa onu gireceksiniz. O yüzden siyösü unutun türgöse bakın  Grin
Fyhkalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2017, 10:04:15 »

İYİ ÇALIŞMALAR ARKADASLAR BENDE DE GÖSTERGELERİ TANIMLANMAMIŞ GÖSTERİYOR BİRAZ KURCALADIM AMA YAPAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM
birgl
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2017, 16:06:52 »

acil göstergelerinden 3 nu gırdım ama diğerleri çalışmadı sanırım beklemek lazım
SinemKalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2017, 09:07:00 »

TÜRGÖS'' e veri girişi yaparken Ocak, Şubat, Mart ayları için örneğin, Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Oranı'' nı girerken Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Sayısı maddesinde 3 ayın toplamı örneğin 36 mı gireceğim 36/3=12 yani aritmetik ortalama alıp mı gireceğim.
Duygukal
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2017, 05:00:59 »

Sinem hanım bu sorunun cevabını bende bilmiyorum öğrenevildiyseniz paylaşır mısınız
*Özgür*
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2017, 09:08:12 »

TÜRGÖS'''' e veri girişi yaparken Ocak, Şubat, Mart ayları için örneğin, Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Oranı'''' nı girerken Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Sayısı maddesinde 3 ayın toplamı örneğin 36 mı gireceğim 36/3=12 yani aritmetik ortalama alıp mı gireceğim.

veri giriş süresi 3 aylık olduğu için 3 ay sonundaki toplam sayıları giriyorum. Hem Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi sayısının, hemde toplam BT sayısının 3 aylık değerlerini giriyorum.
SinemKalite
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2017, 12:05:44 »

TÜRGÖS'''''''''''''''' e veri girişi yaparken Ocak, Şubat, Mart ayları için örneğin, Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Oranı'''''''''''''''' nı girerken Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi Sayısı maddesinde 3 ayın toplamı örneğin 36 mı gireceğim 36/3=12 yani aritmetik ortalama alıp mı gireceğim.

veri giriş süresi 3 aylık olduğu için 3 ay sonundaki toplam sayıları giriyorum. Hem Kontrast Madde ile Çekilen Tomografi sayısının, hemde toplam BT sayısının 3 aylık değerlerini giriyorum.

Yok Duygu hanım konu ile ilgili bilgi edinemedim. O zaman Özgür Bey'''' in dediği gibi 3 aylık değerleri girelim, belki bir açıklama yapılır ilerleyen günlerde.
gülşen.ce.
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2017, 09:08:45 »

Arkadaşlar merhaba. Özel bir hastanenin yeni Kalite Yönetim Koordinatörü olarak göreve başladım. Benden önce, Tür-Gös e girilmesi gereken verilerin kayıtları tutulmamış. Önceki 3 aylık dönem için ulaşabildiğim verileri sisteme girebilir miyim yoksa normalde sistemde görülen bütün verilerin kayıtlarını tutmak zorunda mıyız?
KYDNAZO
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2017, 09:40:49 »

Selam;
Tür-gös te el hijyeni(1.2. basamak yoğun bakım ve hastane genelinde),hasta ve çalışan menmuniyet anketleri  veri girişi kaldırılmış...Ayrıca HBYS arıza süreleri,mavi kod ulaşma süreleri dakika olarak giriyoruz...umarım doğrudur.Çünkü bende yeni kaliteciyiim....
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 09:48:40 Gönderen: KYDNAZO » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.091 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22