18 Aralık 2017, 10:02:58
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sertifikalı Kalite Mühendisliği Programı  (Okunma Sayısı 5558 defa)
DokuzEylul
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« : 09 Nisan 2012, 11:36:16 »

Eğitimin Amacı : Müşterilere sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesi, bunları ortaya çıkaran kuruluş süreçlerinin hatasız çalışması ile doğrudan ilişkilidir. Kuruluşun süreçlerinde meydana gelebilecek problemler ve hatalar, sonuçta sağlanan ürün ve hizmetlerde “değişkenlik”, diğer bir deyişle “düşük kalite”yi ortaya çıkaracaktır. Kalite mühendisliği, bir kuruluşun, stratejik planlama, pazarlama, ürün ve üretim süreci tasarımı, üretim gibi süreçlerini etkin bir şekilde planlaması, uygulaması, performansını  izlemesi ve sürekli iyileştirmesi için, bir çok yönetimsel ve istatistiksel araç sunmaktadır. Eğitim içerisinde, esasen şirket çapındaki iyileştirme faaliyetlerinin organizasyonu ve yönetilmesi için birer “sistem” olarak tasarlanan mega araçların yanında, küçük çaplı spesifik problemler için kullanılabilecek özel kalite geliştirme araçları çeşitli örnekler ile katılımcılara aktarılacaktır. Bu eğitimi tamamlayanlar, çalıştıkları kuruluşlarda, tüm kalite yönetimi ve iyileştirme faaliyetlerinin planlanması ve uygulanmasında liderlik yapabilecek bilgi seviyesine ulaşmış olacaktır.

Eğitimin İçeriği  : 

I. YÖNETİM VE LİDERLİK  (10 SAAT)

•Kalite kavramı, tarihi, Kalite Guruları

•Toplam kalite yönetimi + EFQM

•Stratejik yönetim ve strateji göçerimi

•Kalite fonksiyon göçerimi + müşteri memnuniyeti

•Süreç Yönetimi

•Performans yönetimi + Balanced Scorecard

II. KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ (8 SAAT)

•Kalite yönetim sistemi standartları – ISO 9000 ailesi

•Kalite Tetkikleri

III. ÜRÜN VE SÜREÇ TASARIMINDA KALİTE (6 SAAT)

•Ürün ve Süreç Tasarımı Süreci – Kalite planlaması

•Hata Türleri ve Etkileri Analizi (FMEA)

IV. KALİTE GELİŞTİRME ARAÇLARI (16 SAAT)

•Eski araçlar (Akış şeması, Pareto, Sebep sonuç diyagramları, kök sebep analizleri vb.)

•Yeni araçlar (İlişkiler digrafı, SIPOC diyagramları, kıyaslama vb.)

•Temel istatistik kavramlar, verileri toplama ve özetleme, değişkenlik

•İstatistiksel süreç kontrolü

•Süreç yetenek analizleri

•Ölçüm sistemleri analizi

•Kabul örneklemesi

•Deney tasarımı ve analizleri – Taguchi teknikleri – Shainin yaklaşımı

•Sürekli iyileştirme teknikleri (TQM, Kaizen, PDCA, değişim mühendisliği, Altı sigma ve DMAIC, kısıtlar teorisi, yalın üretim)

Eğitimin Süresi :  40 saat

Hafta Sonu Programı :    ***.***.2011 - ***.***.2011  Cumartesi / Pazar  09.30 - 12.30 (Toplam 8 Gün)

Kayıt İçin Tıklayınız

Eğitimin Ücreti :

•Üniversite öğrencilerine 400 TL + KDV, 
•Diğer Kişilere 450 + KDV,
•Aynı anda DEÜBİMER' in farklı bir kursuna kayıt yaptıran herkese 350 TL + KDV'dir 
Taksitli ödeme seçeneklerimiz mevcuttur.
Kuruma özel eğitimlerde (Firma, öğrenci kulüp ve toplulukları, vb) indirim uygulanmaktadır.
Eğitim notları verilecek olup, ücrete dahildir.

Eğitmen:   Dr. Murat Tanık, Doç. Dr. Cenk Özler, Doç. Dr. Ali Kemal Şehirlioğlu.

Kurs DEÜBİMER'in Dokuzçeşmeler Kampüsünde yer alan dersliklerinde (D Blok) verilmektedir. Eğitimde %70 devam zorunlu olup, katılımcılara Katılım Sertifikası verilecektir. Kayıt olunan dönemde yeterli talep olmadığından açılmayan kursların kayıtları bir sonraki döneme aktarılır.

Talep olması durumunda bilişim eğitimlerimiz 10’ar kişilik gruplara özel olarak hafta sonuda dahil olmak üzere istenilen gün ve saatlerde açılabilir. Eğitim taleplerinizi Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın Adresine gönderiniz.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.066 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22