13 Aralık 2018, 22:48:43
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SKS Doküman Yönetim Sistemi" Rehberi yayınlandı.  (Okunma Sayısı 23022 defa)
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 06 Şubat 2013, 11:16:38 »

ilgili link aşağıda

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

ayşegül-2011
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2013, 12:38:58 »

HKS DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ olmuş SKS DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ , rehberde nihayet logo kısmı aydınlığa kavuşmuş gibi gözüküyor.Biz tüm doümanlarımızı çift logolu olarak değiştirmiştik.Şimdi hepsini tekrar elden geçirip kurum logosunu yok edeceğiz.Zaman,emek ve maddi kayıptan başka bir şey değil bence.Onca ıslak imzalı asıl belge tekrar çıkarılacak,kağıt israfı.Sonuç olarak ;sistemi oturtana kadar oldukça kalitesiz, sürekliliği olmayan (temmuz 2012 de yayınlanmıştı önceki sistem) bir süreç yaşadığımızı düşünüyorum.
dibivasi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2013, 13:04:17 »

Kurum logosunu çıkardığımızda dokümanın kurumumuza ait olduğu nasıl anlaşılacak? Bu problemi nasıl giderdiniz? veya nasıl gidermeyi düşünüyorusunuz? Mesela bizler doküman formatına müdahale edip herhangi bir yerine kurum adımızı yazabilir miyiz veya bakanlık logosu altında bulunan Sağlık Bakanlığı yazısı altına kendi kurum adımızı logo içine yazabilir miyiz? Bu konuda görüşlerinizi paylaşabilir misiniz? (Not: Bununla ilgili HKS danışmaya soru sormuş ancak cevap alınamamıştı ve yöneticilerimiz aracılığı ile bakanlık çalışanları ile görüşülmüş olup kesin bir cevap alınamıştır.)
BURCU...
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2013, 13:59:35 »

bu konuyla ilgili net birşey öğrenen olursa dönebilir misiniz..
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2013, 15:12:42 »

HKS DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ olmuş SKS DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ , rehberde nihayet logo kısmı aydınlığa kavuşmuş gibi gözüküyor.Biz tüm doümanlarımızı çift logolu olarak değiştirmiştik.Şimdi hepsini tekrar elden geçirip kurum logosunu yok edeceğiz.Zaman,emek ve maddi kayıptan başka bir şey değil bence.Onca ıslak imzalı asıl belge tekrar çıkarılacak,kağıt israfı.Sonuç olarak ;sistemi oturtana kadar oldukça kalitesiz, sürekliliği olmayan (temmuz 2012 de yayınlanmıştı önceki sistem) bir süreç yaşadığımızı düşünüyorum.

Aynen dediğiniz gibi..Yalnız değişme ihtimalini göz önünde bulunduararak sistemi değiştirmemiştim,şimi tek logolu yapıyoruz.
SYSTEM'S
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2013, 15:16:34 »

Ben sağlık sektöründe değilim üretim sektöründeyim ama 3 kalite yönetim sisteminde bir iç denetçi gözüyle  ve sırf merak ettiğim için okudum baştan sona kadar...

logo onayı kısmından anladığım dökümanda sağlık bakanlığı logosu olacak bu kesin ama kurum logosu olmayacak diye bir ibarede yok... dolayısıyla rehberde  bir açık nokta bu... dolayısıyla kurum logosonun konması kural ihlali anlamına gelmiyor.dökümanın sol üst köşesine sağlık bakanlığı logosunu sağ üst köşesinede kendi logonuzu koyabilirsiniz .... kodlama olarak örnek yazılmış ama esnek bırakılmış sistemin karmaşıklığına atıfta bulunulmuş... kaldıki bu yönlendirici bir rehber...yine formatlarda serbest bırakılmış, dolayısıyla dökümanla ilgili tüm bilgileride en alta alt bilgi olarak yazdınız mı problem ortadan kalkar...taki biri çıkıpta rehberdeki bu açığı kapatana kadar....

hepinize kolay gelsin....sağlık sektörü kalite çalışmalarını takip etmeye giderek alışıyorum...
NUR.
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2013, 11:41:00 »

bizde tek logolu kullanıyoruz ancak kurum adınıda döküman adının üst satırına ilave ediyoruz.. örnek ektedir.

* YON-FR-01_HEMTHYRE_GOZLEM_FORMU.doc (383.5 KB - Yükleme: 131 kez.)
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2013, 12:29:31 »

bizde tek logolu kullanıyoruz tüm dokümanlarımızı

* YON-FR-15_UYUM_EDHYTYM_FORMU.doc (557 KB - Yükleme: 109 kez.)
dibivasi
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2013, 12:53:24 »

Görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Biz de artık tek logolu (solda bakanlık logosu) ve kurum adını doküman adının bulunduğu alanda doküman adının üstüne küçük punto şeklinde hazırlamaya karar verdik.

* YON_FR_009_Egitim_Katilim_Formu.doc (174.5 KB - Yükleme: 131 kez.)
sanatkarca
Uzman
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2013, 13:00:07 »

Görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Biz de artık tek logolu (solda bakanlık logosu) ve kurum adını doküman adının bulunduğu alanda doküman adının üstüne küçük punto şeklinde hazırlamaya karar verdik.

ellerinize sağlık olmuş iştehastane adı bizim dokümanlarda öyle
SYSTEM'S
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2013, 13:03:28 »

sanırım her hastanenin sağlık bakanlığında bir kodu mevcut...

hastane ismi yerine kurum kodunu yazsanız daha iyi olmazmı... kurum kodu sadece size ait çünkü ama aynı isimle birkaç hastane olabilir...

benimki sektör dışında bir görüş sadece...
dilocan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2013, 13:52:07 »

Arkadaşlar ben de bi şey sorucam.Dökümanda hastanenin adını yazıyoruz ama bağlı olduğumuz birlik adını da belirmelimiyiz?
çede
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2013, 09:43:59 »

merhabalar yeni dys göre hazırladığınız rıza onam belgelerinizde nelere dikkat ettiniz bir kaç örnek paylaşırsanız sevinirim  herkese kolay gelsin
ardıl
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2013, 11:10:45 »

arkadaşlar indikatör kartlarına yeni doküman sisteminde nasıl adlandırdınız.  Dok kodu:İND.... ben kart için yardımcı doküman demeyi düşünüyorum aranızda bunu düzenleyen varsa fikir verirse sevinirim.
mystere
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2013, 16:56:29 »

arkadaşlar indikatör kartlarına yeni doküman sisteminde nasıl adlandırdınız.  Dok kodu:İND.... ben kart için yardımcı doküman demeyi düşünüyorum aranızda bunu düzenleyen varsa fikir verirse sevinirim.

Düşüncenize katılıyorum; zira ben de aynı şekilde yaptım...kartı İND.YD olarak, veri toplama ve analiz formlarını da İND.FR şeklinde kayıt altına alınmasının doğru olduğunu düşünüyorum...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.087 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22