22 Mayıs 2018, 22:36:53
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: UYUM EĞİTİMİ  (Okunma Sayısı 51730 defa)
nitani
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : 04 Ekim 2011, 12:11:34 »

Uyum eğitimi rehberi meslek bazında hazırlanmalı standartı konusunda fikre ihtiyacım var. Meslek bazı derken ayrı ayrı rehber mi hazırlanmalı yoksa tek rehberde tüm meslekler belirlenmeli midir?

suğra
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2011, 12:37:47 »

Biz tek rehberde hazırladık. mesleklere göre konuları ayırdık. zaten belli başlı konular var.
sena111111
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2011, 18:14:06 »

hazırladığınız rehberi paylaşırsanız memnun oluruz.
fulyacan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2011, 21:16:03 »

bizde tek rehber olarak oryantasyon rehberi yaptık organizasyon şeması yapısal yöneticiler ve görevleri  izinler çalışma saatleri  ulaşım bilgileri gibi konuları yazdık.ayrıca meslek bazında verilen eğitimleri ekledik .
nitani
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2011, 08:29:23 »

sayın fulyacan rehberinizi paylaşırsanız seviniriz.
zeynepk
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2011, 14:39:25 »

arkadaşlar bölüm bazında uyuym rehberi hazırlayan varsa paylaşırsa sevinirim
nitani
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2011, 16:26:16 »

Uyum eğitim rehberi konusunda ben biraz çalıştım, eksiklerim varsa tamamlarsanız sevinirim arkadaşlar.Tabii barazda süsleme gerekir galiba.

UYUM EĞİTİM REHBERİ
ARAMIZA YENİ KATILAN SİZ SEVGİLİ PERSONELİMİZ
   Bu rehber; kalite bilincinin temel alındığı hastanemizde aramıza yeni katılan çalışma arkadaşlarımızın kısa sürede hastanemize uyum sağlamaları amacıyla yürütülen uyum programına katkı amacıyla hazırlanmıştır.
   Kurumumuza yeni katılan sizlerin adaptasyonunu hızlandırmak, hastanemizle ilgili bilgilere en güvenilir ve sağlıklı bir şekilde ulaşmanız temel hedefimizdir.
“Bir ön yargıyı yıkmak, bir atomu parçalamaktan daha zordur”, diyen A.EİNSTEİN, edindiğimiz yargıların çoğunlukla ilk izlenimlerden kaynaklı olduğunu belirtmiştir. Sizlerin Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz hakkında olumsuz bir yargı edinmeniz, biliyoruz ki sonraki bütün performansınızı etkileyecektir. Bu bilinçle amacımız; sizlerin mümkün olan en kısa sürede hastanemiz ile uyumunuzu sağlamaktır. Meslek gruplarına göre uygulanan ayrı programlar bulunmaktadır.
   Karşılaşacağınız olumsuzluklar varsa bunları en kısa sürede paylaşmanız, olası yanlış anlamaları düzelteceği gibi, hem bireysel hem de kurumsal gelişmemizin önünü açacaktır. Çünkü eksiklerimizi ancak eleştiriye açık olabildiğimiz oranda giderebileceğimizin farkındayız. Biliyoruz ki; “Hatalar miras değildir savunmaya değmez.”(E.BURKE)
   Hastanemizi benimsediğiniz oranda sizin ve hastanemizin daha verimli çalışacağı açıktır. Mevlana; “sevgi, bilmekten doğar”, diyor. Yani severek hizmet üretebilmeniz için öncelikle iş ortamınızı tanımanız ve benimsemeniz gerekir.
   Hastane politikamız doğrultusunda yapacağınız her türlü etkinliğin saygı göreceğinden asla şüphe duymayınız. Çünkü hizmet ürettiğimiz alan itibari ile sloganımız; “Ya ümit sizsiniz, ya ümitsizsiniz”,dir. (Behçet NECATİGİL)
   Hizmet üretiminiz sırasında karşılaşacağınız zorluklar sizi yıldırmamalıdır. Unutmayınız; “Zorluklar, başarının değerini artıran süslerdir.”(MOLTERE)
   Bizlere katacağınız güçle hastanemizi daha yüksek hedeflere ulaştıracağınıza olan güvenimiz tamdır.
Bizler, Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanları olarak ortak değerlerimizin hastanemizi hedeflerine en kısa sürede ulaştıracağına inanıyor, sizlerinde ekibimize katılmanızdan onur ve mutluluk duyuyoruz.
   Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ekibinin bir parçası olarak her zaman mutlu ve işinizden zevk alarak çalışmanızı diler, ihtiyaç duyacağınız her bilgi için bize başvurabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
EĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

TARİHÇESİ
……………………………………………………………………………………………………….

HASTANEMİZİ TANIYALIM
Hastanemizde Sunulan Başlıca Hizmetler;
Hastanemiz Poliklinik Hizmetleri
   Hastanemizde; Çocuk Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Planlaması, Çocuk Endokrin, Çocuk Psikiyatri, Çocuk Hematoloji, Çocuk Kardiyoloji, Enfeksiyon poliklinikleri bulunmaktadır.
Hastanemiz Yataklı Servis Hizmetleri
   Hastanemizde; Çocuk Hastalıkları (Süt Çocuğu 1-2, Büyük Çocuk ve Enfeksiyon), Çocuk Cerrahisi, Kadın Hastalıkları, Doğumhane servisleri bulunmaktadır.
Hastanemiz Teşhis Tedavi Destek Üniteleri
   Hastanemizde; Mikrobiyoloji Laboratuarı, Biyokimya Laboratuarı, Patoloji Laboratuarı, Androloji Laboratuarı ve Görüntüleme Üniteleri (Röntgen, Mammografi, Kemik Dansitometresi, Skopi, USG) bulunmaktadır.
Ameliyathane Hizmetlerimiz
      Hastanemiz ameliyathanesi B Blok Kadın Doğum Binası 1. Katta hizmet vermektedir. Ameliyathanemiz günün teknolojisine uygun şekilde yapılandırılmış olup gerekli sterilizasyon ve izolasyon önlemleri alınmıştır.
      Ameliyathanemizde toplam 4 adet ameliyat odası bulunmaktadır. Bu odaların 1 tanesi Çocuk Cerrahisi, 3 tanesi Kadın Doğum ameliyatları için ayrılmıştır.
Yoğun Bakım Hizmetlerimiz
   Hastanemizde Yeni Doğan Yoğun Bakım, Çocuk Yoğun Bakım, Kadın Doğum Yoğun Bakım bulunmaktadır.
Acil Servis Hizmetlerimiz
   Hastanemizde 7 gün 24 saat hizmet sunan Çocuk Acil,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Acil servislerimiz bulunmaktadır. 
A BLOK
ZEMİN KAT:
•   Çocuk Acil Poliklinik ve Müşehade odaları, Travma Odası, Acil Servis Dinlenme Odası, Acil Laboratuvar, Hematoloji Laboratuvarı, Kültür Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı, Röntgen Çekim Odası, USG Odası
1.KAT:
•   Başhekimlik odası, Müdür Odası, Başhemşirelik Odası, Başhekim Yardımcıları Odası, Müdür Yardımcıları Odası, Tahakkuk, Eczane,  İstatistik-Evrak Kalem, Kalite Yönetim Birimi, Mutemetlik, Personel Sicil, Satın Alma Odası
2.KAT:
•   Yeni Doğan Yoğun Bakım, Çocuk Yoğun Bakım
3.KAT
-   Süt Çocuğu 1 Servisi
 4.KAT:
•   Süt Çocuğu 2 Servisi
5.KAT:
•   Büyük Çocuk ve Enfeksiyon Servisi
B BLOK
BODRUM KAT:
•   Teknik Atölye, Ayniyat Deposu, Görüntüleme Hizmetleri., Arşiv, Morg, Demirbaş Deposu
ZEMİN KAT:
•   Kadın Doğum Poliklinikleri, Aile Planlaması Polikliniği, Kadın Doğum Acil Servisi, Kan Alma Birimi, Kan Merkezi, Eliza Laboratuvarı, Hasta Kabul ve Vezne, SSK Birimi, Adli Rapor, Sivil Savunma, Sağlık Kurulu, Sosyal Hizmetler, Numune Kabul
1.KAT:
•   Ameliyathane, Doğumhane, Kadın Doğum Yoğun Bakım, Septik Servisi
2.KAT:
•   Kadın Doğum Cerrahi Servisi 1-2, Bebek Odası, İşitme Tarama Polikliniği
3.KAT:
•   Lohusa Servisi, Çocuk Cerrahi Servisi
C BLOK
ZEMİN KAT
•   Çocuk Poliklinikleri, Ücretlendirme
1.KAT
•   Çocuk Poliklinikleri, USG Odası, Androloji Laboratuvarı, Emzirme Odası, Tıbbi Genetik ve Moleküler Biyoloji Polikliniği

MİSYONUMUZ
   …………………………..
VİZYONUMUZ
   ………………………….
POLİTİKAMIZ
   ……………………………
ÖZLÜK HAKLARIMIZ
   YILLIK İZİN: Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan 10 yıla kadar (on yıl dahil) olanlar 20 gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür.
   YILLIK İZİNLERİN KULLANILIŞI: Yıllık izinler, amirin uygun bulacağı zamanlarda, toptan veya ihtiyaca göre kısım kısım kullanılabilir. Birbirini izleyen iki yılın izni verilebilir. Cari yıl ile bir önceki yıl hariç, önceki yıllara ait kullanılmayan izin hakları düşer.
   ANALIK, DOĞUM, ÖLÜM VE MAZERET İZİNLERİ:
   Torba Kanunun 106 ıncı maddesi ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 104 üncü maddesi değiştirilerek, Kadın memura; doğumdan önce sekiz, doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam onaltı hafta süreyle analık izni verileceği, Çoğul gebelik durumunda, doğum öncesi sekiz haftalık analık izni süresine iki hafta ekleneceği, Doğumda veya doğum sonrasında analık izni kullanılırken annenin ölümü hâlinde, isteği üzerine memur olan babaya anne için öngörülen süre kadar izin verileceği, Memura, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hâllerinde isteği üzerine yedi gün izin verileceği, ayrıca, merkezde atamaya yetkili amir, ilde vali, ilçede kaymakam ve yurt dışında diplomatik misyon şefi tarafından, birim amirinin muvafakati ile bir yıl içinde toptan veya bölümler hâlinde, mazeretleri sebebiyle memurlara on gün izin verilebileceği, Zaruret hâlinde öğretmenler hariç olmak üzere, aynı usûlle on gün daha mazeret izni verilebileceği, son olarak, Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verileceği hüküm altına alınmıştır.
   ÇALIŞMA SAATLERİ: Hastanemiz çalışma saatleri, 08.00 - 17.00 olarak belirlenmiştir.
   FAZLA MESAİ: Haftalık çalışma saati 45 saattir. Ertesi gün izin verilemeyen nöbetler için fazla mesai ödenir.(yürürlükteki kat sayılara göre sadece sağlık personeline)
   ÜCRETLER: 657 sayılı D.M.K. göre belirtilen ünvan ve kadro derecesine göre ayın 15’inde ödenir.
   KİMLİK KARTI: Hastanemiz Personel servisine müracaat edilerek alınabilir. Hastanemizde mesai saatleri içerisinde kimlik kartlarının takılması zorunludur.
   KILIK KIYAFET YÖNETMELİĞİ: Kıyafet konusunda, 03/01/2002 gün ve 24629 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik yükümlülükleri uygulanmaktadır.
   ETİK KURALLAR: Hastane çalışanları hizmetlerin yerine getirilmesinde sürekli gelişimi,                          katılımcılığı, saydamlığı, tarafsızlığı, dürüstlüğü, hastane yararını gözetmeyi, hesap verilebilirliği ve güveni esas alır. Hastanın günlük yaşamını kolaylaştırmayı, ihtiyaçlarını en etkin, hızlı ve verimli biçimde karşılamayı, hizmet kalitesini yükseltmeyi, hastaların memnuniyetini artırmayı, hizmetten yararlananların ihtiyacına ve hizmetlerin sonucuna odaklı olmayı hedefler. Hastane çalışanları yaptıkları tüm işlerde yasallık, adalet, eşitlik ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda hareket ederler. Hizmetleri uygulamada din, dil, siyasi düşünce, ırk, cinsiyet v.b. sebeplerle ayrım yapamazlar. İnsan hak ve özgürlüklerine aykırı veya kısıtlayıcı muamelede veya uygulamalarda bulunamazlar.
UYUM EĞİTİMİ PROGRAMI
Hastanemizin, hastalarına kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmesinde, çalışanların sahip oldukları nitelikler oldukça önemlidir. Çalışanların iş tanımlarının yapılarak görev ve sorumluluklarının belirlenmiş olması hizmetin kalitesinin geliştirilmesi için temel bir gerekliliktir.
Tüm çalışanların işe başlarken veya bölüm değişikliklerinde yapacağı işin sorumluluklarına yönelik Uyum eğitimi almaları, bunun yanı sıra çalışanların sahip oldukları bilgi ve becerileri geliştirmeleri için periyodik olarak eğitim almaları gereklidir.
1.   Uyum eğitimleri 2 türlü düzenlenir.
•   Toplu tayinlerde grup halinde
•   Kişi ile tekli görüşme ile.
2.   Kurum çalışanlarının güvenlik faaliyetleri uyumunun arttırılması amacıyla; ilk iş gününde Uyum programı çalışma koşulları ve hastane işleyişi hakkında bilgilendirilir.
3.   Hastanemiz gezdirilir ve yeni çalışanımız çalışma arkadaşları ile tanıştırılır.
4.   Hastanemiz değerleri ve kurum kültürüne uygun olarak planlanan eğitimlerin bilgisi verilir.
5.   Aşı ve tarama programları hakkında bilgi verilir.
6.   İlk işe girişte çalışanın muayene ve taraması yapılır,
7.   Kesici ve delici aletlerle yaralanmalarda yapılacak işlemler hakkında bilgi verilir.
8.   Verilen eğitimler “KYB.F. 41 Uyum Eğitimi Kayıt Formu” na kayıt edilir.
Uyum programımız üç bölümden oluşmaktadır.
Yeni çalışanımızın işiyle ilgili uyumu: Aramıza yeni katılan arkadaşımız ilk iş gününde Uyum  programı çalışma koşulları ve hastane işleyişi hakkında bilgilendirilir.
Hastanemizin Tanıtımı: Hastanemiz gezdirilir ve yeni çalışanımız çalışma arkadaşları ile tanıştırılır.
Kurum Kültürünün Tanıtılması: Hastanemiz değerleri ve kurum kültürüne uygun olarak planlanan eğitimlerin bilgisi verilir.
Çalışma Alanı: Hastanemizde görev yapacağınız birime özel bilgilendirme servislerde servis sorumlu hemşireleri ve uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu uyum süresince servisteki işleyişi tanımanız amacı ile uyum eğitiminiz tamamlanıncaya kadar size sözel olarak bilgi verilecektir. Uyum eğitiminizin sona erdirilmesi servis sorumlularınca verilecek bir karardır. Servis sorumlusunun bu kararı Eğitim Komitesi’ne bildirmesi ve Uyum Eğitim Katılım Formu’nu Eğitim Komitesi “verilen uyum eğitimi başarılı geçmiştir” şeklinde onaylaması ile uyum programından çıkartılırsınız.
   Adaptasyon (bölüm uyum) eğitimlerinin ‘‘Temizlik Personeli’’, ‘‘Mutfak ve Yemekhane Personeli’’, ‘‘ Hasta Kayıt- Karşılama Yönlendirme, Veri Kayıt, Güvenlik’’,‘‘Hemşire-Ebe- Sağlık Memuru- ATT’’, ‘‘Doktor-Pratisyen Hekim’’, ‘‘Psikolog-Eczacı–Diyetisyen’’, ‘‘Anestezi-Laboratuar-Röntgen Teknisyenleri ’’ , ‘Memur- Teknik Servis- Tıbbi Sekreter-Diğer Çalışanlar’’adına görevlendirilmiş birincil oryantasyon (genel uyum) -adaptasyon (bölüm uyum)  sorumluları bulunur. Her birimde branşlarına göre görev alan tüm sorumlular kendi branşında ki çalışanın; oryantasyon ve adaptasyon eğitimlerinden, bu eğitimlerin takibinden ve kayıt altına alınmasından, kayıtların eğitim komitesine ulaştırılmasından sorumludur.
   İşe yeni başlayan çalışana; Hastanenin Fiziki Yapısı, Hizmet Sunulan Bölümler, Yönetsel Yapı ve Yöneticiler,  Çalışma Koşulları, İzinler, Hastaneye Ulaşım,  Hastane İletişim Bilgileri kapsayan Hastane Tanıtımı eğitimi oryantasyon eğitimi kapsamında Eğitim Hemşireleri ve oryantasyon-adaptasyon eğitimi sorumluları tarafından göreve başladığı ilk hafta içersinde verilir. Oryantasyon eğitim programında meslek gruplarının ihtiyaçlarına göre belirlenmiş konularda eğitim verilir. Oryantasyon eğitiminin planlanması, süresi, eğiticilerinin belirlenmesi ve diğer eğitim ihtiyaçlarının temin edilmesi eğitim hemşirelerinin görevidir.
HASTANEMİZ EĞİTİMLERİ
   Tıp bilimi sürekli gelişim halindedir. Hastalıkların tanı ve tedavilerine yönelik yeni yaklaşımlar ortaya çıkmaktadır. Bu yenilikler kullanılan teknolojiyi değiştirdiği gibi sahip olunan bilgilerinde değişimi söz konusu olmakta ve tüm yenilikler yeni becerilerin edinilmesini gündeme getirmektedir. Hizmet içi eğitim çalışma hayatı süresince bilgi, beceri ve verim düzeyini yükseltici planlı eğitim etkinlikleridir.
Hizmet içi eğitimdeki temel amaç;
•   Sağlık personelini, değişen ve gelişen sağlık hizmetleri konusunda bilgilendirmek ve verimli olabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak,
•   İş verimini arttırmaktır.
Hizmet içi eğitim faaliyetleri üç grupta toplanır;
•   İşe yeni başlayanlara yönelik eğitim,
•   Mesleki olarak çalışmakta olanlara eğitim,
•   Yöneticilerin eğitime yönelik faaliyetleri
   Hastanemiz eğitimleri Eğitim Komitemizin hazırlamış olduğu planlı ve sistematik eğitimlerle sürdürülmektedir. Konu ile detaylı bilgi almak amacı ile Hizmet İçi Eğitim Hemşiremiz ve Eğitim Komitemiz ile görüşmenizi önemle rica ediyoruz.
Oryantasyon-Adaptasyon Rehberi
Temizlik Personeli:
Hastane Tanıtımı (Göreve başladığı ilk hafta)
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Çalışan Güvenliği (Delici Kesici Alet Yaralanmaları, Kimyasal Maddelerin Güvenli Kullanımı v.b.)
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Kişisel Koruyucu Ekipman Kullanımı
Güvenlik Raporlama Sistemi
Atık Yönetimi
El Hijyeni
Organ Bağışı
Sivil Savunma ve Yangın Güvenliği(Hastane Afet Planı Tanıtımı, Yangın Söndürücüleri ve Hortumların Uygulamalı Kullanımı)
Hizmet Kalite Standartları Eğitimi
Hastane Enfeksiyonları
Hastane Temizlik Kuralları (Genel-riskli alan)-(Temizlik Malzemelerinin Kullanım Özellikleri)
Devlet Malını Koruma Ve Tasarruf (İşe Başlamadan Önce)
Hasta ve Hasta Yakınları ile İletişim- Çalışanlar Arası İletişim
Mavi Kod- Beyaz Kod
İdarecilerle Bilgi Paylaşımı
Mutfak ve Yemekhane Personeli:
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Çalışan Güvenliği (Delici Kesici Alet Yaralanmaları, Kimyasal Maddelerin Güvenli Kullanımı v.b.)
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Atık Yönetimi
El Hijyeni
Organ Bağışı
Sivil Savunma ve Yangın Güvenliği(Hastane Afet Planı Tanıtımı, Yangın Söndürücüleri ve Hortumların Uygulamalı Kullanımı)
Temizlik Kuralları
Devlet Malını Koruma Ve Tasarruf
Mavi Kod- Beyaz Kod
İletişim
Hasta Kayıt, Danışma, Karşılama –Yönlendirme, Güvenlik:
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Atık Yönetimi
El Hijyeni
Organ Bağışı
Devlet Malını Koruma Ve Tasarruf
Mavi Kod- Beyaz Kod
İletişim Becerileri-Hasta Memnuniyeti-Kişilerarası İlişkiler-Hasta ve Hasta Yakınları ile İletişim
Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, ATT, Doktor:
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Devlet Malını Koruma ve Tasarruf
Yasal Sorumluluklar ve Özlük Hakları
Atık Yönetimi -El Hijyeni
Kardiyo-pulmoner Resusitasyon (KPR)
İzolasyonlar-Enfeksiyonların Kontrolü
Sözel Order/Panik Kritik Değer Bildirimi
Mavi Kod- Beyaz Kod
Organ Bağışı
Dezenfeksiyon, Asepsi, Sterilizasyon - Kültür Alma Tekniği
İletişim, Kişilerarası İlişkiler
Tanı İlişkili Gruplar (Sadece doktorlara)
Psikolog, Eczacı, Diyetisyen:
Etik ve Hasta Hakları
Atık Yönetimi
El Hijyeni
Mavi Kod- Beyaz Kod
Organ Bağışı
Hasta Güvenliği
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Anestezi, Laboratuar, Röntgen Teknisyenleri:
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Atık Yönetimi - El Hijyeni
Mavi Kod- Beyaz Kod
Panik Kritik Değer Bildirimi
Organ Bağışı
Memur, Teknik Servis, Tıbbi Sekreter, Diğer Çalışanlar:
Etik ve Hasta Hakları
Hasta Güvenliği
Bilgi Güvenliği
Kimlik Tanımlama
Atık Yönetimi- El Hijyeni
Mavi Kod- Beyaz Kod
Organ Bağışı
Kimyasal Maddeler ve Güvenli Kullanımı(Teknik Servis)
Yazışma Kuralları (Tıbbı Sekreter)
Kimlik Tanımlama (Kullanımı ve doğrulanması)
Mavi Kod
Beyaz Kod
Bilgi Güvenliği
Birimin Özelliğine Göre Diğer Konular
   Detaylı Bilgi İçin; Eğitim Komitesi

HASTA HAKLARI
   Bilindiği üzere Resmi Gazete, Tarih: 01.08.1998; Sayı: 23420 yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik esasına göre hastanemizde Hasta Hakları Birimi oluşturulmuştur. Bu yönetmelikle beraber; Temel insan haklarının sağlık hizmetlerine sahasındaki yansıması olan ve başta Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda, diğer mevzuatta ve milletlerarası hukuki metinlerde kabul edilen “hasta hakları”nı somut olarak göstermek ve sağlık hizmeti verilen bütün kurum ve kuruluşlarda ve sağlık kurum ve kuruluşları dışında sağlık hizmeti verilen hallerde, insan haysiyetine yakışır şekilde herkesin "hasta hakları"ndan faydalanabilmesine, hak ihlallerinden korunabilmesine ve gerektiğinde hukuki korunma yollarını fiilen kullanabilmesine dair usul ve esasları düzenlemek amacı ile hazırlanmıştır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için aşağıda yazılı olan linkten faydalanabilirsiniz. Hasta Haklarına olan ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.tbmm.gov.tr/komisyon/insanhak/orta/um_hastahaklari.pdf

Detaylı Bilgi İçin; Hasta Hakları Birimi
SOSYAL OLANAKLAR
Personel Yemekhanesi: Hastanemiz A blok 6. katta bulanan personel yemekhanesinde 11:30 - 13:30 saatleri arasında yemek yiyebilirsiniz.
   Konferans Salonu: Hastanemiz A blok 6. katta bulanan konferans salonunda eğitimler ve toplantılar yapılmaktadır.
DIŞ KAYNAKLI HİZMETLERİMİZ
 Hastanemizde bazı hizmet süreçleri dış kaynaklı hale getirilmiştir. Bunlar;
•   Yemek Hizmetleri,
•   Güvenlik Hizmetleri,
•   Hastane Otomasyonu ve Veri Hazırlama Hizmetleri,
•   Temizlik Hizmetleridir.
   Hastanemizde çeşitli imkansızlıklar ve ihtiyaç gereklilikleri de göz önüne alınarak bazı laboratuar ve görüntüleme tetkikleri hastanemiz dışında yapılmaktadır. Bu tetkikler anlaşmamız bulunan Mersin Devlet Hastanesi ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından karşılanmaktadır. Konu ile ilgili olarak Laboratuar ve Radyoloji Uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
………………………….
ADRES        …………………..
TELEFON    :…………………..
FAX             :……………..
 WEB           :……………………
E-MAİL      :………………….
d.ceo
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2011, 20:53:39 »

elinize sağlık
aysun.
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2012, 11:13:58 »

tşk
rg
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2012, 13:06:39 »

ben birim bazlı yaptım

NUR.
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2012, 12:43:08 »

arkadaşım bende birim bazlı hazırladım bizden puan kırdılar meslek bazında hazırlanmalıymış diye.. meslek bazında bölüm uyum eğitim rehberi hazırlayan varsa ve paylaşırsa sevinirim.. şimdiden teşekkürler.. herkese kolay gelsin..
rg
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2012, 12:47:04 »

biz bölüm bazlı hazırlayıp mesala röntgen için bu rehber röntgen teknisyenlerini kapsamaktadır diye yazdık kabul ettiler
rg
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2012, 12:50:05 »

örnek olarak laboratuvar rehberinin son sayfasına bakarsanız görürsünüz
NUR.
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2012, 12:52:49 »

laboratura ve kliniklere yazmışsın peki ameliyathane için ne dedin..hekimleri nasıl sınıflandırdın.. klinisyen uzman hekimleri vb..
NUR.
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2012, 12:53:49 »

banada öyle mantıklı gelmişti ve bende birim bazlı yaptım ama illaki meslek bazında olacak dedile puanda vermediler..
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.191 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22