23 Ağustos 2019, 18:18:05
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Görev Tanımları  (Okunma Sayısı 337026 defa)
hesnasel
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : 23 Ağustos 2013, 20:56:41 »

90 gün projesinde görev tanımlarını yapanlar kurumun dökumantasyon logosu ve dokuman nolarımı kullandılar.yoksa genel sekreterlikmi dokuman no verdi.teşekkürler Cheesy

Cer
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #61 : 12 Eylül 2013, 17:01:10 »

selamlar,
bina yönetiminde görev alacak, elektrik şefi ve mekanik şef görev tanımları paylaşımı rica ediyorum.
desteğinize teşekkürler,
fatma sezgin
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : 01 Ekim 2013, 16:39:15 »

Merhaba arkadaşlar ben deterjan üretimi yapan bir fabrk. çalışıyorum.Üretimle ilgili her aşamada görev tanımına ihtiyacım var.
hem ıso hem GMP çalışmaları için hazırlık yapmam lazım.yardımcı olursanız mutlu olurum.
yavuzv
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #63 : 08 Nisan 2014, 15:48:15 »

Merhaba arkadaşlar bir şey soracağım cevap verirseniz sevinirim.
Ben 9 yıldır bir firmada kalite güvence müdürlüğünde çalışıyorum. İso 9001 : 2008 ve TS: 16949  kalite sistemlerimiz var. Geçen gün bir firmaya başvuru yaptım  İso 9001: 2008 sistem sorumlusu olarak yanlız ben şuanda yüksek okul öğrencisiyim açık öğretim okuyorum. Belirli bir kriter varmıdır Kalite sistem sorumlusu eğitim düzeyi hakkında.
şimdiden teşekkürler.
Hacii
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #64 : 24 Nisan 2014, 15:43:59 »

Üretim yapan bir firmaya lazım olacak görev tanımların toplu olarak gösteren bir dosya olsa pek güzel olmaz mı? Smiley Tşkler şimdiden...
mtarkan
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #65 : 18 Kasım 2014, 16:40:51 »

Arkadaşlar yeni bir konu açtım ,bakabilirseniz sevinirim.Görev tanımı yetkinlikleri diye.Bir sıkıntı var yanıt verirseniz sevinirim.
ogdemster
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #66 : 14 Temmuz 2015, 14:12:12 »

Merhabalar. İskele Fabrikasında üretim sorumlusu atamam yapıldı. Benden üretim sorumlusu görev tanımı yapmamı istediler. Bu konuda pek fazla bilgi sahibi değilim bu konuda kaynağı olan varsa paylaşımınızı bekliyorum.
MERYEMOYA
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #67 : 30 Kasım 2016, 12:00:48 »

MUAYENE KABUL VE KONTROL TEŞKİLATI GÖREV TANIMI OLAN VARMI:)))
41esra55
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : 09 Temmuz 2017, 18:05:48 »

Merhabalar kalite sorumlusu olarak işe başladım ama firma çok yeni olduğu için daha önce bu konuda bir çalışma yok. Bana yardımcı olabilirmisiniz nerden başlamam gerektiği hakkında.  Teşekkürler
MERYEMOYA
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #69 : 05 Eylül 2018, 11:51:53 »

GÜVENLİK PERSONELİ GÖREV TANIMI OLAN VARMI PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ
TugbaDuman
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #70 : 07 Mart 2019, 11:01:56 »

Merhabalar,

Diyaliz Sks seti enfeksiyonların önlenmesi bölümünde,
Enfeksiyonların önlenmesine yönelik sorumlular ve sorumlulukları tanımlanmalıdır. Hastane dışında faaliyet gösteren Diyaliz Merkezleri tarafından, enfeksiyonların önlenmesine yönelik merkez çalışmalarını kontrol etmek ve düzenlemek amacı ile il içinde görevli bir Enfeksiyon Hastalıkları uzmanından danışmanlık hizmeti alınabilir.
Bunun için Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi sertifikalı olmak zorunda mıdır? Ayrıca illa ki enfeksiyon hast uzmanından danışmanlık almak mı gerek?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

En vefalı dostumuz, gölgemizdir:

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #71 : 13 Mart 2019, 19:46:22 »

Merhabalar,

Diyaliz Sks seti enfeksiyonların önlenmesi bölümünde,
Enfeksiyonların önlenmesine yönelik sorumlular ve sorumlulukları tanımlanmalıdır. Hastane dışında faaliyet gösteren Diyaliz Merkezleri tarafından, enfeksiyonların önlenmesine yönelik merkez çalışmalarını kontrol etmek ve düzenlemek amacı ile il içinde görevli bir Enfeksiyon Hastalıkları uzmanından danışmanlık hizmeti alınabilir.
Bunun için Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi sertifikalı olmak zorunda mıdır? Ayrıca illa ki enfeksiyon hast uzmanından danışmanlık almak mı gerek?

Enfeksiyon Kontrol  Sorumlu Hemşiresi sertifikalı olmak zorundadır.Görevde bulunan ilgili hemşire emekli oldu,ya da başka bir yere tayin oldu,yeni gmrevlendiren hemşire işlerin sürdürülmesi açısından görevine devam edecekttr. Belli zamanlarda Enfeksiyon Kontrol  Sorumlu Hemşiresi  eğitimi ve  sertfika dönemleri vardır, bu dönemleri takip ederek eğitime  katılmak ve  sertifika almak  zorunlulğu vardır.

Birçok hastanede doğal olarak Enfeksiyon Hastalılları Uzmnaı yoktur, sistemim işlsyişi açısından Dahiliye ce Biyokimya Uzmanı bu görevi üstlenebilir..

Aşağıda Enfeksiyon Kontrol  Sorumlu Hemşiresi ''nn yapacağı görevler belirtilmiştir.Yararlı olması dileğiyle..

Enfeksiyon Kontrol Sorumlu Hemşiresi, Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü’ne bağlı olarak belirlenmiş görev yetki ve sorumluluklar doğrultusunda, enfeksiyon kontrolü, enfeksiyonların önlenmesi, takibi, incelenmesi, enfeksiyon kontrolü ile ilgili politika ve prosedürlerin oluşturulması ve geliştirilmesi, sürveyans, personel sağlığı,  personel eğitimi ve enfeksiyon ile ilgili hastane çalışanlarının gereksinim duydukları konularda danışmanlık yapmaktan sorumludur. Enfeksiyon hemşiresinin neler yaptığı, aşağıda kısaca açıklanılmaya çalışılmıştır:

Günlük hastane enfeksiyonları sürveyansını yürütmek amacıyla, mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji laboratuarından kültür sonuçlarını izlemek, günlük klinikleri ziyaret ederek ilgili hastaları değerlendirmek, sorumlu hekim ve hemşirelerle koordinasyon sağlayarak, hastane enfeksiyonu gelişen yada gelişme ihtimali bulunan yeni vakaları saptamak, bu hastaları enfeksiyon riski açısından değerlendirerek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak.
    Günlük mikrobiyoloji labaratuvarına giderek pozitif kültürlerin değerlendirilmesini yapmak (Komite mikrobiyoloğu ile), komite doktoruyla sonuçları paylaşmak ve önerilerini almak, gerekli olduğu durumlarda hastanın hemşiresi ve doktoru ile iletişimi sağlamak.
    Hastane enfeksiyonu gelişen ya da gelişme ihtimali bulunan klinikleri ziyaret ederek hastalara ve klinik çalışanlarına enfeksiyon kontrol önlemleri hakkında eğitim vermek.
    Hastane genelinde “İzolasyon Prosedürü” doğrultusunda enfeksiyon kontrol hekimi ile birlikte uygun izolasyon önerilerinde bulunmak, gerekli izolasyon önlemlerine ait kurallarla ilgili bilgi sağlamak ve kurallara uyumu denetlemek, izolasyon uygulanan hastaların odalarının temizliği, çamaşır yönetimi, hastaların hastane içi ve dışı nakli konularında izolasyon prosedürüne uygun olarak gerekli öneri ve bilgilendirmelerde bulunmak.
    Hastane enfeksiyonlarının ortaya çıkışını, kaynağını ve yayılım şeklini araştırmak, infeksiyon kontrol programının yürütülmesi ile ilgili infeksiyon kontrol çalışmalarının geliştirilmesine katkıda
    Hastane enfeksiyon salgını şüphesi olduğunda, bunun kaynağını aramaya ve sorunu çözmeye yönelik çalışmalara katılmak,
    Tüm departmanlara infeksiyon kontrolü ile ilgili uygulamalarında danışmanlık sağlamak. İzlenecek politikalar ve diğer önlemler hakkında önerilerde bulunmak.
    Klinik enfeksiyon hızı artışlarını veya belirli mikroorganizmalarla oluşan enfeksiyonlardaki artışı belirlemek ve bunları enfeksiyon kontrol hekimine bildirmek.
    Enfeksiyon Kontrol Komitesinin onaylandığı enfeksiyon kontrol hizmetlerinin hedeflerini geliştirmek, uygulamak ve uygulanan enfeksiyon kontrol programının uluslararası standartlarla bütünleşmesine katkıda bulunmak.
    Enfeksiyon kontrol programının yürütülmesi için ulusal/uluslar arası tüm yenilikleri takip ederek yapılan yenilikleri ilgili prosedür, talimat ve eğitimlere yansıtarak uygulanmasını sağlamak.
    Enfeksiyon kontrolü ile ilgili tüm konularda Enfeksiyon Kontrol Komitesine rapor vermek ve diğer departmanları bilgilendirmek.
    Hastanemizde ameliyat olup taburcu olan hastaların poliklinik kontrollerini takip ederek enfeksiyon gelişip gelişmediğini kontrol etmek. Cerrahi alan enfeksiyon şüphesi yada enfeksiyonu bulunan hastaları hastanın doktoruna ve Enfeksiyon kontrol Hekimine ileterek hastanın tedavi almasını sağlamak. Cerrahi alan enfeksiyonu gelişen hastaların kayıtlarını tutarak Ulusal Hastane Enfeksiyonları Kayıt sistemine verileri girmek,
    Günlük sürveyans verilerinin kaydını tutarak aylık, üç aylık ve yıllık analizlerini yapmak. Analizin sonuçlarını ilgili birimlerle ve yöneticileri ile paylaşmak. Gerekli düzeltici ve önleyici faliyetler yapmak.
    3 aylık dönemlerde hastanede çalışan özellikle bakım ve tedaviden sorumlu çalışanların el hijyeni uyum oranlarını gözlemlemek, analiz etmek ve sonuçlarını hastane personeliyle paylaşmak. El hijyeni uyum oranlarını arttırmak için iyileştirici faliyetler yapmak.
    Aylık iş kazası ve kesici delici alet ile yaralanan personelin kayıtlarını tutmak ve iş yeri hekimi, enfeksiyon kontrol hekiminin önerisi doğrultusunda tetkik ve takiplerinin yapılmasını sağlamak. İstatistik sonuçlarını çalışanlarla ve yöneticilerle paylaşmak. Gerektiğinde önleyici ve iyileştirici faliyetler yapmak,
    Hastanenin uygun şartlarda, bölümlere özel temizliğin sağlanması için temizlik talimat ve prosedürleri oluşturmak/oluşturulmasına yardımcı olmak ve doğru uygulanmasını sağlamak.
    Hastane atıkları ve vektör kontrolü konusunda ilgili birimlerle işbirliği halinde çalışmak ve tıbbi atıklar konusunda ilgili personele eğitim vererek kontrolünü sağlamak.
    En az haftada bir kez enfeksiyon kontrol hekimi ile bir araya gelerek, çalışmaları değerlendirmek,
    3 ayda bir Enfeksiyon Kontrol Komitesine sürveyans verilerini ve yapılan faliyetleri paylaşmak, Enfeksiyon Kontrol Komitesinde alınan kararları ilgili birimlere bildirerek uygulanmasını sağlamak.
    Personel sağlığı, çalışanların enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklarını değerlendirebilmek ve koruyucu önlemlerini yerine getirebilmek için iş yeri hekimi ile gerekli çalışmaları yürütmek.
    İş kazası geçiren personelin İşyeri hekimi ile birlikte değerlendirerek gerekli tetkiklerin, takiplerin yapılmasını sağlamak ve kayıt altına almak. İş kazalarının aylık analizlerini yaparak ilgili birimlerle paylaşmak ve gereken durumlarda iyileştirici, önleyici faaliyetler düzenlemek.
    İş yeri hekimi ve Enfeksiyon Kontrol Hekimi ile birlikte çalışarak hastane personelinin bulaşıcı hastalıklara yönelik bağışıklanmasını sağlamak.
    Kurum politikalarına uygun olarak bir mutfak denetimi yapmak ve kayıt altına almak. Mutfak ve çamaşırhane hijyenini sağlamak için ilgili birimlerle iletişimi sağlamak, eğitim vermek ve uygulamaları kontrol etmek.
    Kalite bünyesinde kurulan komitelerinde aktif rol almak (Enfeksiyon Kontrol Komitesi, Çalışan Güvenliği Komitesi, Eğitim Komitesi vb) ve kalite indikatörlerinin takibini yapmak,
    Hastanenin eğitim departmanı ile işbirliği halinde, her düzeydeki personelin enfeksiyon kontrolü konusunda eğitilmesi, servis ve bölüm düzeyinde bilgi aktarılmasını sağlamak ve mesleki tüm gelişmeleri takip etmek.
    Hastane Enfeksiyonlarının Kontrolü için, hastanenin güncel verileri ve literatürü ışığında eğitimler hazırlanarak (el hijyeni, izolosyan kuralları, kesici delici alet yaralanmaları ve önlemleri, bulaşıcı hastalıklar ve önlemleri, koruyucu ekipman kullanımı, atık kontrolü, sağlık bakım ilişkili enfeksiyon riskleri vb) belirlenen aralıklarda genel ve spesifik eğitim vermek ve kayıt tutmak.

TugbaDuman
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #72 : 13 Mart 2019, 20:19:30 »

Teşekkürler  Smiley
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

En vefalı dostumuz, gölgemizdir:

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #73 : 13 Mart 2019, 20:34:39 »

rica..
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.13 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22