26 Kasım 2014, 17:09:42
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: HKS Doküman Yönetim Sistemi Rehberi 2012 Yayında  (Okunma Sayısı 32911 defa)
nursenaipek
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2012, 05:56:41 »

Sponsor Reklamlar

sfl1980-Merhaba teşekkür ederim cevabın için..ben dün formlara başladım.Önceden liste-plan vs herşeye form numarası vermişiz Bunları ayırdım.Ama içerisinde daha henüz sınıflandıramadığım nereye koyacağımı bilmediğim formlar var.Birde talimatlar bizde daha önceki denetimlerimizde sadece madde madde işin nasıl yapılacağına dair yazı şeklindeydi.Ben şimdi bunların hepsini prosedür şekline dönüştürücem.Ne yapıcam bilmiyoruuuuuummmm.Üff yaaa..

feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : 18 Temmuz 2012, 06:00:58 »

kolay gelsin Smiley
_burakk_
Onursal üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2012, 11:52:34 »

sfl1980-Merhaba teşekkür ederim cevabın için..ben dün formlara başladım.Önceden liste-plan vs herşeye form numarası vermişiz Bunları ayırdım.Ama içerisinde daha henüz sınıflandıramadığım nereye koyacağımı bilmediğim formlar var.Birde talimatlar bizde daha önceki denetimlerimizde sadece madde madde işin nasıl yapılacağına dair yazı şeklindeydi.Ben şimdi bunların hepsini prosedür şekline dönüştürücem.Ne yapıcam bilmiyoruuuuuummmm.Üff yaaa..

şu anda bazı detaylar net değil..birkaç gün bekleyip görelim,bunu ardından ne gelecek?

İnsanların umudunu kırma.. Belki de sahip olduğu tek şey odur.
_burakk_
Onursal üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2012, 12:14:10 »

Arkadaşlar Merhaba

Size akıl danışmak istiyorum. Şimdi yeni çıkan rehbere göre Formlarda da hazırlayan, kontrol eden, onaylayan kısımları olacakmış ya!
Orjinal formda olsun kullanımdakiler de olmasına gerek yok yazıyor. Orjinalleri başka yerde çıktı olarak saklayan varmı? Formu yaptık, numaralandırdık, bastık ve kullanıyoruz. Bunun orjinali nasıl oluyor? Ayrı bir yerde orjinal form klasörü mü istiyor acaba? Exel veya Word, veya vs. de hazırlanan tek sayfa form buna kapak yapıp, orjinal diye bir klasörde mi toplayacağız? İntranet üzerinden de kullanımda formlarımız zaten isteyen ordan basıyor, toplu basımlar matbaadan bizim. Pek anlamadım sizlerde nasıl bu uygulama?

Formlar üzerinde sık değişiklik yapıldığı için böyle bir uygulama  başlatıldı.Gönderdiğim örnekte örnekte olduğu gibi.formun  üst kısmı( logonun olduğu yer) aynen kalacak.alt kısımda imzalar oalacak ve formun içi boş olacak.Bu şekilde formlara kapak yapıyoruz.Orjinal form ile yapılan kapak birlşkte kalite biriminde saklanacak.
Kapak yaptıktan sonra ister yazıcıdan, ister kullanıma göre matbaadan çoğaltabilirsin.
Burda önemli olan kapak yapılmış olması.

* ACYL_KONSULTAN_VERY_TOPLAMA.rar (4.02 KB - Yükleme: 113 kez.)
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2012, 12:22:07 Gönderen: _burakk_ » Logged

_burakk_
Onursal üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : 18 Temmuz 2012, 12:54:29 »

Hks logosu hangisi acaba merak ettim

bilgi olması amacıyla  linkte   logoyu görebilirsiniz.daha sonra logoyu ekleyeceğim.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : 18 Temmuz 2012, 14:29:55 »

HKS' nın logosu ile ilgili kesin bir şey yok yanlış bilgilendirme olmasın
zerringız
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : 18 Temmuz 2012, 16:44:45 »

bende beklemeyi planlıyorum çünkü iki gün sonra ne yayınlanacağı belli olmaz bakarsınız tüm dökümanlar iptal derler:)SmileySmiley

"O gün, Odile için yaşam bir bardak çay, birkaç tereyağlı ekmek, taze kaymaktı"Andre Maurois
sf1980
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : 19 Temmuz 2012, 07:08:07 »

Alıntı
Formlar üzerinde sık değişiklik yapıldığı için böyle bir uygulama  başlatıldı.Gönderdiğim örnekte örnekte olduğu gibi.formun  üst kısmı( logonun olduğu yer) aynen kalacak.alt kısımda imzalar oalacak ve formun içi boş olacak.Bu şekilde formlara kapak yapıyoruz.Orjinal form ile yapılan kapak birlşkte kalite biriminde saklanacak.
Kapak yaptıktan sonra ister yazıcıdan, ister kullanıma göre matbaadan çoğaltabilirsin.

burakk- Gönderdiğin örnek için teşekkürler. Bişey daha soracağım, siz formlarınızı bilgisayar ortamında saklamıyor muydunuz? Çıktı alıp klasörde mi saklıyordunuz kalite olarak? Benim tüm orjinal formlarım bilgisayar ortamında saklıdır çünkü illaki bir yerleri dönem dönem değişiyor, yeniden yayınlanıyor. ISO denetimlerinde de uygundur dediler. Yeni yayına verdiklerim bilgisayar üzerinden yayınlanıyor yine. Anlamadığım forma bir kapak yapıp imzalarını o kapağa attırıp ıslak imzalı klasörleyerek mi saklayacağız. Çok saçma olacak bu iş. Revizyon olan formu hem kullanımdan bilgisayar ortamında, hemde kalite birimi klasöründen değiştiricem öyle mi? Ne yapacaklar o kapağı sanki kapak olunca revizyonlarmı azalcak  Huh? Boşuna iş çıkarıyorlar sanki tek işimiz hastanede kalite yapmak
ayşegül-2011
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : 19 Temmuz 2012, 07:20:44 »

çankırıadsm'nin kullandığı HKS logosunu bakanlığın başka bir hastanesi de kalite dokümanlarında aynen doküman yönetim sistemi rehberinde belirtilen formatta kullanıyor.yine de bakanlık tarafından logo konusu netleşene kadar beklemeyi düşünüyoruz.bu konuda akreditasyon daire başkanlığına mail gönderdik,bakalım ne cevap verecekler Smiley)
_burakk_
Onursal üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : 19 Temmuz 2012, 09:05:29 »

Alıntı

burakk- Gönderdiğin örnek için teşekkürler. Bişey daha soracağım, siz formlarınızı bilgisayar ortamında saklamıyor muydunuz? Çıktı alıp klasörde mi saklıyordunuz kalite olarak? Benim tüm orjinal formlarım bilgisayar ortamında saklıdır çünkü illaki bir yerleri dönem dönem değişiyor, yeniden yayınlanıyor. ISO denetimlerinde de uygundur dediler. Yeni yayına verdiklerim bilgisayar üzerinden yayınlanıyor yine. Anlamadığım forma bir kapak yapıp imzalarını o kapağa attırıp ıslak imzalı klasörleyerek mi saklayacağız. Çok saçma olacak bu iş. Revizyon olan formu hem kullanımdan bilgisayar ortamında, hemde kalite birimi klasöründen değiştiricem öyle mi? Ne yapacaklar o kapağı sanki kapak olunca revizyonlarmı azalcak  Huh? Boşuna iş çıkarıyorlar sanki tek işimiz hastanede kalite yapmak

HKS ile ilgili tüm dökümanları ıslak imzalı olarak dosyalarda bulunduruyoruz.Ayrıca pc de mevcut.Birimlere kalite ile  ilgili olarak belgeleri pdf formatında gönderiyoruz.Dosya olarak yapmıştık daha önceki yıllarda , ancak değişikliklerde  tüm dosyaları toplamak tekrar göndermek çok uzun ve  yorucu .takibi zor veverimli değil.
formlarda ise uygulama  öyle,yarın değişir mi bilmiyorum..
kolay gelsin iyi çalışmalar

mystere
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #25 : 20 Temmuz 2012, 08:30:50 »

Mrh.Arkadaşlar her dönem farklı şeylerle uğraşmak zorunda kalıyoruz.Döküman yoğunluğu azaltılmaya çalışılıyor ama biz dökümanlar içinde boğuluyoruz ve şimdi var olan dökümalarımızda sil baştan değişecek...tekrar başa döndük.Birşeyi merak ediyorum.Bu dökümalara numara verirken bölüm bölüm mü ayırıcaz ?Örneğin yönetim hizmetlerinin prosedürleri 10 tane diyip polklinik hizmetlerine geçince tekrar prosedür 01 den mi başlıcaz?Aynı zamanda bazı dökümanlar diğer bölümlerle ortak..onları nasıl kodlayacağız?
Hepimize kolay gelsin...

Nursena hanım, ilk olarak Kurumsal Hizmet Yönetimi altında yer alan 8 bölümün gerektirdiği yazılı düzenlemeleri yaptığınızda, söz konusu maddeler sağlık hizmetleri, biyokimya, görüntüleme vs. bölümlerdeki standart ve kodlamalara karşılık gelmekte...dikkat ettiyseniz her bölümde o bölüme spesifik maddelerin arkasında Kurumsal Hizmet Yönetimindeki ilk 8 alt başlığa yönelik standartlar, yani ortak maddeler var...anlatabilmişimdir umarım...
gözde genç
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : 23 Temmuz 2012, 07:08:24 »

ARKADAŞLAR BEN DÖKÜMANLARIMI DAHA ÖNCE DİKEY BOYUT-BÖLÜM NOSU VE STANDART NOSU OLARAK NUMARALANDIRMIŞTIM YANİ ONLARIN İSTEDİKLERİNE KARŞILIK DÖKÜMAN NUMARASI OLUŞTURMUŞTUM.AÇIKCASI ONLARI DEĞİŞTİRMEYE HİÇ NİYETİM YOK .ÇÜNKÜ ARAMIZDAKİ FARK ONLAR DİKEY BOYUTUN İSMİNİ İSTEMİŞ BENSE NUMARASINI YAZMIŞIM.ŞU ANDA SADECE FORMLARA YAVAŞ YAVAŞ LOGOLARI YERLEŞTİRMEYE BAŞLADIM.
MERYEMOYA
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri E-Posta
« Yanıtla #27 : 23 Temmuz 2012, 12:15:53 »

HKS LOGOSUNU PAYLAŞIRMISINIZ TEŞEKKÜRLER
feldispat
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : 23 Temmuz 2012, 13:05:55 »

bence acele etmemek lazım. yarın HKS de değişiklik olduğu zaman tekrar debelen debelen dur. Son dakikaya kadar beklemeyi düşünüyorum.
HakanB
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : 24 Temmuz 2012, 07:03:54 »

Kamu kurumları olarak yeni kitaba göre formları prosedürler vb. şekillendirebilirsiniz ama özeller olarak bu yeni rehbere göre hareket etmek için bencede daha çok erken ki eylülden sonra başlıyacak denetlemelerde kamu kurumlarını değerlendiren değerlendiricilerin yeni sistemi görmediği için çelişki doğabilir ve en önemlisi belkide iptal olabilir. Zorunlu olmadıkça buna göre düzenleme yapmayı düşünmüyorum ben açıkçası.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.236 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 NBA - omerguney.com