21 Kasım 2018, 08:33:23
Sayfa: 1 ... 10 11 [12] 13   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: MEVZUUAT  (Okunma Sayısı 201224 defa)
kaliteuzmanı
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #165 : 04 Ocak 2016, 16:11:56 »

arkadaşlar sks de yer alan dokümanlar, kalite biriminde ne kadar süre ile saklandıktan sonra arşive verilecek
birimlerde 2 yıl muhafaza edilecek. 2 yıldan sonra arşive teslim edilecek. orada da yönetmeliğe göre ne kadar süre muhafaza edilecekse aynı şekilde devam edilir.

Herkes tatile girmiş.2016 yılının ilk mesajını yazmakta bana  kısmet oldu..
Konuya geline Kalite Dökümanları kalite yönetiminde ne kadar süreyle saklanmalı.Ben diyorum 3 yıl: suğra 2 yıl demiş..bir araştırma yaptım çık farklı  ve ilginç  somuçlara ulaştım.Bunlarıda paylaşabilirim..
Suğra bizi bilgilendirse 2 yıl olmasının  neden?Yazılı dökümanların proserdürü gereği mi öyle.Tüzük, yönetmelik var mı? Ya da  atıfta bulunacaağımız bir kaynak var mı?
Hep beraber doğru  bulalım.
merhaba. öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyorum. başarılı sağlıklı mutlu yıllara hepimiz için. burası yoğun çok araştıramadım. yönetmelikten alıntı yaptım. Birim ve Kurum Arşivleri
Madde 5- Mükellefler, belirli bir süre saklayacakları arşivlik malzeme için “Birim Arşivleri”, daha uzun bir süre saklayacakları arşiv malzemesi veya arşivlik malzeme için “Kurum Arşivleri”ni kurarlar.
Mükellefler elinde bulunan arşivlik malzeme birim arşivlerinde 1-5 yıl süre ile; arşiv malzemesi ise, kurum arşivlerinde 10-14 yıl süre ile saklanır.
ama 2 yıl diye net bilgi vardı bende. daha önceden hazırladığımız dokümanlarda. ama şimdi yeni baştan araştırma yapmam lazım. fırsatım yok. ancak yukarıdaki alıntı yönetmelikten:))))

kaç yıl saklayacağız  Huh?

Kalite Yönetim Direktörlerine daha iyi şartlar sağlansın.
Kalite çalışanlarına değer verilsin.

suğra
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #166 : 05 Ocak 2016, 10:37:27 »

arkadaşlar sks de yer alan dokümanlar, kalite biriminde ne kadar süre ile saklandıktan sonra arşive verilecek
birimlerde 2 yıl muhafaza edilecek. 2 yıldan sonra arşive teslim edilecek. orada da yönetmeliğe göre ne kadar süre muhafaza edilecekse aynı şekilde devam edilir.

Konuya geline Kalite Dökümanları kalite yönetiminde ne kadar süreyle saklanmalı.Ben diyorum 3 yıl: suğra 2 yıl demiş..bir araştırma yaptım çık farklı  ve ilginç  somuçlara ulaştım.Bunlarıda paylaşabilirim..
Suğra bizi bilgilendirse 2 yıl olmasının  neden?Yazılı dökümanların proserdürü gereği mi öyle.Tüzük, yönetmelik var mı? Ya da  atıfta bulunacaağımız bir kaynak var mı?
merhaba. öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyorum. başarılı sağlıklı mutlu yıllara hepimiz için. burası yoğun çok araştıramadım. yönetmelikten alıntı yaptım. Birim ve Kurum Arşivleri
Madde 5- Mükellefler, belirli bir süre saklayacakları arşivlik malzeme için “Birim Arşivleri”, daha uzun bir süre saklayacakları arşiv malzemesi veya arşivlik malzeme için “Kurum Arşivleri”ni kurarlar.
Mükellefler elinde bulunan arşivlik malzeme birim arşivlerinde 1-5 yıl süre ile; arşiv malzemesi ise, kurum arşivlerinde 10-14 yıl süre ile saklanır.
ama 2 yıl diye net bilgi vardı bende. daha önceden hazırladığımız dokümanlarda. ama şimdi yeni baştan araştırma yapmam lazım. fırsatım yok. ancak yukarıdaki alıntı yönetmelikten:))))

kendi birimlerinizin durumuna göre 1-5 yıl arasında saklayabilirsiniz. değerlendirmeler hep içinde bulunduğumuz yılın dokümanlarından yapılıyor. ancak yine de elinizde 2 yada 3 yıllık muhafaza edebilirsiniz. arşivlerde ise  15-20 yıl deniyor.
suğra
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #167 : 05 Ocak 2016, 10:38:43 »

bizde birimlerde yeterli dokümanlar için fazla alan dolap yok. 2 yıl tutuyoruz. şu ana kadar da sıkıntı olmadı
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #168 : 23 Mart 2016, 14:36:07 »

Hukuki Yardım ve Beyaz Kod Uygulaması Genelgesi Yayımlandı
GÜNCELLENME TARİHİ : 16/03/2016
Sağlık Bakanlığı Personeline Karşı İşlenen Suçlar Nedeniyle Yapılacak Hukuki Yardımın Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında Beyaz Kod Uygulamasına başlanılmış, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını takip etmek üzere 7 gün 24 saat hizmet verecek şekilde 113 Beyaz Kod Çağrı Merkezi kurulmuş, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın  internet adresi oluşturulmuştur.

ilgili link aşağıda..
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #169 : 30 Ocak 2017, 10:03:07 »

Kalite Yönetim direktörü nöbet tutar mı? Bununla ilgili resmi bir yazı var mıdır?
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #170 : 30 Ocak 2017, 10:19:41 »

Kalite Yönetim direktörü nöbet tutar mı? Bununla ilgili resmi bir yazı var mıdır?

Daha önce konu geçmiş ve  burdaki yorumum hala  geçerli.link aşağıda
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linkleri görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #171 : 30 Ocak 2017, 10:46:44 »

Burak bey peki kalite direktöründe olması gereken özelliklere ilişkin bir resmi yazı var mıdır? Lisans mezunu, deneyim şartı vb. gibi. Teşekkür ederim
aydh
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #172 : 31 Ocak 2017, 15:39:37 »

C grubu hastanedeyim Kalite Yönetim Direktörüyüm ve nöbet tutuyorum maalesef.Bunun savaşını çok verdim fakat nöbete hala devam ediyorum.A ve B grubu hastanelerde tutulmuyor diye biliyorum.
nurse54
Kıdemli üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #173 : 31 Ocak 2017, 16:52:03 »

A grubu hastaneyiz ve nöbet tutmamam için bununla ilgili resmi bir yazı istiyorlar. Daha önce bu konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından resmi bir yazı görmüştüm ama artık bulamıyorum bu yazıyı. Enfeksiyon hemşiresi, hasta hakları birimi vs. için yönergelerinde nöbet tutmamaları geçiyor fakat bizim için birşey yok.
asderetyu
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #174 : 03 Şubat 2017, 09:07:01 »

Bende eğitim araştırma hastanesinde izmir de çalışıyorum kyd olarak. Nöbet tutuyorum. İzmirde bulunan hastanelerin çoğunda nöbet tutuluyor. Maalesef kimse ve yönergede arkamızda değil. ayda iki nöbetim var. Bizim sağlık Bakanlığı sağlıkta kalite ve akreditasyon daire başkanlığına yazmamız lazım bence.
Herkese kolay gelsin. 
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #175 : 03 Şubat 2017, 10:32:02 »

A grubu hastaneyiz ve nöbet tutmamam için bununla ilgili resmi bir yazı istiyorlar. Daha önce bu konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından resmi bir yazı görmüştüm ama artık bulamıyorum bu yazıyı. Enfeksiyon hemşiresi, hasta hakları birimi vs. için yönergelerinde nöbet tutmamaları geçiyor fakat bizim için birşey yok.
Kalite Yönetim Direktörü nöbet tutar ya da tutmaz diye bir resmi yazı -yönerge  yok.  Enfeksiyon hemşiresi, hasta hakları birimi  için yönergelerinde nöbet tutmamaları geçiyor  .
Olay yönetimimle ve ihtiyaçla ilgili
Resmi yazıyı sizden niye istiyorlar,yazsınlar bakanlığa,gelen cevaba göre karar versinler.
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #176 : 03 Ekim 2017, 21:20:02 »

Taşra Teşkilatı Işleyişine Yönelik 2017/17 Sayılı Genelge

Bu genelge yeni yayınlandı..mutlaka okuyun!

sevalada
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #177 : 19 Ekim 2017, 10:03:38 »

Kimliksiz hasta muayenesi ile ilgili 24/03/2013 tarihli 28597 sayılı 1.6 maddesinden sonra ohal döneminde yeni bir genelge yayınlanmış araştırdım bulamadım bilgisi olan varmı
Sevil12
Etkin Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #178 : 13 Şubat 2018, 10:17:07 »

ENTEGRE İLÇE HASTANELERİNDE KALİTE BİRİMİ BULUNUR MU ACABA? E3 ENTEGRE İLÇE HASTANESİNDE SADECE BAŞHEKİM OLMASI YETERLİMİDİR YOKSA İDARİ YAPIYI OLUŞTURABİLİR MİYİZ  SAĞLIK BAKIM HİZ. MÜDÜRÜ-- KALİTE BİRİMİ VS GİBİ...
_burakk_
Moderatör
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #179 : 13 Şubat 2018, 16:11:02 »

ENTEGRE İLÇE HASTANELERİNDE KALİTE BİRİMİ BULUNUR MU ACABA? E3 ENTEGRE İLÇE HASTANESİNDE SADECE BAŞHEKİM OLMASI YETERLİMİDİR YOKSA İDARİ YAPIYI OLUŞTURABİLİR MİYİZ  SAĞLIK BAKIM HİZ. MÜDÜRÜ-- KALİTE BİRİMİ VS GİBİ...

Bağlı buulunduğunuz İl Sağlık Müdürlüğü''nden  en sağlıklı ve doğru cevapları alırsınız.
Sağlık Bakım Hizmetleri müd .yok.
Sayfa: 1 ... 10 11 [12] 13   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Bu Sayfa 0.071 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu S 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22